Zvacsena slezina

Príspevok v téme: Zvacsena slezina
djboom

Dobry den,viete mi niekto povedat priciny zvacsenej sleziny?Zistili mi to nedavno.Brali mi krv, ktoru mam uplne v poriadku,cize krvou to nebude a lekari ani nevedia kam ma poslat.Na koho sa treba obratit a co mozu byt dovody zvacsenia?Som stale bledy, chudy a byva mi casto nevelno a celkovo pocitujem velku unavu.Dakujem

llek

Rossi1, pises, ze syn ma normalne vysledky vysetreni krvi a slezinu lahko zvacsenu -teda, ze ma rozmery na hornej hranici, mozno o nejaky mm viac. Co by si teda chcela liecit? Chapem tvoje asociacie s tym, ze manzel mal leukemiu - vtedy je nezriedka zvacsena slezina, ale hlavne je problem v kostnej dreni a to tvoj syn nema. Hranicne velka slezina, ak je vsetko ostatne v poriadku, nieje ziadne ochorenie. Keby sme si dali po prekonanej infekcii bezne robit ultrazvuk brucha, vacsina z nas by mala hranicne velku ci lahko zvacsenu slezinu.

Rossi 1

Chcela by som vedieť čo nám odporúčate. Chodíme pravidelne na kontroly hematologovi, kde mu skontrolujú krv a na gastro kontrolu ale zatiaľ mu nikto nič nenaordinoval na zlepšenie. Chcem sa opýtať slezina sa dostane do pôvodného stavu ked sa lieči?Ďakujem veľmi pekne

rossi1

Môj syn 21r.má zvačšenú slezinu na hranici teraz má krv v poriadku predtým mal zvýšené hodnoty ALT a AST, teraz je to OK.
Manžel mal leukémiu a tiež mal zvačšenú slezinu aj s krvou mal problémy. Prosím o radu čo najskôr, chodíme hematologovi na kontrolu.Ďakujem

3oliwa3

nahodne pri sonografii mi bola zistena zvacsena slezina na hranici hodnoty.mavam problemy so zaludkom pocity nevolnosti a chudnem,krv mam v poriadku.moze zvecsenie sleziny vyvolavat nejake zdravotne problemy?od isteho casu (asi3-4 roky) mi 2 -3 krat do mesiaca opuchnu viecka oka az zdeformovane.viecko je suche,svrbi a stipe.po pouziti opthalmohydrokortizonovej masti odpuchne ale viecko nadalej zostava suche,zvraskavene.na koznom mi nezistili ziadnu alergiu.nahodne som citala clanok,ze problemy so slezinou sposobuju problemy s ocami,ale nepisali ake,mohlo by to mat suvislost?dakujem za odpoved....

mice

Cysta na slezine 5,5x5,2 cm u 16 ročného zdravého chlapca, s miernou obezitou.
Čo to môže znamenať a čo treba robiť?

djboom

Dobry den,viete mi niekto povedat priciny zvacsenej sleziny?Zistili mi to nedavno.Brali mi krv, ktoru mam uplne v poriadku,cize krvou to nebude a lekari ani nevedia kam ma poslat.Na koho sa treba obratit a co mozu byt dovody zvacsenia?Som stale bledy, chudy a byva mi casto nevelno a celkovo pocitujem velku unavu.Dakujem