Cvicim ale priberam

Príspevok v téme: Cvicim ale priberam
ivca88

Ahojte, uz je to vyse tyzdna co som zacala chodit do posilnovne pravidelne. za ten vyse tyzden som tam bola asi 4-5krat a cvicila som cca hodinku vzdy. dnes som sa postavila na vahu s tym ze uvidim nejaky ubytok a skoro som odpadla ked som uvidela ze mam asi o 2 kila viac ako predtym...ako je toto mozneee??? clovek zacne cvicit aby schudol a docielila som tym len to ze mam o 2kila viac...a to som sa nijak extra neprezierala ten tyzden ani nic take...neviete kde robim chybu? :( som z toho nestastna :(

gagotacka

Ahojte,
je mozne ze tri tyzne cvicim a pribrala som 8 kilov pricom si davam pozor aj na jedalnicek lebo viem ze to ide spolu... Som zostala nejak demoralizovana z toho a mam chut sa na to vykaslat... alebo by som mohla este nieco vyskusat?

Chodim do posilovne minimalne 3krat tyzdenne a mam trenera ktory mi kazal rozcvicit cele telo tak je to vporiadku a citim sa dobre ale aj tak sa mi to zda prilis vela...

zuzinka 20

vsetko je to aj o strave...cize 70% strava 30% pohyb.ak budes jest aj sladkostia neviem ake porcie, tak jasne spalis mozno za trening neviem aky mas, ale moze spalit taku horalku....alebo podla toho aky je dlhy aj dve.cize sa necuduj

bibka222

cvičením rastie svalová hmota. ja ked som cvičila každý den,tiež sa mi váha ani nepohla,dokonca aj mi ukázala viac.treba cvičit tak 3x do týždna...podla mna

VincentV

ivca88:
-odkaz odstránený-
-odkaz odstránený-

tu máš odpovede na všetky svoje otázky, ak by si niečomu nerozumela pokojne sa opýtaj.

Gerbjl

O cvičení tu už padlo slov dosť, teraz niečo k strave (ak sa opakujem, prepac, neprecital som si vsetky prispevky).

Jedz často, ale málo.
Doobeda ovocie, poobede skus uz len zeleninu
Obmedz maximalne rychle sacharidy, t.j. ziadne biele pecivo, resp. nic z bielej muky, ziadne zemiaky, limonady a pod.
Vyhybaj sa tukom vo forme nevhodneho masa. Odporucam jedine chude kuracie maso, popr. iny druh hydiny. Urcite nie bravcove, hovadzie a ine.
Avsak omega3mastne kyseliny ako tuky konzumuj - ci uz ako doplnky stravy, alebo v rybach (co je ale dost drahe)
Dbaj na konzumaciu potravin ako lanove semeno a lecitin (a soja vseobecne)

ivca88

zafirka: no vies co ja meriam 170cm a vazim 62 teda po tomto tyzdni cvicenia 64kg :D a chcela by som zhodit aspon na tych 56-57kg ale hlavne teda v centimetroch na vahe mi az tak nezalezi...250sk fuuuha tak to je dost pre mna...na to by som peniaze ozaj nemala...aj ked to musi byt fajn...tak mi daj nejake najlepsie rady co ti pomohli alebo coho sa pri tom cviceni vyvarovat? :)

doubledog

ja som od zaciatku cvicil sam, a postupne som sa naucil co a ako
ale dost dlho mi trvalo, predsa len clovek musi prestudovat kvanta clankov, kym to pochopi
takze je asi lepsie zaplatit trenera, ten to predsa len studoval a ma potrebne informacie
ale samozrejme, na nete je viacmenej vsetko, zakladne principy su vcelku jednoduche

ivca88

vincentV: ved prave ze ci vobec cvicim spravne to mas pravdu...tak mi daj nejake rady vyzeras ze sa v tom vyznas celkom :) napr ako casto je podla teba dobre tyzdenne chodit cvicit? a ako dlho? hodinku alebo viac?...a s tym cvicenim to tak robim ze precvicujem cele telo nie len jednu cast

zafirka

no mne pomohol velmi trener. nauci ta spravne cvicit, a je to aj taka motivacia, ze ked uz si to zaplatis, tak tam proste ides a makas, lebo nexces vyhodit peniaze iba tak. ked som zacala cvicit tak som mala okolo 83kg a schudla som na 76kg, a mam 178cm, takze este stale mam davat co dole :) ale poviem ti, ze cvicenie je len 30%, podstatna je strava. Chodila som aj s kamoskou a trening ta vychadza 250sk plus este vstupne do posilky.

VincentV

ivca88: nikto netvrdí, že si musíš platiť trénera, na tréningové plány na chudnutie je x stránok, skús si nájsť také dve-tri hodinky času a googluj, alebo pozri stránku sportujeme.sk, bohužiaľ keď nebudeš mať žiaden systém v cvičení tak výsledky sa budú dostavovať dosť pomaličky(toť píšem z vlastných skúsenosti) nie nadarmo tí tréneri sú a stoja tak veľa.Vyśledky by ťa mohli po istom čase demotivovať, takže radšej skús tréningové logy skúsenejších a hlavne precvičuj všetky partie nie len napr. brucho, nohy, biceps...