Vhodná HAK pri zníženej funkcii štítnej žľazy

illaja

to katkakm: a co,si cakala inu odpoved od gynekologa?Azda si dufala ze ti povie,ze HAK skodi????Ved oni z to ho ziju,je to ich business: najprv navodit problemy a potom urobit z pacientky zavislu na gynde.Ved z coho by existovali,keby zeny boli zdrave?Uvaz.(Tomu sa ucia na med.studiu : podporovat ako sa len da farmaceuticky priemysel,lebo je to ich chlebodarca).

katkakm

tiež som sa pýtala včera gynekológa na chate antikoncepcia.com, tiež mi povedal, že tú QLAIRU môžem kľudne brať.Dnes som bola na krv u endokrinologičky a tá mi povedala,že ženy s týmto ochorením bežne užívajú antikoncepciu ,že sa to trochu odrazí na pečeňových testoch a je na každom ako sa rozhodne.Mám z toho strašnú dilemu.Tak sa mi zdá,že každý lekár má svoj alibistický názor na svoju špecializáciu...Je asi nemožné nájsť odborníka so širokospektrálnym rozhľadom,čo by fakt individuálne poradil...

vevericka

emira..vies, co by ti povedal nas endcrinolog?..25 zien je tak mala vzorka, ze sa to blizi pomaly ku case study a ani to nemali zverejnovat..

emira

aluska, dufam, ze ani vam nezlyha kondom.

Ved si dievcata najdite originalne vyskumy na internete. Treba citat originalne clanky, nie sa pytat pokutne po nete kadejakych sarlatanov.

Estrogen Therapy Warning for Women With Thyroid Disease
By Jon Hamilton
WebMD Health News
Reviewed by Gary D. Vogin, MD

June 8, 2001 -- Women who are taking thyroid hormone either to supplement a gland that doesn't make enough or to suppress thyroid cancer will need their blood tested regularly if they decide to take estrogen either to combat menopause-related symptoms or as birth control.

A new study reported in the June 7 issue of The New England Journal of Medicine finds that while the situation isn't necessarily dangerous, to the surprise of some doctors, some of these women could end up with low levels of thyroid hormone in their blood, which can trigger several unwanted side effects.

According to Baha M. Arafah, MD, the study's author, the problem can arise when estrogen therapy interferes with thyroid medication and reduces the amount of available thyroid hormone, or thyroxine, in the blood.

"People who have been on thyroid medication for years would assume that whatever problems they are having [when starting estrogen therapy] have nothing to do with the thyroid medication," says Arafah, associate professor of medicine and endocrinology at University Hospitals of Cleveland. "But that's not necessarily going to be true."

Arafah studied 25 menopausal women who were using thyroid hormone either for hypothyroidism, a condition in which the thyroid doesn't make enough thyroxine, or to suppress the regrowth of a thyroid cancer that was removed. He compared these women with 11 healthy menopausal women.

All the women began taking daily estrogen replacement therapy for relief of menopause-related symptoms such as hot flashes and night sweats or to prevent the brittle-bone disease osteoporosis.

While healthy women experienced no significant changes in their thyroid function while on the estrogen therapy, about 40% of women taking the thyroid hormone had decreases in their blood levels of thyroxine, levels low enough to trigger hypothyroid symptoms, such as low energy and feeling tired, sluggish, and cold, or to put them at risk for regrowth of thyroid cancer.

Hnedoocka30

Tiez som sa pytala endokrinologa, ci to bude mat nejake negativne ucinky brat tabletky na stitnu a zaroven antikoncepiu a len pokrutil hlavou.

Hnedoocka30

Troska som sa vylakala po tomto prispevku a tak som napisala na antikoncepcia.com do poradne. Tiez mam znizenu funkciu a beriem hak Jeannine. Odpoved dr. bola, ze mozem v pohode pokracovat v uzivani.

aluska

emira stat sa moze aj po 10 rokoch..never tomu ze takyto sposob ochrany je taky spolahlivy..aby si raz nebola prekvapena ked si si taka strasne ista

emira

Aj ja tebe zelam vsetko dobre, ja ti len pisem svoje nazory. Tvoje problemy ci brat estrogenove tabletky s problemami stitnej alebo nebrat som riesila, ked som mala 20. Mala som stastie na spickoveho endokrinologa, ktory mi vsetko vysvetlil a teraz mam tiez super doktora, ktoremu mozem zavolat s akoukolvek otazkou bez toho, aby som si unho musela rezervovat flek. Rozhodnut sa ale musis ty sama.
Ked sa tomu mojmu nehoda nestala pocas 7 rokov pravidelneho intimneho zivota, hadam, ze uz sa nestane. Neviem, ci ti tu napise nejaky odbornik. Ak uz nechcete viac deti, zelam tvojmu manzelovi velkorysost, aby nad vazektomiou aspon pouvazoval.

katkakm

milá emira,nebudem tu s tebou rozoberať svoje orgazmi,ani to či sa s manželom poznáme,a ani tu ako som ho vypracovala alebo nevypracovala.Vieš k mojej endokrinologičke majú pacienti termíny,iba pre inf. som objednaná pred Vianocami.Mňa ale zaujíma názor viacerých odborníkov a tiež laikov,ktorí majú s danou problematikou nejakú skúsenosť. Čo sa týka kadejakých Bilingsových metód,merania teploty v pošve, plod. a neplod.dní a podobných rád, na to sa ja prepáč mi nedokážem spoľahnúť a čo sa týka manžela,aj on je len človek a môže sa stať "nehoda" aj jemu a podľa mňa aj tomu tvojmu.Ja mám skôr pocit,že ty si zásadne proti HAK.Tak ti prajem,nech si zdravá a nech ťa v živote nič neprekvapí.

emira

A co si cakala? Ze ti gynekolog nebodaj povie, ze ti neodporuca hak, ked mu za jej predpisanie platia? Haha. Informovat si sa mala u endokrinologa. Privelmi okolo toho obsesujes. Si s manzelom uz dlhsiu dobu, mas s nim deti a este stale sa neviete zhodnut na antikoncepcnej metode a nepoznate sa? Keby si poznala svoje telo, nemusela by si brat tabletky. Manzela si tiez mohla za tie roky "vypracovat". Ten moj vydrzi styri moje vaginalne orgazmy, az potom sa spravi. Neziaduce ucinky hak a hypotyreozy sa prejavia len raz a nemusi sa to stat hned.