obezita

Príspevok v téme: obezita
cokoladka898

ako pomoct kamaratke s chudnutim.sama o tom nie je presvedcena ale ma dost kg. v juli 167kg a teraz zas dost pribrala. strasne jej chuti jest. krvne odbery ma v poriadku, aj cholesterol, tuky a pod. ma vysoky krvny tlak na ktory sa lieci. to je ale urcite nasledok obezity. dalo by sa nieco aj chirurgicky riesit?nejake podviazanie zaludka alebo nieco take, aby nebola stale hladna. ide to s nou dolu vodou. bojime sa ze o dva mesiace dostane porazku a pod.
ako presvedcit jej hlavu aby si konecne uvedomila ze je obezna a ze nech sama chce, nech je op tom presvedcena. nech sama chce schudnut, potom to chudnutie bude lahsie.
dik za akykolvek nazor.

karioll2

cokoladka,to ja neviem,a nerad by som ti poradil nejaku blbost,ale kazdy ma asi v piatok depku ked sedi doma nad pc........
pride sobota,mileticka,nakupy,upratovanie a hned je lepsie

cokoladka898

jasne dam vediet. este by som sa chcela opytat jednu vec tykajucu sa mna. beriem okrem ineho aj antidepresiva a dnes ma chytila strasna depka. je to sposobene tym ze mi uz ADcka neucinkuju a treba vymenit liek alebo ako si to mam vysvetlit?

cokoladka898

ale aj tak ma to trapi. chcem aby si uvedomila konecne ze musi schudnut. vsak je strasne obezna.
ja sa este len chystam. deviateho novembra nastupujem a desiateho ma budu robit....bojim sa toho tak ale ked to musi byt si nepomozem.

cokoladka898

ja viem ze pomoct si moze asi len sama, ale aj tak by som jej s tym chcela pomoct. ako ju presvedcit ze je nacase nieco so sebou robit. co jej hovorit, ako na nu ist aby to nebrala zle???

cokoladka898

pracuje.o ziadnych inych problemoch neviem. v lete bola operovana na zlcnik. lieci sa na vysoky krvny tlak. tazko sa jej dycha. psychicke problemy neviem vylucit. mozno aj boli. ona je so svojou hmotnostou zmierena co je vidiet na jej odpovediach. ked sa o tom bavime tak kyvne plecom a vec je vyriesena. podla mna by s tym mala zacat nieco robit lebo fakt o dva roky kto vie kde bude. takto sa predsa neda zit.