šelesť

janadl

moji synovia tiež maju šelest. a maju 17 a 14. chodíme raz ročne na kontrolu , pre istotu. ale neumiera sa na to. ja mam šelest už 35 rokov a som tu.....zatiaľ

majka_

nikdy som nepocula, zeby sa na selest zomieralo (to je tak, akoby si chcela zomriet na kasel). lekarka na kardiologii mi povedala, ze selest to nie je choroba, ale je to priznak choroby, ktora nemusi prepuknut (tak ako ani kasel nie je choroba, ale je to priznak napr. ochorenia priedusiek). ja mam selest od narodenia a to na 1/3 srdca a nic sa mi nestalo a to uz mam 20 rokov. je pravda, ze za ten cas som mala problemy s dychanim a ze mam aj astmu, ale to je uz pomimo a so selestom ako viem, to nema nic spolocne. dokonca uz nemusim chodit ani na kontrolu na kardiologiu, ako mi povedala naposledy kardiologicka. predtym som chodila kazdy rok. ale fakt... kebyze mi malo zostat 15 rokov zivota, tak uz by som bola 5 rokov mrtva no nie :-)? mam 20 rokov.

zuzulik123

ja som mala selest a lekar mi po 3 rokoch povedal ze ju uz nemam no a na ziadnu operaciu som nemusela ist ale to asi zavisi od stadia tej choroby

fraise

bud ti priatel nepovedal celu pravdu alebo si vymysla, na selest sa nezomiera, teda nie cielene, ze sa 9 rokov, dva dni, 16 hodin.. ja ho mam tiez a fungujem

michaelllka

ahojte,moj priatel ma selest.ja netusim co to je,ale povedal mi,ze za takych 9 rokov moze zomriet.da sa mu pomoct?

veronika

Moja kamaratka ma selest na srdci. Docitala som sa ze to nie je vazne a ze to pocase zmizne. Bola vsak na rentgene a doktor jej povedal, ze ak si to neda operovat caka ju poslednych 15-rokov zivota. Moc nedvoverujem lekarom a preto sa chcem spytat ako to vlastne je.Moze naozaj zomriet?