vylezana hlavicka u babetka

Andrea2626

Aj moja malá má zležanú hlavičku. Pediatrička nám doporučila kraniálnu ortézu. Dnes ju máme už skoro mesiac. Jedna mamička o tejto ortéze píše vlastnú skúsenosť na www.mamickaren.sk

majama

ja som nepisala ze aby dieta dala na vankus...ja som svoje deti zakladala-chrbatik zrolovanym vankusom,alebo paplonikom,prakticky boli akoby na boku,a z predu som tiez podlozila aby sa nepregulalo...

alis_

ja ked som bola babo, tak som vraj to iste robila, vzdy som sa v postielke pregulila na tu svoju stranu a este som aj mala hlavu naklonenu doprava... nijako to inak neslo, nech ma rodicia polozili hocijako, tak so mnou mamina musela chodit k nejakej doktorke, ktora mi "lomcovala" s hlavou do lavej strany.. nastastie si to nepamatam, ale aj teraz, na pravu stranu viem uklonit hlavu uplne az nadoraz a na lavu nie :D

Beri

Ahoj, moja 13mes. dcerka mala tiez dost vylezanu hlavicku. Ja som ju pri kazdom spani, ale aj ked bola hore, ci na rukach davala lezat na druhy bok a ked sa aj obratila nazad, znova som ju len prelozila. Ona si na to coskoro zvykla a dnes jej pod vlaskami uz skoro nic nevidno. Ono sa to skor ci neskor upravi, ale je dobre tomu takto dopomoct. Moze z toho male deti vraj aj trosku boliet hlava.Takze radsej polohovanie uz od zaciatku.

aknitka

aj môj syn má zležanú hlavičku a poriadne. nech som robila čo som mohla vždy sa napravil po svojom. doktorka nám poradila podložiť kilo soli za hlavičku. lenže náš malý odtlačil aj to. ak som ho oprela o bok postielky tak sa pučil do vtedy kým nebol vo svojej polohe. ak som ho po desiaty krát napravila tak to skončilo plačom. aj keď tvrdo spal a ja som ho oprela tak o chvíľu bol znova na svojom mieste. absolútne nič nepomohlo. ono sa to časom naozaj trošku upraví. náš malý má dnes 2 roky a nie je to taká hrúza aj keď to vidno.

elle

Moj ma pol roka, na zaciatku, kym sa moc este nehybal som tiez striedala polohy raz na lavom, druhy krat na pravom boku. Teraz spi stale len na lavom boku, ani raz na pravom. Doktorka ze ho mam nutit sa otacat za hrackami, no nepomaha to. Hlavicku ma zatial gulatu rovnomerne:) Zevraj z toho deti vyrastu, myslim ta lebka sa dotvaruje..

majama

janula,pri polohovani ho daj na bok a striedaj to,vtedy sa ti neotoci...zo zadu podopri bud vankus alebo o postielku.treba trpezlivost :-)