6tt a krvacanie co mam robit?

Príspevok v téme: 6tt a krvacanie co mam robit?
rybka17

Prosim o radu.som v 6tt bola som uz aj u lekara,povedal mi ze tehotna som ale ze tam vidi slabu krv a ak by to pokracovalo mam ist do nemocnice.slabucky hnedy vytok tam je stale, ako keby mi zacinal menzes,keby som nevedela ze som tehu tak by to bolo meskanie o 11 dni....neviem co mam robit...mam nechat prirodu aby to vyplavila z mojho tela??...mozno je tam nejaky zly zarodok...alebo mam ist do nemocnice a nechat do seba pchat lieky? neviem si ale predstavit ze mam prezit tehotenstvo na liekoch a na lozku..mam 27 a je to moje 1.pripadne tehotenstvo....

mia27

nemusis sa bat hned, ze prelezis cele tehotenstvo..
mozno ta to bude trosku drzat skratka, ze aj ked si aktivne a zdrave ziena, nebudes sa moct venovat takym aktivitam ako ked si tehotna nebola

ja som mala tieto tazkosti s krvacanim na zaciatku tehotenstva 2x (8t.t.a 13t.t.) bola som hospitalizovana zakazdym, mala som sa trochu viac setrit, nebyt stale na nohach, najst si cas na oddych a samozrejme nesportovat

neskor, asi po 20t.t.som normalka cvicila tehotenske cviky, chodila som do pripravky, aby som sa drzala vo forme a vobec nemozem povedat, zeby som bola tym nejako obmedzovana, je to vynimocny stav, ktory prezivas mozno raz- dvakrat v zivote a pre to dietatko to stoji

evelinka55

rybka17, nenechávaj nič na prírodu, v každom prípade navštív lekára a dohodni sa o ďaľšom postupe. Stáva sa, že i zdravé ženy môžu mať v tehotenstve nepredvídateľne ťažkosti. Moja známa v prvých týždňoch začala krvácať, skončila na pohotovosti s tým, že si ju nechajú na pozorovanie. Boli z toho 2 týždne v nemocnici ale je šťastná, že tak urobila. Dnes má krásnu zdravú dcérku.

Fallo

Sorry.....
Myslim si,ze nechavat nieco take na ,,prirodu" ,je nezodpovedne.
Je velke mnozstvo pripadov,kedy bez pomoci lekarov by babatko zomrelo a dnes su z nich uplne zdraví jedinci.....
A neviem ci by si si to potom nevycitala cely zivot......
Ale verim ,ze budes mat to najkrajsie a najzdravsie babatko,ktore ta obohati stastim a laskou :)
Prajem ti to :)

rybka17

ide prave o to ze si myslim o sebe ze som vo velmi dobrom zdravotnom stave a ze ak mam mat tieto komplikacie ci to nenechat na prirodu...co ak je tam nejaka chyba v tom zarodku? a nepis v suvislosti so mnou o "prizemnom zmyslani", naozaj posledne co potrebujem je aby ma niekto urazal, som dost zmatena aj bez toho...

Fallo

pises,ze si aktivna a nedokazes si predtavit lezat v nemocnici.........
To je dost prizemne zmyslanie na to,ze ide v skutocnosti nie o teba ale o to malinke co mas v brusku. Zacni mysliet na zdravie svojho tela....to male je zial spojene s tvojim zdravim a postojom k zivotu.

rybka17

dakujem za nazory.ja babatko samozrejme chcem ale neviem si predstavit ze mam byt na PN-ke a bat sa spravit kazdy pohyb. ja som aktivna zena a citim sa mlada na to aby som lezala v nemocnici...

vselico

moze to byt vselico aj potrat samozrejme, ale castokrat je to ina pricina a treba babu pomoct. je toho vela , ale vseobecne, kludovy rezim na lozku, vela magnezia a duphaston na podporu tehu a zastavenie krvacania(mozno ho mas nedostatok a tak treba podporit)-ale ten ti mala predpisat lekarka. berie sa 12-20 tt.a samozrejme sa pravidelne sleduje plod sonograficky
teda ak to babatko chces
inak, tehotenstvo moze prebiehat uplne v pohode aj pri takomto krvacani , alebo naopak, nemas ziadne problemy a zrazu zo dna na den moze prist najhorsie, takze podla mna stoji o to zabojovat

slavina

drž sa rád lekára,príroda síce vie čo robí,ale krvácanie nemusí byť následkom zlého zárodku,ale môže byť iný problém a Ty by si len zbytočne prišla o dieťa,ak by si to nechávala len tak...Takže šup k lekárovi a dohodnúť ďalšie riešenie. Moja kamarátka mala niečo podobné a tiež si nebola istá či to nechať tak a či ísť k doktorovi,na koniec šla k lekárovi,ten ju poslal do nemocnince,mala tam len malý hematóm,ktorý začal krvácať,dali jej pár liekov na rozpustenie toho hematómu a po pár dňoch mala po probléme a má už krásneho štvorročného syna.Takže neriskuj!!