Moze sposobit DRICLOR a ine antiperspiranty rakovinu?

spokojná123

Ahojte, tiež som mala veľký problém s potením, nepomáhali deodoranty, antisperpiranty, časté sprchovanie. Stačilo, aby som trošku pobehla na autobus a už som bola spotená. Mám 19 a takto to bolo asi od 14 rokov. Väčšinu môjho šatníku tvoria čierne tričká. Pred týždňom som si kúpila DRICLOR. Áno bojím sa, že ako to škodí, čo to spôsobuje, ale chcem si aspoň chvíľu užiť pocit, že si môžem dať kadejaké tričká, môžem bez starostí dvíhať ruky :D No a k tomu štípaniu, mňa len prvú noc, keď som si ho dala šteklilo strašne, no vydržala som, teraz mi to nerobí nič. Najprv som sa neholila ten týždeň nosila som dlhé rukávy, teraz som si s Driclorom dala tri dni pauzu a nepotím sa stále, dnes si asi zas nanesiem a potom uvidím dokedy to vydrží :)

User_37597

mna by zas zaujmalo ze preco som si vyskriabala paze po 4 dni pouzivania dricloru..je naozaj dobry a zabrani poteniu ale preco ma to zacalo stipat a svrbiet???tiez som nazoru ze na nieco musim umriet a v dnesnom "zdravom" svete to nebude moc tazke uhadnut ze na co.

VierkaV_

Ahojte, zatial nikto nedokazal, ze aluminium sposobuje rakovinu prsnika, ALE ktovie co bude o par rokov. O tom sa nezmienuje nik. Nesuhlasim ani s nazorom, ze silny ucinok Dricloru, ktory zabranuje NADMERNEMU poteniu nie je skodlivy! Ked tomu dokaze zabranit az v takej miere, tak to nebude len tak prirodzenym sposobom... tiez som pouzivala Driclor, ale uz je tomu koniec! Nikdy viac. Preferujem deodoranty bez aluminia, parabenov a kadejakych konzervantov. Aj na slovenskom trhu mame zopar skvelych kuskov, len treba vyskusat a uspokojit sa s pocitom, ze potenie je prirodzeny proces...

kaktuska1

alebo zacat puzivat gulicky alebo deodorant ktory pouzivam ja a ten nema ziadny aluminium. sice nie je taky silny a nezdadrzuje tak pot ale radsej si strieknem deo 2x denne :-)

Hannkaa

Na niečo umrieť musime. A ja kvôli tomu že to spôsobuje rakovinu budem celý život chodiť smradlava pod pazuchami? Kašlem nato ak to nebude rakovina z antiperspirantov tak ma usmrti ina choroba. O tom je život.

vevericka

no nevyvracali to len kanadania ale aj ini vedci napr aj v GB na onkologickom ustave..mali rozne zeny, ktore pouzivali a nepozuivali a ziadna suvislost sa nenasla..mimochom mail, ktory rozsiril famu o skodlivosti je zaradeny medzi najuspesnesie hoaxy na svete

katyPerry

je to pravda. antiprespiranty ktore obsahuju aluminium mozeu sposobit rakovinu prsnika. tiez neznamena, ze to co je v lekarni nie je zdraviu skodlive. v lekarnach sa predava aj ina prirodna kozmetika, ktora obsahuje silikony, parabeny, konzervanty ktore mozu vyvolat u cloveka alergicku reakciu. oni predavaju to, za co dostanu najvacsie % z predaja. ja pouzivam uz iba deodorant od jednej znacky ktore je bez tychto umelin a aluminia. no tiez mi trvalo kym som to zohanla.

lioness22

Driclor i antiperspiranty celkově jsou zcela bezpečné pro lidské zdraví

Ráda bych zde uvedla na pravou míru fámu o nebezpečnosti Dricloru a antiperspirantů celkově. Chlorid hlinitý, který je v nich obsažen je zcela bezpečný lidskému zdraví. Obsah chloridu hlinitého je též zcela dle vyhlášky č. 448/2009 Sb., o stanovení hygienických požadavků na kosmetické prostředky. Co se týče spojitosti s rakovinou prsu, jedná se opravdu pouze o fámu, která se bohužel díky neznalosti lidí rozšířila. Z anatomického hlediska odvod mízy z oblasti axily a prsní žlázy probíhá odděleně. Použitím antiperspirantů látky v nich obsažené nepronikají do hlubších vrstev přes dno potní žlázy. Též možná souvislost Alzheimerovy choroby s vysokým příjmem hliníku (např. z hliníkových uzávěrů limonád) byla v minulosti zmiňována pouze v případě požití hliníku, což není případ antiperspirantů, které jsou aplikovány na kůži a nejsou určeny k požití. Dle vyjádření odborníků ze Státního zdravotního ústavu a též Ministerstva zdravotnictví je použití přípravku Driclor i antiperspirantů celkově zcela bezpečné pro lidské zdraví. Dále dle vyjádření PhDr. Zuzany Joukalové z Masarykova onkologického ústavu se spojitost s rakovinou považuje pouze za fámu. Neexistuje žádná seriózní studie, která by nebezpečí antiperspirantů potvrzovala. Dále vyjádření dermatologa MUDr. Radka Litvíka, ve kterém uvádí, že antiperspiranty jsou bezpečné a též potvrzuje, že spojitost mezi antiperspiranty a rakovinou nebyla nikdy prokázána. Chlorid hlinitý v nich obsažený je účinnou látkou, která omezuje pocení v místech, kam byl antiperspirant aplikován.