Prasacia chripka a astma

Príspevok v téme: Prasacia chripka a astma
ironman

Prajem vam pekny den. Aj ked to este mozno nie je velmi aktualne napriek tomu by som sa chcel spytat ako je to s prasacou chripkou u ludi s astmou. cital som vraj tato nova choroba nie je o nic nebezpecnejsia nez bezna chripka, jedine ohrozene skupiny su tehotne zeny, deti do dvoch rokov, a ludia s astmou a inymi chronickymi chorobami. ja mam astmu uz asi rok aj nieco, dari sa mi drzat ju pod kontrolou a neprejavuje sa az tak vazne. vedel by mi ale niekto povedat, ake su sance a co robit ak by som sa nakazil? v sirokom okoli este neviem ani o jednom pripade, napriek tomu ma to zaujima....

simona 32

ja len chcem povedať že minulý rok som prekonala prasaciu chrípku som zlým priebehom a odvtedy stále niečo.

Peto T

ironman: A v ešte väčšej miere platí, že pre tieto skupiny vakcína predstavuje omnoho väčšie riziko vážnych nežiadúcich účinkov. O tom sa ale radšej taktne mlčí. Tabuľky treba naplniť, aby nás pochválila WHO a aby sa zarobilo...

kaciatko7

myslim si, ze keby si sa dal zaockovat, tak by si svoje zdravie a astmu ohrozil este viac. je to chripka ako kazda ina, treba hlavne posilnit imunitu (betaglukany, zdrava strava s dostatkom surovej zeleniny, obilnin, orechov atd., pohyb, vit C atd). mne pri zacinajucej chripke, viroze, nachladnuti pomaha vit C, askorbat vapenaty, pri prvych priznakoch zacnem uzivat kazdu polhodinu 1000mg, za posledne obdobie to na mna islo uz asi 3x a tym, ze som uzivala vit C mi chripka v plnej sile ani neprepula, za den som bola v poriadku. takze ziadny strach pred prasacou chripkou, nie je to nic ine, ako kazdorocna chripka, akurat okolo tejto sa robi vacsie haloo. no vies, hospodarska kriza, aj farmaceuticke spolocnosti sa nejako musia dostat z minusovych cisiel a podporit predaj vakcin a zazrakov ako napr. tamiflu :)

ironman

k mojmu prispevku by som este dodal, ze v materiali v ktorom sa o tychto veciach pisalo som sa docital jedine to, ze u spominanych troch rizikovych skupin moze choroba prebiehat s komplikaciami. zaujmalo by ma aj to, co presne to znamena. dakujem vopred za vase nazory