Otehotnenie tesne pred MS, pocas nej alebo tesne po nej?

Neska

aknitka, nezijem na Slovensku. Ked pride na gyndu zena vo stvrtom tyzdni tehotenstva, tak sa ultrazvuk este nerobi. Tie veci, co si napisala, su pravdive, ja viem o tom viac nez dost:)
aliciax idealne by bolo vylezat to a vypotit, nic si z toho nerob, virusov je vsade dost o takomto case, preto sa aj odporuca otehotniet mimo tychto mesiacov, ale co clovek narobi... Tiez by som chcela otehotniet v novembri, decembri, je to dobre v tom, ze ked ma zena velke brusko, nemusi si kupovat celu zimnu garderobu, v lete stacia tricka a rifle, saty...

aknitka

alicia nestrachuj sa. v tehotenstve sa môže vyskytnúť zvýšená teplota aj bez príčiny. aj ja som mávala a dr. mi povedal že do 37,5 je to normálne. ak však na teba niečo lezie poraď sa s dr. alebo v lekárni čo si máš kúpiť, pi veľa tekutín a jedz veľa ovocia a zeleniny. držím ti palce aby ti to prešlo čo najskôr.

aliciaX

baby mala som rano zvysenu teplotu 37,4 ....zeby som uz aj bola chora?...vedela som ze to moze prist ale ze hned len co zistim ze som mozno tehu....no pekne zacinam:o( aj hrdlo ma trochu boli:o(

aknitka

neska to si ako myslela že vtedy nezvyknú robiť USG keďže žena presne vie kedy otehotnela. veď prvý USG nie je len o tom, aby stanovili presný tehot. týždeň. je potrebné napr. vylúčiť mimomat. tehotenstvo, príp. zamĺknutý potrat, príp. iné problémy. čo ja viem tak za tehotnosť sú povinné min. tri soná v 10., 20. a 30. týždni. ak sú problémy tak aj viac.

Neska

Aj ja ti blahozelam, aliciax. Mne gynekologicka povedala, ze mam na gyndu prist dva tyzdne po vynechani menstruacie. Vtedy oni ani nezvyknu robit ultrazvuk, kedze zena presne vie, kedy otehotnela. Drzim palce.

Ktovie, ci uz aj evitka nebude babatkovat.

aknitka

palpačným vyšetrením môže zistiť nejaké zmeny a takisto sonom (ak ho má v ambulancii). výsledky krvi bývajú u mojej doktorky tak do týždňa.
ale ak ti vyšli dve čiarky na teste tak si určite tehotná (testy zvyknú oklamať v opačnom prípade že ti vyjde negatívny a nie je to pravda). niektorí lekári posielajú na sono hneď, aby sa vyvrátila mimomaternicová tehotnosť, iní prvýkrát cca v 10. tt keď už určite bude vidno akciu srdiečka. ale treba myslieť pozitívne, určite bude všetko v poriadku.

AliciaX

Dakujem aknitka

a mam este jednu otazku...gynekolog mi bude vediet hned povedat ci teda ozaj som tehotna?...alebo sa caka na vysledky..ak sa caka tak kolko?

aknitka

gratulujem k dvom čiarkam. ja som išla hneď keď som to zistila. a brala som si zo sebou len sukňu kvôli vyšetreniu :-)). vycikáš sa do pohárika, odmerajú ti tlak, zoberú krv, ster na cytológiu, palpačne ťa vyšetria, ak majú sono v ambulancii tak ti spravia aj sono (od spodu), ak nie vypíšu ti sprievodný lístok.
fakt sa s tebou teším a držím palce aby všetko až do konca prebiehalo bez problémov.

aliciaX

testovala som, boli dve ciarky:o)

baby kedy ste isli gynekologovi, ked ste zisili dve ciarky na teste, hned? planujem ist v pondelok, spravim si este jeden test cez vikend..

a co si tam treba doniest ku gynekologovi? ako to prebieha?