začínam od nuly, len potrebujem pár odpovedí :)

Príspevok v téme: začínam od nuly, len potrebujem pár odpovedí :)
juliška

potrebujem si par veci ujasniť... ako naštartujem čo najrychlejšie metabolizmus? ked ho naštartujem bude telo spalovať viac tukov ako obyčajne?
Ja mam 158cm a 70 kg potrebujem isť s vahou naozaj velmi dole.. aspon tych 10 kg a rada by som vedela ako na to... kolko minut denne by som mala cvičiť a ake cviky?
ja nemam čas chodiť do fitka a ani nemožem lebo som na intraku a tam su prisne pravidla... tak kedy by som mala cvičiť ako dlho a kolkokrat za tyžden :) dakujem za každu dobru radu

lettynka

sosaso..ja chapem ze si to nemyslela v zlom..len mi to pripomenulo jedneho znameho ktory posiluje pravidelne..baby s normalnou postavou uz zaraduje do kategorie tlste...takze len zato taka prudka reakcia..ja som schudla tak 10 kg..a je este treba doladovat..a fakt aspon raz do tyzdna sa rozhybem na min.pol hodku...mam aj geneticky darcek taky bohuzial,ze mam mohutnejsie ruky a velke prsia..s tym uz vela nenarobim..ale nevyhovaram sa..:-D..a ked ma niekto vidi a poviem kolko vazim tak neveri,lebo nevyzeram na svoju vahu..hej na strednej som aj mala kopu casu..:-D..

sosaso

lettynka:

ja som to nemyslela v zlom, i keď to možno vyznelo tvrdo ;) sama chudnem.. takže viem o čom hovorím..

uvedomujem si, že nie vždy je čas na cvičenie, viď tvoj prípad.. ja tiež nemám času na rozdávanie.. od 08:00 do 16:00 v práci, potom hneď do jazykovej školy a domov sa vraciam o 21:30.. + víkendy trávim na VŠ.. ale i tak si ráno dokážem privstať o 06:00, aby som si šla o 06:30 zabehať.. a či chcem či nie, tú energiu si musím nájsť na celý deň ;)

..len mi jednoducho nehovor, že stredoškoláčka na internáte nemá čas cvičiť ;)keď sa bavíme o konkrétnom prípade.. (juliška nemyslím len teba), ty si nám to vysvetlila ako to s tebou je :-)

ja sa nesnažím na nikoho útočiť, ale veľmi veľa žien (mužov) dokáže len vyplakávať a vyhovárať sa bez toho, aby zdvihli ten svoj zadok.. a toto ma vie nahnevať :-)

lettynka

sosaso...nie vsetci ludia su lenivi..niektori proste naozaj nemaju kedy cvicit..pripadne nemaju energiu..ja napr. pracujem vstavam o pol 6 rano..na 7 mam byt v praci a domov chodim o niekdy o pol 7..potom mam pracu este doma..a potom uz fakt nemam naladu ani energiu namahat sa...niekedy pracujem aj cez vikend..takze som rada ked si v nedelu oddychnem..snazim sa aspon starvovat v pohode a dodrziavat pitny rezim..no niekedy ani to stravovanie nie je bohvieake..niekedy sa najem rano a potom cely den nemam kedy jast tak jem vecer,ale nie ze by som sa napraskala....a ja praveze rda cvicim...takze nie kazdy je taky ze hlada preco necvicit..
juliška..ak mas moznost doma cez vikend ist aspon na pol hodky na bicykel tak skus toto..striedaj tempo..zacni lazo plazo na 30 sekund..potom chod uplne naplno ako sa da takych 50 sekund..a takto to striedaj tu pol hodku..pri tomto sice neschudnes a le potom kedze telo bude potrebovat energiu tak budes mat zrychleny metabolizmus a spali viac..

VincentV

juliška: stačí raz týždenne/mesačne(vieme, že si časovo vyčerpaná) 10 drepov, 10 klikov, 5 skracovačiek a ak ešte budeš vládať tak 2 opakovania opačných klikov, rozlož si to maximálne na 3 minúty aby si sa nepresílila!

karioll2

tu na tomto fore je toho tak vela napisane,ze si nemyslim,ze to budeme pisat kazdemu,kto je lenivy si citat starsie temy

juliška

sosaso asi tak nejak to aj robim :) len na obed nemame na vyber.. to čo navaria musime zjesť :D ale to sa da.. ani to niesu nejake extra porcie... čiže stravovanie by nemal byť až taky problem
Len som myslela že mi poradite ako cvičiť.. či rano, večer laebo aj rano aj večer kolko minut a tak...
čo sa tika toho prveho prispevku od teba tak nemaš absolutne pravdu... to že sa možem stravovať v MCD bola len sranda... určite by som tam ani len nevkročila....

sosaso

juliška:

Je mi jasné, že na internáte tú stravu máte zabezpečenú - raňajky, obed aj večeru.

