Blefarospazmus

Príspevok v téme: Blefarospazmus
maco9

manželka má blefarospazmus,bola už 2x na inj.btx. obidve obdobia boli veľmi zlé,nakoľko učinok nebol dosť silny a oči mala a má stále zatvorene,po aplikacií inj. sa oči samostatne neotvoria,nasilu si ich otvára rukou a ostanú otvorené max.1/2 minuty. Má silný blefarospazmus.Prosím poradte nám.

Maco

annett

Čo sa týka liečba blefarospazmu botoxom, tá môže byť účinná len vtedy ak sa aplikujú správne množstvo a vpichy do očných svalov. Napr. viečka môžu úplne padnúť ak sa botox dostane do svalu, ktorý otvára a zatvára viečka. Môžu byť zatvorené aj 3 mesiace pokiaľ sa botox nevylúči z tela. Ďalej opakovanou liečbou sa mení aj tvar očí, obočie môže byť vytiahnuté hore alebo ďalej od seba.... Žiaľ iná liečba neexistuje a tak človek chodí na tie injekcie s nádejou že sa mu aspoň na chvíľu uľaví a že injekcie zasiahnu tie správne svaly a nedostavia sa vedľajšie účinky. Možno by sa mal botox aplikovať pod prístrojom EMG aby sa zasiahol ten správny sval, ale to by bolo zdĺhavé.....

exwhyz

Jedna babka, keď cestovala domov autobusom, tak prišla k šoférovi a dala mu za hrsť arašidov. Šofér sa poďakoval, zjedol ich, ale o pár minút prišla babka znovu s ďalšími arašidmi. Šofér sa znovu poďakoval, znovu ich zjedol. Keď sa to už išlo zopakovať po tretíkrát, tak sa šofér babky opýtal: babka, prosím Vás, Vy odkiaľ beriete toľko arašidov? Babka mu hovorí: pán šofér, ja som už stará žena, kúpila som si arašidovú čokoládu, ale s protézou tie arašidy už nedokážem požuť.
Lekár sa pýta pacientky: pani, prečo ste si prestrelili ľavé koleno? Pacientka na to: pán Dr., však vy ste mi povedali, že sa srdce nachádza dva palce pod ľavým prsníkom:-)

annett

Čo sa týka liečba blefarospazmu botoxom, tá môže byť účinná len vtedy ak sa aplikujú správne množstvo a vpichy do očných svalov. Napr. viečka môžu úplne padnúť ak sa botox dostane do svalu, ktorý otvára a zatvára viečka. Môžu byť zatvorené aj 3 mesiace pokiaľ sa botox nevylúči z tela. Ďalej opakovanou liečbou sa mení aj tvar očí, obočie môže byť vytiahnuté hore alebo ďalej od seba.... Žiaľ iná liečba neexistuje a tak človek chodí na tie injekcie s nádejou že sa mu aspoň na chvíľu uľaví a že injekcie zasiahnu tie správne svaly a nedostavia sa vedľajšie účinky. Možno by sa mal botox aplikovať pod prístrojom EMG aby sa zasiahol ten správny sval, ale to by bolo zdĺhavé.....

Majka55

Ja chodím na botox každé 3 mesiace, pichajú mi ho okolo očí, po 5 vpichov, zaberie to trochu , ale až po 5 dňoch od vpichnutia.

Pingu32

Dobry den, je tato tema aktivna??? Rada by som sa spytala kde vam pichaju botox, ktory lekar? Moja mamina ma tuto chorobu, chodi do Martina avsak posledne 2"pichania" jej asi skor uskodili nez pomohli....

Majka55

Som na tom stále rovnako, chodím na botox, napichá mi injekcie okolo očí a o 3 mesiace sa to zopakuje, oči sa mi stále pritvárajú akoby injekcie ani nezaberali

botox

maja55 ako si na tom s tým ochorením,zlepšilo sa to?

Liečba botoxom by mohla byť účinná, ak by jej dotyčný neurológ venoval viacej pozornosti a nie robil obstreky odhadom. Chcelo by to sledovanie očí a zapisovať si toho viacej do karty, či počítača. Sledovanie svalov, vpichy ihly v akom smere, kde treba pichnúť a tiež druh botoxu. Je ich viacej druhov a sú rozlíšené na A a B, každy má odlišné vedľajšie účinky.Dysport, Neurobloc, Botox. Ale chcelo by to venovať tomuto ochoreniu viacej pozornosti zo strany lekára.

Alicia

Myslím že ak je aj biorezonancia účinná, tak ja som bola zrejme u neodborníka, lebo ekzém sa mi znovu objavuje. A na sedeniach mi vždy niečo nové objavil a to pôvodné už nespomenul. Napr. že mám škrkavku a na ďalšom sedení som ju už nemala. Ja som presvedčená že som ju nemala ani predtým. A akože ty si mala svalovca, tomu tiež neverím. Len treba vyťahovať peniaze na ďalších sedeniach a vždy niečo nájsť. Neviem či blefarospazmus súvisí s psychikou, je to možné, ale údajne je v tom aj genetika a vlastne sa zatiaľ vôbec nevie z čoho to je a to je možno dobre, lebo je nádej na uzdravenie.
Skús si pohľadať cez google na zahraničných stránkach, tam je o tom viacej písané.

Maja55

Ja som tiež vyskúšala biorezonanciu, mala som v očiach vraj rôzne parazity a svalovca, vybrala som 5 terapií, zameraných na oči, ale na blefarospazmus mi to nepomohlo.Skúsila so liečiteľa, ktorý ma naučil komunikovať s podvedomím a odporučil mi knihu od V. Sineľnikova - Ako sa mať rád, to mi aspoň trochu zaberá, aj ked nie nadlho, ale predsa cítim trochu úľavy.Stále viac sa presviedčam, že tá choroba súvisí s psychikou.

alicia

Bola som na tej biorezonancii. Mala som ekzém pod očami a zmizol mi. Že vraj som mala v očiach kandidu, no uvidím či sa ekzém nevráti.