PMS

Príspevok v téme: PMS
miramax

Ahojte,
mozno mi niektora z Vas poradi. Kazdy mesiac cca 10 dni pred menstruaciou zacinam pocitovat priznaky - tzv. PMS. To by bolo ok az na to, ze v poslednych mesiacoch sa to zhorsuje co sa tyka mojich hroznych nalad, v extremnom pripade az hysterickych zachvatov spojenych s placom. Par rokov dozadu som brala antiku, teraz neberiem nic. Mate s tym skusenosti, myslite ze by to antika spravila? Ak sa dobre pamatam, ked som ju brala, taketo nalady som nemavala. Dakujem, M.

simusaaaaas

Da sa nejako zabranit tomu, aby som bola par dni.pred menzesom vzdy hladna ?? Jem dostatok, aj sa poriadne navečeriam, lenže skoro rano sa budim na bolestivy hlad.. až mi je normalne zle..najem sa a je to OK..no asi o dve hodky som hladna akoby som ani nejedla..
Niekedy som si nechavala banan na stoliku aby ked sa zobudim skoro rano bol poruke :D aspon nejaka zachrana na prazdny zaludok este pred ranajkami
Mate podobne skusenosti ???
Dakujem

sisulka

ano, Hak to spravi. ale nie vsetky chceme brat antikoncepciu.
miriama, odporucam: kup si pupalkovy olej, velmi dobry na PMS, ale aj problemy pri menzese. mam dobre skusenosti s pripravkom Gynex, akurat ho treba pouzivat dlhodobejsie, az po urcitych mesiacoch zaberie (upravuje hladinu hormonov, ale zas je dost drahy), dalej mozes vyskusat: yam, don quai (obe vyborne na upravu a stabilizovanie hormonov)
pomimo - zdrava strva, kde by mali byt obsiahnute vsetky mineraly, vitaminy, ak mas pocit, ze nejaky chyba, snaz sa ho doplnit, v prvom rade prirodnou cestou, ak sa inak neda, tabletovou

:)

Moj PMS vyzera velmi podobne,nervozna,podrazdena,precitlivela..1.den menzesu je este horsi,vraciam,mam hrozne krce a vzdy odpadnem.Pred pol rokom som zacala brat HAK,vsetko az na odpadavanie preslo,no posledny mesiac,som bola nervozna stale,plakala som len tak,bezdovodne,zacali depresie,bolesti hlavy..Vysadila som antiku,teraz mam pred menzesom a som v pohode..ziadne nalady..gynekolog mi to vysvetlil zhruba tak,ze hormony posobia na naladu velmi a upozornil ma ze po vysadeni Hak sa moze moj stav docasne aj zhorsit,telo sa musi prisposobit na fakt,ze uz nedostava zvonka hormony..jednoducho povedane,telo bude reagovat uplne naopak ako ked som brala HAK a mal pravdu..skus sa poradit s lekarom..

alzbee

miramax: kym som nezacala brat antikoncepciu, tak som aj ja byvala neznesitelna. tyzden pred menzesom som kazdeho v okoli upozornovala, ze budem mat svoje dni a ze sa vopred ospravedlnujem, ak nahodou vybuchnem...potom som zacala brat antiku a moja vykyvy nalad zmizli:)) a teraz som antikoncepciu po temer troch rokoch vysadila a som veeelmi zvedava, aku budem mat naladu...sice momentalne mam blbe obdobie, ze sa hocikedy rozrevem, ale do menzesu mam este daleko, tak to zrejme s tym nesuvisi.