starý úraz

Príspevok v téme: starý úraz
geka

Z pred 27.rokov mi na CT vyšetrení našli starú kompresívnu fraktúru driekovej chrbtice,hoci som v čase úrazu bola na RTG vyšetrení.Následná liečba spočívala z bežných rehabilitačných procedúr a liekov.Teraz mám také zdravotné problémy,ktoré mi znemožňujú pohyb,obliekanie,bolesti sa rapídne stupňujú.Robím potrebné kroky na ďalšie vyšetrenia,na ktoré je treba dlho čakať,to všetko by som akotak zvládla,ale stále hľadám odpoveď na otázku,kto toto moje trápenie má na svedomí!Mám dve životné poistenia,ktoré sú mi nanič,lebo od úrazu,kde zlomeninu nepotvrdila chirurgia,uplynulo veľa času a v posˇovniach sa tvária,že sa ich to netýka,zdravotníci tvrdia,že v čase úrazu nebola na dostatočnej vedecko-technickej úrovni diagnostika,ako je tomu dnes,takževinník som asi len ja,mala som si dávať lepší pozor na seba! Spadla som totiž do otvorenej šachty v sušiarni,ktorú nechali otvorenú pravdepodobne údržbári.Nech je vinník aj anonymný,potrebovala by som odbornú radu,kde by sa dalo potvrdiť,že v danom prípade nie je premlčaná lehota poistnej udalosti.Chcem to len preto,aby som odškodnenie mohla využiť na kvalitnú liečbu,ktorá by mi pomohla dožiť v starobe.Doposiaľ pracujem ako důchodca aj keď s odretými ušami,ale len preto,že potrebujem peniaze na liečbu,ktorú ako vo všeobecnosti vieme,
treba zaplatiť.Moja otázka pre diskusné forum:"Najde sa odborník,možno právnik,ktorý by mi zodpovelal,či je nejaké riešenie na vymoženie úrazovej poistky s trvalými následkami."Podotýkam,že som 34 rokov pracovala v aktívnom pohybe,práca agronóma a environmetalistiky,kde som niekedy bola zúfalá od bolesti.Ďakujem za všetky príspevky,ktoré by mi pomohli
mať aspoň pocit zadosťučinenia.Hádam sa stane zázrak!Pekný deň.