Prispevok na stravu

joni_

ahoj mariaa, vcera som bola na kontrole v NURCH, zaciatkom januara budem mat vysledky aj nejake vyjadrenie, tak potom uvidim co sa s tym da robit...

[zruseny12]

AHOJ JONI_
sak ja ta chapem,a poznam to,lebo aj ja som na tom rovnako,nemam narok na invalidny,ale liecit sa musim a telo je tak oslabene,ze nevladzem vsetko robit/myslim hocijaku robotu/
cim dlhsie chodim do prace tym sa citim SLABSIE...tak som zvedava ako dlho vydrzim pracovat,ale PRACA MA BAVI...
NO UVIDIM...AKO BUDE DALEJ...
TAK TI DRZIM PRSTY ABY SA TI NIECO PODARILO VYBAVIT...PEKNY VECER PRAJEM

joni_

ahoj mariaa, no vies ja uvazujem o vsetkych moznostiach, lebo invalidku mi nechcu dat a pri tom nikoho nezaujima, ze nezvladam do prace chodit. Takze financne je to des, mozno kedy aspom prispevok na stravu, skusim sa na to spytat, idem buduci tyzden na kontrolu do NURCH, ze ci by som nedostala nieco pri Sjogrenovi.... na samotnu potravinovu alergiu neviem ci davaju, nevidim to v tom zozname od radany

[zruseny12]

no ja by som tiez potrebovala nejaky prispevok,kedze som alergicka na KAZEIN...
ale nenasla som sa tam RADANA a pritom mi telo odumieralo,a este stale NEMAM nic vyhrate...a ako pise JONI_ TAZKO SA LIECI KED CLOVEK NEMA POTRAVINY KTORE POTREBUJE A AJ NA LIEKY A DOPLNKY...A ESTE KED AJ V PRACI JE TO ZLE...
JONI_ ja som raz bola na socialke a tam vysel nejaky papier,PRISPEVOK NA LIECBU... tak to asi bude ono,davaju okolo 800sk...
tiez som zvazovala,ze pojdem si to podat a tak som to nechala tak...
pekny den prajem

joni_

ahoj, no nahrazky vajec zrovna nepouzivam, do pecenia alebo varenia davam miesto toho trochu skrobu (majzena, gustin), teda ked je tam malo vajec, ked je tam moc vajec, tak to nerobim :) ja skor pouzivam nahrazky mlieka - ryzove mlieko, alebo ryzovy jogurt, sojova smotana

lva

ahoj, ja ti neporadim velmi, ale chcela by som sa spytat, ake nahrazky vajec si kupujes? ja som vegetarianka, nejedavam vajicka, jedinu nahradu poznam vajahit, ale ten by alergici na vajcia jest nemali, aj ked je so soje.

a aj celiatici maju narok na prispevok? co si mam predstavit pod pojmom specialne vyzivove doplnky? bezlepkove potreviny z lekarne alebo nieco ine? preukaz tzp ma

radana

joni-urcite chodis k nejakemu odbornemu lekarovi na pravidelne kontroly a ked mas diagnostikovany Sjogrenov syndrom, a tazkosti s tym spojene,zajdi na urad a podaj si ziadost..