ako pomoct kamoske??

Príspevok v téme: ako pomoct kamoske??
[zruseny8]

potrebujem od vas jednu radu akoby ste vyriesili danu situaciu. mam kamosku a mierne sa jej zalieca jeden chalan, kontroluje ju vsade s kym je, co robi, kam chodi a pod. pritom spolu nechodia, nie su nic viac len spoluziaci. kvoli tomu si ju doberaju vsetci naokolo, trusia nevhodne reci a poznamky o nej a o nom, proste jednym slovom podpichuju a robia vsetko co sa nehodi. jedna sa o dost blizkych ludi jej srdcu. chcela som jej pomoct tak ze som sa planovala porozpravat s obidvomi stranami nech prestanu, ale povedala ze zatial to necha este tak, hoci tomu chalanovi uz povedala svoje. v poslednej dobe jej to zacina byt neprijemne ba az trapne, je pod viacerymi tlakmi, napr. nemoze si robit co chce, psychicky a citovo ju vydieraju - musi chodit vsade s tymi kamoskami (s tymi doberajucimi) pretoze ak nie, tak sa s nou prestanu rozpravat a neviem co este. ano viem, je to strasne detinske ale tak kazdy je iny a kazdy ma svoje chyby. preto by ma zaujimalo ako sa jej da pomoct. co by som ako jej kamoska mala urobit a naopak do coho sa nepustat.

pozn. nejedna sa o nejakych strnstrocnych ale o ludoch studujucich na vs..to je na tom prave to najhorsie. vopred vam dakujem za vsetky odpovede

luckaaaa

za mna to vyriesil moj frajer...urobil bububu a bol pokoj :) niekedy sice mam pocit ze je az moc pokoj ze by sa dotycny mohol so mnou bavit aspon v skole ako spoluziak ale no co nevadi :)

bingham

Nooo je to zleee ked holka nema frajera.....moju byvalu pinku tiez taky trulo prenasledoval....., ale vyriesil som to velmi jednoducho a bolo po probleme....:D

[zruseny8]

nie frajera momentalne nema, ak ma nejakeho dobreho kamosa tak len doma - 300km od posobiska skoly..takze neriesitelna situacia..
mozem sa opytat ako si to ty potom vyriesila?

luckaaaa

ja celkom aj chapem ako sa tvoja kamoska musi citit, zazila som nieco podobne, hlavne co sa tyka toho chalana...asi tvoja kamoska nema frajera ze? ak ano tak by si s tym mal poradit on, ak nie tak mozno ma dakeho dobreho kamosa ktory by vedel spravit s tym dotycnym poriadok :-D to len taky momentalny napad :)

[zruseny8]

pozri byvame na intraku a ten chalan je u nich pravidelne kazdu chvilu na izbe. zbavit sa ho je absolutne nemozne!! vyhodis dverami - pride oknom. jasne ze mu nedava denne hlasenia, ale tak chapes kazdy den tie iste otazky - po case by to aj tebe zacalo liezt na nervy. vyhnnut sa mu neda, pretoze chodia spolu do skupiny (kruzku). a k tvojmu poslednemu bodu o kamaratkach - samozrejme ze nie su tie prave, no jedna je jej spolubyvajuca, dalsia je prva baba ktoru spoznala na skole a taaak. proste to sa neda len tak lahko. uz sa poucila ze im nema vraviet vsetko, ale ked to je vsetko take zamotane. tvoja posledna veta je pekna :) ja som jej to uz dala pocitit, a mne doveruje, len potrebuje si vyriesit aj svoju situaciu v izbe. vcera normalne z nicoho nic zacala plakat..
inak diky ze si sa ozvala :D

luckaaaa

na mieste tvojej kamosky by som toho chalana ignorovala, ak nepomohlo sa s nim porozpravat tak ma ina moznost nenapada.Ak spolu nechodia tak predsa nieje povinna mu podavat denne hlasenie co s kym a kde robila. Isto ho to prejde ak sa kamoska bude tvarit nahnevane, bude ho ignorovat a podla moznosti sa mu vyhybat. Tie kamaratky sa ale tiez spravaju ako male deti, ak sa s nimi nebude bavit prestanu sa bavit oni s nou? hmmm... to nie su kamaratky...nestoja za to sa nimi zapodievat...ty mas kamaratku rada, zalezi ti na nej, tak podniknite nieco len vy dve(nech ma tvoja kamoska pocit ze fakt tie baby nepotrebuje), spoznajte novych ludi alebo jej daj jednoducho v tvojej pritomnosti moznost pocitit ze je tu niekto kto je skutocny kamarat