Pre naštartovanie metabolizmu stačí, keď budeš jesť 5x menšie porcie. Skúsim uviesť príklad, ako sa to dá riešiť aj na internáte.

Raňajky: na internáte prevažne sú raňajky 2x chlieb, nejaká šunka (saláma) a trochu zeleniny + čaj. Na začiatok nezješ oba tie krajce, zješ jeden, zeleninu, vypiješ čaj a internátne raňajky máš za sebou.

Desiata: tú na internáte nedostaneš (väčšinou). Tak si kúpiš v obchode alebo školskom bufete nejaké jablko, alebo banán, alebo jogurt. Desiatu máš za sebou.

Obed: ten tiež absolvuješ v jedálni. Zvyčajne to nebýva úplne nezdravé a mastné jedlo a dá sa vybrať z 5 jedál a nehovor mi, že všetky sú absolútne nezdravé, premastené a pod. Tu taktiež platí, že nemusíš zjesť komplet nabratú polievku aj všetky knedle čo ti naložia na tanier. S mierou. Obed máš za sebou.

Olovrant: ani ten ti v jedálni nedajú. Cestou z obeda sa určite s kamarátkami zastavíte v obchode, aby ste si kúpili nejaké drobnosti na chrúmanie. Tak miesto toho, aby si si v tom obchode nakúpila 5 vifoniek a 3 druhy chipsov, kúp si nejakú zeleninku na olovrant. Olovrant máš za sebou.

Večera: nechcem sa opakovať, ale tu taktiež sa dá najesť tak, aby si sa neprejedla, ani nehladovala a ani nepribrala 10kg z toho navyše.

Počas celého dňa samozrejme piť neochutenú vodu. To si myslím, že taktiež je zvládnuteľné.

Možno som nenapísala dokonalý jedálniček (vrámci internátneho stravovania), ale podstata si myslím ostáva rovnaká.

sosaso

juliška:

Myslím, že trochu preháňaš. A nie som úplne presvedčená o tom, že máš záujem o úpravu svojej hmotnosti (postavy), pretože stále hľadáš dôvody prečo NIE. Ako väčšina ľudí, ktorí len vyhlasujú, že chcú niečo zmeniť, ale keď už má prísť k činom a konkrétnym riešeniam, už vyhľadávajú dôvody prečo sa to nedá.. Lebo sú jednoducho leniví vykonať tie zmeny.. Skôr by si mala hľadať dôvody a riešenia prečo ÁNO a ako sa to bude dať urobiť. Ale možno ti krivdím.. no v 98% to tak je.

Ďalšia vec, nikto ti nekáže stravovať sa v MCD. Keďže si študentka, tak veľmi pochybujem, že máš peniaze nazvyš, ktoré by si vyhadzovala za túto "zdravú stravu". Buď zle čítam, ale ani AdamKrt, VincentV a ani Elwine ti nekázali stravovať sa v MCD.

Píšeš, že si na internáte, kde sú prísne pravidlá. Teda predpokladám, že si na stredoškolskom internáte.. pretože na VŠ tie pravidlá také prísne nie sú ;) Ak vôbec nejaké sú.

Ja som tiež celú strednú školu bývala na internáte. A preto viem ako to tam chodí a viem, že keď človek chce, môže a dokáže sa zdravo stravovať aj v tejto inštitúcii.

Úplne ma vytáčajú všetky tebe podobné, ktoré sem napíšu, že chcú so sebou niečo urobiť a keď už sa nájde niekto milý, kto im chce poradiť, začnú menovať dôvody, prečo sa to nedá.

juliška

Ved na internate mam ranajky obed a večeru... to je všetko... ked nezjem to čo mam budem hladna.. ake ine riešenie je? možem sa chodiť ešte stravocvať do McDonaldu ale myslim že to by bolo asi na hlavu :D