dieta v cudzine

Príspevok v téme: dieta v cudzine
sun0808

mam 6rocnu dcerku,pred pol rokom sme sa prestavali do cudziny.nastupila tu aj do skoly.zatial zvladame aj slov.ucivo aj to anglicke.ide vsak o to,ze nacvicuju v skole vianocny program,kde ma sice povedat len jednu vetu,ale je to problem.mala sa hanbi a zaroven ma strach,ze to pri vystupeni zabudne.prosi ma,aby v ten den nesla do skoly.neviem,ako sa mam zachovat.nepovolit,alebo ju radsej nenutit?co je podla vas rozumnejsie.inak,ked to v skole cvicia,odmieta tu vetu povedat,len mlci.aj na sk v skolke mala radsej sportove aktivity ako divadelne.

zuzic

neboj sa len jej to vysvetli. pochopi to. ked som bola mala tiez som mala problemy, trochu ineho razu ale tiez to rodicia takto vybavili a pochopila som to. nechodila som s kazdym problemom aby ho vyriesili...

sun0808

Dakujem,takto som to citila aj ja,len zas na druhej strane nechcem,aby to pochopila tak,ze *ak nieco nechcem,staci povedat mamke.*S ucitelkou sme to vcera prebrali,no a urobime to tak ako pisete...bude tam nieco chystat,upratovat a tak.:)

zuzic

nenut ju. to je to najhorsie co mozes spravit bude mat z toho velmi nepekny zazitok..no a co keby to teda povedal ten hostinsky a ona by tam stala ako jeho manzelka pripadne nieco drzala prikyvovala alebo ich tam odviedla nieco im podala alebo ja neviem...jednoducho aby nieco robila ale nemusi hovorit..

tripi

ahoj aj ja si myslim ze radsej dcerku nenut,ona proste sama vie ako sa citi ci ma stres ci nie....hlavne ze si v tej scenke zahra :) ,ale nech nemusi hovorit....aj ja ked som bola mala som sa vyhybala takymto veciam,proste mala som velku tremu,a aj tak zo mna vyrastla normalna zena so zdravym sebavedomim :)

datelinka

aha, myslela som si, ze tam budu mat aj nejaky spolocny program, spievanie kolied, spolocne recitovanie a podobne. my mame bezne v skolke program, ked aspon jedno dieta "zuteka" z podia. u deti je tazko predpokladat, ako sa zachovaju, co im zrazu vojde do tej ich hlavicky.
tak potom ju nestresujte, pojdete sa pozriet na program a uvidi sama z druhej strany, ako divak, ze to nie je nic hrozne. buduci rok to uz bude ok :-)

sun0808

slo by to..aby som to upresnila,,,je to program o narodeni jezisa,ked maria s jozefom dojdu k hostincu,prosia o pomoc a moja mala je hostinskeho zna,ktora im ukaze miestnost,kde sa mozu zlozit.neviem,jedine ak by to za nu povedal hostinsky,ale o com bude jej uloha?rozmyslam nad tym,ucitelka nam vyhovie ako sa rozhodneme.zvazujem kazdy krok.

datelinka

najlepsia by bola zlata stredna cesta - ist aj do skoly, aj na program, ale mala by si poprosit ucitelku, nech nie je nutena rozpravat, ani tu jednu vetu. dcerka je v strese este z tych velkych zmien, ktore nastali, z cudzieho prostredia, z cudzieho jazyka, urcite sa citi velmi neisto. urcite nie je vhodne, aby bola vystavovana este vacsiemu tlaku. myslis ze by to slo, dohodnut sa na takom rieseni v skole? dcerku potom presvedcis, ze to nebude tazke, ze sa len zucastni. ked budes ustupovat, moze to casom prerast do este vacsich problemov, vacsieho odmietania. drzim palce :-)