Bolesti v ramene po artroskopii

Liboris

Moja skusenost je z jula tohto roka. Bola som na artroskopii ramena na sukromnej klinike v Martine. Nikomu po vlastnej skusenosti by som zakrok neodporucila, treba robit vsetko na jeho odvratenie. Liecit, cvicit, ale neoperovat. Bolesti po zakroku som mala ukrutne, pretrvavali cele tyzdne, som po zakroku 10 tyzdnov a sustavne s bolestami, na rehabilitacii su zo mna nestastni, mnohe pohyby vobec nezvladnem a vyzera to na trvale poskodenie ruky. Po tom,co som prezila a stale prezivam, by som sa uz urcite pre zakrok nerozhodla. A to nehovorim, co ma to vsetko dodnes stalo...

hranoly

po operácii ľavého ramena /2dni / mi očernela dnes ruka od pleca po
lakeť, neviem či mám ísť dnes v noci na pohotovosť ,alebo stačí ísť zajtra na pooperačnú kontrolu ?

Martina 43

Ahojte 29.9.2018 ma opetovali v Piestanoch na sukromnej klinike 3 tyzdne som msla ruku v zavese a to bola chyba .Po 3 tyzdnovh som zacala chodit na cvicrnie ale po 10 dnoch cvicenia magnetu a elektriky nevidim ziadne zlepsenie .Teraz mi predlzili cvicenie na dalsich 10 dni tak som zvedava ako to dopadne ale nevidim to ruzovo.Po cviceni mam bolesti a ruku stale nemozem zdvihnut pripadam si ako chroma
Lutujem ze som isla na operaciu .Radsej som mala mat bolesti ale ruku som msla ohybnu .Neviem ake je to ucesat sa .

macojano

operovali my už druhe rameno po roku je všetko v poriadku ale prvi mesiac večer a v noci su bolesti užasne bey tabletiek sa to neda zvladnut a pvičenie je tiež zaujimave je to bolestive a treba to vydržať a cvičit ja som prvykrat tak opatrne a pozvolne ako my kazali a po mesiaci my zistili že sa klbove puzdro zrastlo a musel som nemocnicu a redres podstupiť jednoducho vam to zlomia teraz cvičim od začiatku to je moja skusenost

POTI

Dobrý deň,
a je to tu. Reoperácia /ľavého/ ramenného kĺbu bola nevyhnutná, takže v jednom roku 2x konkr. 2/17 a 12/17. Neviem /zatiaľ/ aký bude výsledný efekt, ale dúfam, že dobrý. Píšem v deň po operácii, preto nejaké uzávery sú momentálne predčasné. Mal som zrasty, ktoré mi odstránili tak idem zasa od začiatku. úúúúúúúúúfffffff.

surinko

Ahojte! Aj ja som podstupila op. v Ružinovskej nem.ramena pr. ruky.Prvý mesiac bol tažký keďže si pravák...ale som velmi spokojná až nato že keď som tam išla žiadny lekár mi nedal info čo ma čaká ako dlho budem hospital.,keby som toto všetko dopredu vedela tak som bez stresu!Ale personal super a operatér?no takí mladí,ľudskí ani sa mi nechcelo odísť!Fakt prídeš na druhý deň ta zoperujú a na tretí deň ráno ideš domov.Ešte raz skladám poklonu lekárom v Ružinovskej nemocnici!!!! No "studená sprcha"prišla doma,keď po 3mes.PN ta pozvú na LPK a chcú ta poslať do prace(vykonavam manual.namáhavú prácu/ a Mudr.mi povie že to budem mať dobrú rehabilaciu!!!A skrz tejto praci som túto chorobu dostala!Aký je rozdiel prístupu lekarov v každom inom meste!!!!

Fefina

26.5.207 mi v ruzinove operovali uz druhe rameno a dopadlo to dobre.robili mi plastiku ramenneho klbu kalcifikaty zapal roztrhana slacha.pred op.nam dali taku dalsiu anestezu do ramenneho klbu cize po operacii necitite bolest..mala som iba strpnute prsty..citlivost do ruk sa vracia do 18-24 hodin..cvicim len s prstami pomaly sa ucim existovat ziadne velke pohyby..lekar povedal ze len nevyhnutne pohyby...kazdym dnom je to lepsie..ak mozte chodte do ruzinovskej nemocnice je tam spicka lekarov v tomto odbore..nene hajte sa odradit od tych co len mrncia ze ixh to boli...netreba to pretazovat..treba velmi pomaly...rehabilitovat...pite vela mrkvovej stavy..vit.B...kys.hyaluronova..vit.D..hyckajte sa

Mimik1

no ľudia mna čaka tiež artroskopia pravého ramena už 8 júna ale ako čítam tieto vaše príspevky vážne začínam zvažovať ,že to bude zbytočne ,,,a bolesti neustupia ,

POTI

Dobrý deň,
absolvoval som operáciu ľavého ramena – artroskopicky - konkr. subakromiálna dekompresia. Po jednodňovej hospitalizácii som nepociťoval žiadnu bolesť. Na druhý deň /doma/ som pomaly dokázal ruku zdvihnúť do určitej polohy, čím som bol milo prekvapený. Absolvoval som 10 krát rehabilitácie a nemôžem povedať, že sa cítim fit. Bolesť z ramena prechádza aj do svalov na ruke, konce prstov mi tŕpnu a v noci je to úplná katastrofa. Neviem si nájsť vhodné miesto, aby som sa konečne normálne vyspal. Možno, -určite-, je to krátke obdobie, momentálne je od operácie 7 týždňov, tak neviem........