DIEŤA V ŠTIRIDSIATKE , ÁNO ALEBO NIE ??????

luciferka

Ahojte,
femka, zaujimalo by ma kde si vzala to, ze kazde taketo dieta ma nejaku formu dyslexie a je hyperaktivne? ved to je hlupost, je to velmi individualne, a nie vseobecne....
ja osobne by som sa na to nedala..., aj ked mam v okoli dieta ktore je uz skolak, matka ho mala v 40, ale zase otec mladsi,ale maly je iteligentny, velmi sikovny, a mudry, ziadne starecke nazory aj ked vyrastal medzi dospelymi.....ale zase na co riskovat to, aby bolo dietatko postihnute? pretoze aj tak je uz vela faktorov, tak naco pridavat uplne zbytocne dalsi....
maser, na vasom mieste, by som si pozistovala aj pripadne geneticke poskodenia v rodine, zvazila preco to dieta chcem, a ci ho chcem aj s potihnutim...a tak sa potom rozhodla, lebo je zbytocne otehotniet, zistit ze ma neake postihnutie a ist na potrat........

[zruseny1]

tiez som chcela napisat, ze i napriek tomu ze mam 3 surodencov, sa citim ako jedinacik

ale priblizne viem ake je to mat surodenca v mojom veku, jeden moj synovec ma iba o par rokov menej ako ja :)

a aj u nas funguje sponzorstvo :D

Lucinka33

To ano, su ako dalsi rodicia :) Ale daju sa aj pekne zneuzit ako sponzori :D Surodenci mi vzdy nieco kupovali - darceky, atd. /lebo oni uz zarabali narozdiel odo mna/ a aj stale kupuju :) No nielen preto ich mam rada, to zas nie :D Ked sa to tak vezme, ja som vyrastala ako jedinacik. Zaujimalo by ma, ake je mat surodenca v podobnom veku :)

[zruseny1]

tiez troch a tak isto starych :)))a aj ked budem mat tridsat, tak ma budu brat ako babatko..hmmm :/ mame to tazke :))

pauli 73

u nás bohužial je ešte stále normálne ked 18 až 20 roční majú deti ale nenormálne ked ho majú 40tnici...
...kedysi ked nebola tak medicína dopredu bola vačšia pravdebodobnost, že sa staršej rodičke narodí postihnuté dietatko, pretože nemala možnost podstupiť adekvatne vyšetrenia...
a dnešní 40tnici žijú aktívnejšie a ,,mladšie" ako kedysi...
takže ja som za dietatko aj v 40tke, pokial sa bud.rodičia na na to cítia :)

Lucinka33

Femka, pokazim ti statistiku :) Ja mam starsich rodicov, mama ma mala 43, ked mam mala a otec 44. A nie som nijako poskodena /ani hyperaktivita, ani dyslexia/, som zdrava ako ryba. Dokonca viem pracovat s internetom a mam jeden VS titul :DDD

[zruseny1]

femka :D no tak sa zoznamme teda :) spadam do kategorie normalnych, zdravych a rozumnych :)) ehm... zatial sa tak zda