co s nafuknutym bruchom?

RNG

Je plno prostriedkov, ktore potlacia kvassenie v zaludku, rozne esencialne oleje a pod. Problem ale nie je kvaseni, to je len dosledok nizkej hladiny zaludocnych kyselin a tym zleho travenia. Ak sa to nenapravi, vedie to k podvyzive tela(rapidne starnutie, osteoporoza,strata svalstva a pri nedostatku urcitych latok znizena imunita a problemy s nervami-panicka porucha, uzkost, ...)

zazie2112

Mne pomohlo, ze som sa vrhla na bylinky, teda caje z nich, dlhe roky som mala problem, ze ma nafukovalo a mala som krce v bruchu.Ziadny espumisan nepomohol, ale zacala som pit caj z medovky a po case sa to dostalo do normalu, este lepsie ako do normalu!:) skus to asponmesiac, uvidis sama, osladene je to uplny raj!
Cokolada....no neviem....:(

rockerka

Jedz 7 krat denne ale po menej a vela jogurtov- odporucam activiu, ovocie s malym mnozstvom cukru- jablka, pomarance a celozrnne pecivo. A daj si asi 40g 70% kakaovej horkej cokolady. Malo by pomoct.

RNG

Ako som pisal uz mnohokrat, kvasenie v bruchu nastava len pri nedostatku zaludocnych stiav(hypochlorhydria)
Na upravu tohoto pomaha doplnok Betain HCl, brat 2-3 s jedlom!

majka_s

no ja ani anorekticka ani bulimicka nie som a takisto mam dodrbane travenie... nafuknute brucho a tak. takze neviem :o)

RNG

Helikobakter nevznika, ale prenasa sa ako ine bakterialne nakazy.
Tema uz bezala mnohokrat, najdi si pod helicobacter pilori.