Som roky nevyspatý človek a teraz toto

Príspevok v téme: Som roky nevyspatý človek a teraz toto
monimoni

Ahojte, podobne temy tu uz boli, no nemyslim si,ze patrim k typicki nespavucim ludom.
JA mam velmi plytky spanok,zobudim sa na vsetko, problem zaspat nemam, no casto sa budim....
K tomu sa pridalo to, ze moj priatel chrape, ale len malinko,skor nahlas dycha, lenze mna to neskutocne budi, vzdy nad ranom sa zobudim a do zazvonenia budika to uz len tak predriemem,co ma neksutocne unavi.... on ni eje chrapac, u ktoreho by to bolo nutne liecit, to ja mam problem

chcem sa opytat, co robit, citam tu o melatine, o bonosene... a ocajoch...cja mi pridu na lepsi ezaspavanie,ale ja zaspat viem, ja potrebujem ten spanok dotiahnut rano do konca a nebudit sa... vie mi niekto poradit? prosim....nieoc nenavykove, alebo enjaku metodu.... stople do usi nepomahaju

nesmierne dakujem za rady, som mrtva od unavy

uzneviem

Podla mna to, ze sa zobudis s tym ze priatel dycha az tak nesuvisi, iba si to myslis. Problemom moze byt chronicky stres - vyssia alebo kolisajuca hladina kortizolu pocas spanku potom moze sposobit plytky a nekvalitny spanok. Mozno si skus dat pred spankom nieco sladke, obcas to robi divy.
Okrem toho existuje spankove studio, kde ti vedia presne zmerat spanok, ale caka sa tam strasne dlho.

987654

nie som odborník ale myslím si že to môže súvisieť s nejakou vnútornou príčinou. lebo ak ti spánok chýba, tak by si aj mala spať. ak nechýba a spíš málo, potom si asi taký človek a netreba to riešiť. ak spať potrebuješ, obráť sa a nejakého odobrníka, možno na prírodného liečiteľa alebo niečo podobné. lebo lekár ti iba pichne lieky, za ním asi ani nemá zmysel ísť.

vicky_025

ako to vlastne, že nepomáhajú štuple do uší? keď sa vlastne budíš na ten zvuk toho, že priateľ hlasno dýcha?
(som len zvedavá, nie je to žiadna útočná otázka :) )
ja som sa tak zvykla učiť pri bratovi, ktorý počúval hudbu a nepočula som takmer nič, len keď ju mal vážne nahlas..

v tomto som ináč mávala veľký problém aj ja, akurát mne sa aj ťažšie zaspávalo. dosť sa mi to už teraz upravilo, brávala som melatonín, upravila si stravu a hlavne som sa snažila eliminovať stres, respektíve pracovať na jeho zvládaní. môže to mať totiž aj takúto príčinu, ale o tom už nepíšeš, či je toto všetko ok.

nespavost

ahoj.. ziadny melatonin ani caj ani nic s toho co si vymenovala ani tie spunty do usi ti nepomozu ver mi vsetko s toho som vyskusal a este i omnoho viac

doubledog

ja mavam tiez problemy so spankom, ale iba mierne - relativne tazko zaspavam a obcas mam plytky spanok. nie je to vsak vyrazne.
mne pomahaju bylinky, ako je medovka, valeriana ci levandula, ci uz ako caj alebo ako vonne oleje.
potom je moj spanok hlbsi, staci mi ho menej a citim sa viac oddychnuty.