nystagmus

Rad-ka

Nystagmus mi zistili po otrase mozgu ked som mala 8 rokov, ale lekari (po vsetkch vysetreniach - CT, magneticka rezonancia, neurologia, ocne...) povedali, ze to mam vrodene. Pravdepodobne mi to ale sposobil ten otras mozgu, pretoze moji rodicia ho predtym neregistrovali. Nemam s tym ziadne problemy (vidim dobre, obraz sa mi netrasie). ludia su z toho prekvapeni, ked si to vsimnu, takze casto im musim vysvetlovat, ze to nerobim zamerne :)no za tie roky som si na to uz zvykla. Nosim dioptricke okuliare ale nie kvoli nystagmu, ale kvoli kratkozrakosti (asi od 19-tich).

lejla489

Ja mam tiez nistagmus uz od narodenia a poviem vam ze aj mi to robi problemy s videnim a hlavne je mi trapne ked sa niekam pozeram ani si neuvedomim ze sa mi hrozne rozmykaju a vsetci na mna cudne pozeraju. Problem s videnim mam taky ze do dialky sa neviem zaostrit cize nevidim nikoho okolo seba ani nic ostro.

monka xxx

chcem sa poradit,moja dcera ma tri mesiace a ma nystigmus robi to s ockami hlavne pri krmeni ked lezi a je v pokoji,boli sme zatial na eeg hlavicky ale to je v poriadku,ideme este na sono mozgu a neurolog nam povedal ze to nebude nic vazne ze to moze po case aj zmiznut ....zacala to robit asi pred mesiacom ...poradte nam prosim ak niekto mal s tym skusenoisti ci netreba ist aj na ct vysetrenie a tak lebo sa trapime...dakujeme

niks

durka...ani malemu nezistili z coho to ma..vraj je to vrodene...mozem sa ta kontretne opytat, ci ti to nerobi tazkosti s videnim?