Laryngitida-akutny zapal hlasiviek

Príspevok v téme: Laryngitida-akutny zapal hlasiviek
janinka

Ma niekto z vas skusenosti s Laryngitidou?moj rocny syncek ju dostal v novembri a teraz sa to znova vratilo.Bojujeme s tym uz doma,lebo vtedy bol hospitalizovany v nemocnici,pre nepriechodnost vzduchu,nemohol sa nadychnut a cely bol neskutocne zahlieneny.Uz vieme, ze treba mat po ruke calcium chloratum,dithiaden a olejovy obklad na krk.Dolezite je aj aj mat vlhko v izbe.JE to neskutone zla choroba,s ktorou je tazko bojovat.Nie je na nu ziadna prevencia.Ak niekto mate skusenosti s tym,poradte ako s nou bojovat.dakujem.

=panther=

Aho ja mam 15 rokova ked som bol maly tiez som dostal tuto chorobu, bolo to nieco hrozne hoci kedy som sa zacal dusit a hned so mnou museli utekat na pohotovost aby mi pichli inekciu, teraz som uz nastastie stoho davno prec ... mne najviac pomahalo to ze sme mali po bite, konkr. v miestnosti kde som bol povesane mokre uteraky na zvlhcovanie vzduchu, to mi velmi pomahalo, a ked som bol natom zle pomahal mi bioparox ..

dana

aj moj syn to dostal ked mal 11 mesiacov a skončili sme v nemocnici.3 dni bral vyzivu priamo do žili. Nasadili mu rulid čo ihned zabralo. mali mali sme pokoj tak 15
mesiacov kým to prišlo znovu. lieky ktore mu predpisali nezabrali a po 3dnoch sme skončli v nemocnici na 8
dni. takže aj ked půjdem k lekárovi
v predstihu aj tak skončime v nemocnici. vzdy to začina nadchou a potom to uz ma rýchly priebeh. tazkosti s dychanim a priehlbinkou
pod hrudnym kosom. ked tam je taka
dolinka uz viem že je zle a utekam
k lekarovi. som z toho cela vynervovana co mi velmi nepomaha
pri liecbe syna. jedine co mi doteraz najviac pomohlo ked uz bolo v noci zle boli cipky RECTODELT 100
ktore stoja asi Sk 150,-. citala som ze na laryngitidu je lepsie zimny zabal na hrdlo ale neskusala som to. som rada ze som nasla tieto prispevky ktore mi pomohli sa v tom
aspon trochu zorientovat. Vdaka

zanocka72

Všetko to čo ste písali a ešte nám radili,otvoriť okno,aby bol stály prísun studeného vlhkého vzduchu.

janinka

Dakujem,ste zlati,ze som sa dockala tak rychlo dalsich rad k svojmu problemu.dufam,ze to mojmu malinkemu prejde a bude to naozaj len docasna detska choroba,ako ma lekarka ubezpecuje.

igris

tie olejove zabaly su dobra vec, mojmu synovy to tiez pomahalo: na vatu nakvapkat horuci olej, zabalit do igelitu a cele do plienky, pozor aby sa dieta nepopalilo, vymenit ked zabal vychladne, parkrat opakovat, odporucam vyskusat :)

Marianka

ja mam 18 rokov a laryngitidu uz od narodenia. jedine, co mne pomaha, su olejove obklady, dithiaden, ked som chora, tak hydrocortison (injekcie), aby som mohla lepsie dychat a vlhkost v byte.

veruška

s laryng. mám skúsenosti. Môj teraz 12 ročný syn mal tieto problémy asi 4 x ročne od narodenia a asi pri nástupe do školy to prestalo. Najdôležitejšie pre nás bolo - vlhko a vlhko. Zavreli sme sa do kuchyne, na sporák som dala všade vodu so soľou a mali sme tak vlhko, že nám stekali kvapky po okne. ...a pomáhalo to. Alebo zvlhčovač vzduchu sme mali pri postieľke.Je pravda, že kým som na to prišla, tak sme boli aj v nemocnici. Samozrejme ten calcium a dithiaden musí byť. Synovi to prestalo, ale ja to mám už asi 5 rokov, ale som už veľká?, tak sa naparujem. Mne pomáha aj liehový teplý zábal na hrdlo, veľa tekutín a hlasový kľud. Lekár sa čudoval, keď ma vyšetroval, že to je detská choroba. A ešte ma napadlo - neprekúrovať izbu. Držím palce, treba tým prejsť - nedá sa predísť.

syma

no my teraz opať po troch mesiacoch bojujeme s laryngitidou, mame medrol, aerius, fenistilove kvapky a robitussin, popri tom mu davam cibulovu stavicku, prevencia nam nezabera, ale lekarka povedala ze do 6rokov z toho vyrastie, skus este pozriet temu mala nasobilka zdravia