Laryngitida-akutny zapal hlasiviek

Príspevok v téme: Laryngitida-akutny zapal hlasiviek
janinka

Ma niekto z vas skusenosti s Laryngitidou?moj rocny syncek ju dostal v novembri a teraz sa to znova vratilo.Bojujeme s tym uz doma,lebo vtedy bol hospitalizovany v nemocnici,pre nepriechodnost vzduchu,nemohol sa nadychnut a cely bol neskutocne zahlieneny.Uz vieme, ze treba mat po ruke calcium chloratum,dithiaden a olejovy obklad na krk.Dolezite je aj aj mat vlhko v izbe.JE to neskutone zla choroba,s ktorou je tazko bojovat.Nie je na nu ziadna prevencia.Ak niekto mate skusenosti s tym,poradte ako s nou bojovat.dakujem.

colina

Dcerke nepomáhalo zvlhčovať vzduch len hrcom s uvarenou vodou a splou alebo postielku zakryť vlhkou plachtou.Záchvaty mala opakovane.Ked nekašlala cez den už sme vedeli že je zle a čaká nás dlhá noc.
Zlepšilo sa to odstránením nosnej mandle.
Kúpili sme jej pračku vzduchu ventu v zdrav.pomockach a dostali sme prístroj MASTR PAR na inhalovanie.Ked sa zhorší inhalujeme hneď fizeolog. Sme spokojné. Samozrejme inhaluje aj kombinovanú liečbu ako astmatička, má aj antihistaminiká čiže lieky na alergiu.Stále máme pri sebe ventolin, medrol a diazepan. Zhoršená bola až tento rok po 4 rokoch.Nezaberalo nič.
Vždy ked už počujeme že mení hlas ide sa preventívne a hlavne v klude/nádych,zadržať a výdych/ cez zimu von na balkon,cez leto kupelňa alebo otvoríme mraziak.

lubka

ahojte ja mam dost casto zapalene hlasivky a neviem co mam robit ci si vyhladat lekara alebo ako to mam riesit ak by niekto z vas mi vedel pomoc tak by som to ocenila:)

jax

Caute mam 25 rokov a mam diagnozu laryngitis sicca{suchy zapal hrtana} uz rok a pol.Zacalo to opakovanym zapalom dolnych dychacich ciest{nevhodna liecba,zle naordinovane antibiotika}.Prveho pol roka som neustale cele dni kaslal a najhorsie to bolo pri rozpravani, no katastrofa.Jedine co mi odporucil doktor bola vincentka{mineralka zo zvysenym obsahom soli}ktora mi nepomaha.Raz je to lepsie raz horsie.Aj ked sa to zlepsi stale mam pocit prekazky v obalsti hrtana a drazdivy pocit sucha a steklenia v casti hltana.V horsom pripade okrem hore popisaneho citim ze zapal prejde na priedusky kde citim silny tlak a tazko sa mi dycha okrem toho mam pocit palenia v nosohltane.Pri tomto stave sa nemozem na nic sustredit a som s toho velmi unaveny.V lete som bol dva tyzdne pri mori a bez zmeny.V tychto dnoch idem zainvestovat do kvalitneho zvlcovaca vzduchu{mam doma vlhkost vzduchu 35-40%}, s vysledkom sa rad podelim na tomto fore.Ak mal niekdo podobny problem/priznaky prosim o radu.DAKUJEM.

evelyn

pre všetky choré dietky skutočne odporúčam detské kalcium spol.ťanši, ktoré je obohatené o zinok a železo. Užívať postupne v malých dávkach v priebehu aspoň 2 mesiacov.Prášok sa rozpustí vo vode a má chuť ako biela káva,je to chutné. Koho to zaujalo, píšte, každému odpíšem.

igris

oxanka, nechcem to zarieknut ale zatial sa mi dari "bojovat" s laryngitidou radikalnou zmenou stravy. V prvom rade vylucenim hlienotvornych potravin ako je mlieko, syry, biela muka.../je toho tu dost o tom popisane, staci sa tu pohrabat, sama som tie pokeci viedla s Pistom, Symou,.../ Netvrdim ze deti laryngitidu nedostanu, aj ja ju od nich dostanem, ale je to lachsia forma, bez zachvatou a zahlienenie je ovela mensie. Vekom sa to urcite zlepsuje, ale zmena stravy je aj ucinna prevencia, porozmyslaj, pohladaj, drzim palce :)

gabriel

Skusala si uz niekedy svetelnu terapiu Bioptron? Odporucam. Ak chces napis na kryon01@centrum.sk a napisem ti viac

monča

Ahojte, mám dvoch synov (7 a 10 roční)a prežili sme veľa chorôb medziiným aj laryngitídu. Mladší syn ju dostal už ako 8 mesačný. Na pohotovosti v nemocnici dostal hneď kortikosteroid - hydrocortison do žily v hlavičke a do svalu na nohe. Opakovalo sa to každú jar a jeseň, hlavne pri hmlách a zmene počasia a samozrejme vždy veľmi skoro ráno cca 2.00-4.30 hod. Naša doktorka nás už brala ako barometer. Trvalo to do jeho šiestich rokov. Najviac nám zabral Rectodelt 100 - čípky musia byť v chladničke. Po jednej sa mu ihneď uľavilo a po teplom čaji a pustenom zvlhčovači ihneď zaspal. Samozrejme čaje, calcium, olejové obklady. Teraz to nie je také kritické, stačí mu kalciový sirup, dithiaden a kvalitný zvlhčovač na studenú paru, ktorý deťom púšťam každú noc. Už z toho vyrástol a žiadna alergia nebola potvrdená.

oxana

aj môj 9 rocný syn ma od 2 rokov laringytidu,ja si neviem rady,do mesiaca aj 3 to máme,nepomáha nam nič ani dokonca more.Nemá žiadnu vážnu alergiu.Teraz sa liečime u homeopata ale akosi ani to nezabera.viete my niekto poradiť?Olejové zabaly,vlhkosť v byte alebo studený vzduch to nám nezaberá.už sa my zda že aj kalciový sirup nu nepomáha a ani fenistil.Lekárka nám už nevie pomôsť.Neak mu to prejde samo ale dosť sa natrápi nema hlas a strašne kašle,štekavy kašel a dosť aj syčí lebo nevie dychať.Nemalo by sa za rady zdravia ďakovať ale ja ďakujem keždému za dobrú radu.