Menzes a operacia

Príspevok v téme: Menzes a operacia
majka__

1.12 idem na operaciu s mandlami. menzes by som mala dostat teraz v tychto dnoch, ale ide o to, ze mi obcas zvykne strajkovat - teda nepride vzdy vtedy, ked ma... viem, ze nesmiem ist na operaciu vtedy, ked dostanem menzes. to znamena, ze mi menzes nesmie prist prave toho 1.12. ze? ale ked mi pride trebars 3.12? akoze nemal by, ale co ak sa to stane - hovorim, strajkuje mi. ale chodi pravidelne kazdy mesiac nastastie, len nie presne v ten isty den. mala by som ho dostat okolo 20. v mesiaci. v nemocnici by som mala byt tyzden

datelinka

joj, majka, tazka veda z jednej tonzilektomie :-) prepac mi, ale dost sa tym zaoberas. nechaj plavat, inak ti pride menstruacia presne ked enchces. vykasli sa na terminy, zi v klude, uvidis co donesie den, tyzden, mesiac, rok..... :-)

delphia

majka uz som o tom pisala vcera. ak dostanes men. pred zahajenim operacie, tak vykon sa odklada. urcia nahradny termin a pustia ta domov

majka__

a mozno to niektore oznacite za hypoteticku otazku, ale co ak sa stane, ze na operaciu som objednana o 07:00 rano a menzes dostanem napr. pocas noci (ako sa mi to minuly mesiac stalo, ale nebolo to zaciatkom mesiaca, ale asi 19. oktobra)?

majka__

ja som si podla menstruacneho kalendara vyratavala, ze by som mala menzes dostat v podstate asi 25. novembra (teda teraz v stredu). vzhladom na to, ze mi trva 3 dni, tak do takeho 28., prinajhorsom do 29. novembra by som mala mat po menzese. takze pevne verim, ze mi dojde tak ako ma a nebude robit voloviny :-)

titi...

Delphia ja ťa chápem aj ti rozumiem.na pohotovosti sa ma spýtali či nemám menštruáciu predtým ako mi dali tu Pambu,no čo by spravili keby ju mám?Zašiť mi zašili tu ranu ale liek že by mi nemohli v tom prípade dať.Tá sesternica zas tak bola v pondelok ju operovali v utorok dostala a tie injekcie potom mala 10 dní.Takže mala potom menštruáciu silnejšiu ako máva.

delphia

titi lenze medzi krvacani z rany a menstruacnom krvacani je velky rozdiel. kym to prve je ovplyvnene koagulacnymi faktormi, to druhe podlieha hlavne hormonalnym vplyvom

titi...

Moja sesternica minulý rok mala operáciu kolena.Tesne po operácii dostala menštruáciu.Mala silnejšiu ako inokedy,no hovorili jej má to vydržať ked je to aj nepríjemné.Na oslabenie krvácania nič jej nedali,dávali injekciu proti tromboze.Preto mala silnejšiu.Vraj to dávaju aby predišli tromboze ked pacient má ležať.Ani Ascorutin nemohla.Ináč ked chcu vedia zmierniť krvácanie.Ja som nemala menštruáciu ked mi ťahali zub,pritom doma som začala krvácať z rany.Išla som na pohotovosť hned mi nasadili Pambu/tabletky/potom som už nemala problém.Najlepšie fakt bude ked dáš vyvolať alebo oddialiť tu menštruáciu.Oddialiť sa pekne dá s Norethisteronom od svojho gynekologa.

bellinka

niekedy sa ale stava ako mne ze operaciu si zarezervujem niekolko mesiacov dopredu a vtedy clovek nevie co vsetko bude robit jeho telo aj ked si to vypocita..a clovek aby sa preobjednaval a zas cakal niekolko mesiacov je myslim blbost preto chcem pouzit tie tabletky od gynekologa aby mi oddialili menzes