Štúdium veteriny KE/ Brno

Príspevok v téme: Štúdium veteriny KE/ Brno
ala 294

Rada by som sa dostala na veterinu buď do Košíc alebo do Brna. Teraz som v 2.ročníku na gymnáziu a keďže ideme podľa špecialneho uč. planu, tak si musíme už v decembri zvoliť maturitné predmety. Chcela by som sa spýtať, z čoho sa robia presne skúšky, či sú veľmi náročné, čo rozhoduje pri prijímaní(vysvedčká, maturita,... sú potrebné aj olympiady?) aké je štúdium, či by ste mi niekto nevedeli odporučiť nejakú literatúru, knihy...Ktorá škola je lepšia, aké máte s nimi skúsenosti? Viem, že je to jedno z najťažších štúdií, ale je to práca, ktorá by ma fakt bavila, nie som si však istá, či by som ju zvládla. Ide mi chémia, matika, trošku fyzika a biola- nemyslím si však, že som z nej najväčšia hviezda triedy a to ma dosť trápi, chcela by som preto už teraz začať robiť niečo navyše, niečo si o tom prečítať... Vedeli by ste mi niekto pomôcť? Hlavne tí, čo študujú/študovali na jednej z týchto škôl!! Ďakujem!!

enqa

ahojte, som druhacka na gymply a neviem co presne chcem robit, ale urcite by som chcela aspon skusit tu veterinu. velmi by mi pomohlo, ak by mi niekto poslal nejake testy aj stare, nech mam predstavu o co tam hlavne ide
moj mail: enka.elenka.enqa@gmail.com

lowka

ahojte. chcela by som sa spýtať na uvlf v kosiciach ci je to tu tak tažké ako sa mi zatial zdá... sš som mala bez chémie a bioly takže neviem čo ma čaká ... prosím o pomoc..díky

monikaVVL

Ahoj, ja idem už do 4.ročníka na UVLF a nie je to tam až také hrozné, v každom ročníku je predmet, ktorý sa považuje za triediaci, pretože kvôli nim nejaký ľudia opakujú alebo proste odídu, ja som chodila predtým na strednú školu Hotelová akadémia, takže začiatok bol ťažký, ale ak sa človek postaví zodpovedne k štúdiu nemá problém. Tiež som robila prijímačky do Brna ale nevyšla mi biológia, ale v Košiciach je to v pohode. čo sa týka prijímačok do Košíc, berú každého. Kamarátka prestúpila do Brna z Košíc a mala veľké problémy so zápočtom z parazitológie, takže na oboch školách je niečo ľahšie a niečo ťažšie.A čo sa týka zábavy, veterinári si vždy nájdu čas aj nato. V 1.a 2.ročníku je rozhodujúca anatómia, ale pravidelným učením sa to dá zvládnuť, v 3.ročníku je to genetika a sčasti aj patologická fyziológia.

Noricenda

ahojte ja tento rok maturujem
a chcela by som sa spytat na skolu v brne veterinu..Chcela by som sa spytat ci nevie niekto ake su tam primacky a co obsahuju ? dakujem

Brandy

Ahojte, ja som uz od malicka inklinovala k zvieratam a uvazujem nad veterinou. Dokazem sa naucit, aj sa ucit niekolko hodin vkuse, neviem sa vsak nieco nabiflit, vsetko hovorim po svojom. Z biologie som jednotkarka, ale z chemie trojkarka, nemam ju rada ani mi neide. Ako vidite moje sance? Este zvazujem aj pravo (s tym sa ale teraz nemam sancu uplatnit) a este jazyky. Co myslite, mam to skusit, alebo ked neviem chemiu v podstate nemam ani sancu? A ako je to s naslednym uplatnenim v tejto dobe??

[zruseny8]

no neviem ci sa da, ja studujem sice farmaciu ale na univerzite veterinarskeho lekarstva a farmacie v kosiciach a viem ze odbory mozne na studium su: vseobecne veterinarne lekarstvo, hygiena potravin, farmacia, kynologia a bezpecnost prace..cize sa skor priklanam k nazoru ze sa neda..studujes vseobecne vsetko

Mary000

Ahojte konecne som nasla niejake diskusie ohladom veteriny mna tato skola tiez velmi zaujala zatial ma bavi chemia a biola najviac ale nie az tak aby som to dotiahla neviem kde to je natom to najhorsie... podla toho co citam sa tam strasne treba vela ucit a ja to asi nezvladnem ... pozerala som si vsak co je na prijimackach a to by som pohode zvladla.. ale chcem sa spytat ci sa da studovat veterina len malych zvierat v KE? dakujem