Cervene oci po porode

katarinka72

Ja som mala tiež po porode červené, podráždené oči, ale už tak 15 dní si dávam reviophtal a veru dosť v pohode to je, dosť to skľudňuje

lenka77

pri prvom porode som tiez tlacila do hlavy a nie do brucha - akoby na velku potrebu. Vyzerala som hrozne. Bielka - nie zapalene, ale krvou podliate,a tiez popraskane zilky na tvari, krku, dekolte. Tie na tvari, dekolte mi zmizli este v porodnici (pocas 8 dni) a tie na ociach - davala som si na to studene obklady (podla rady dr.)
je to uz stara tema, ale mozno niekomu pomoze. mne to sestricky ani dr. ako prvorodicke nepovedali - ze "zatvorte oci"Pri druhom uz sestricka bola ina, a povedala: nadychnite sa, akoby ste sa ponorili do vody, a tlacte ako na wc. A maly bol na svete raz-dva :)

lenka77

pri prvom porode som tiez tlacila do hlavy a nie do brucha - akoby na velku potrebu. Vyzerala som hrozne. Bielka - nie zapalene, ale krvou podliate,a tiez popraskane zilky na tvari, krku, dekolte. Tie na tvari, dekolte mi zmizli este v porodnici (pocas 8 dni) a tie na ociach - davala som si na to studene obklady (podla rady dr.)
je to uz stara tema, ale mozno niekomu pomoze. mne to sestricky ani dr. ako prvorodicke nepovedali - ze "zatvorte oci"Pri druhom uz sestricka bola ina, a povedala: nadychnite sa, akoby ste sa ponorili do vody, a tlacte ako na wc. A maly bol na svete raz-dva :)

jajka111

červene zavrete oči... to počujem prvý raz, naštastie som nemusela tlačit, skalpel a infuzie neprajem nikomu...epiduralka ma tiež riziko podľa šikovnosti lekara, radčej 10 dni červené oči jak to potom. Pôrod bez komplikacií je prirodzený od nepamäťi a že by mamka nevedela od prírody jak tlačiť? od sestri čo žije v nemecku ktorá rodila vo vode som počula len chvály, keď to opisovala.

zvonka

Hm, to si sa ani nikde nedocitala, ze mas tlacit akoby si kakala? Mozno, keby si toho vedela viac o porode a detoch, nedavala by si malickeho novorodencovi cajik, ked je plne kojeny...Porad sa s laktacnou poradkynou, ked ti nejde kojit, ale netrenuj na decku, nie je to skrecok.

bublik

zuzic, ja som bola rada ze vobec tlacim, nikto mi nepoedal kam mam tlacit alebo ako a myslim ze keby mi to aj povedali aj tak to bude to iste... ale citila som ze tlacim do hlavy lebo som myslela ze mi pukne tvar :-) ale nevedela som ze mam tlacit inak a keby som to aj vedela, ktovie ci by sa mi to podarilo... mozno ak budes chodit na predporodne kurzy ta to tam naucia, ja som nechodila, ale aj tak neviem ci je to na nieco dobre, mozes si stokrat trenovat dychanie (to som robila) ale ked uz raz pridu kontrakcie je to celkom ine a cely trening je len nezmyselna teoria :-)aspon ja som to tak vnimala.

zuzic

no dobre povedzme ze dnes sa mi naozaj netocia kolecka v mozgu, preco som si to mala pozret? inac ten odpis na konci bol dobry:)

ja1111

mne ano,kedze si nasa:(
keby si bola kosa,damian,rng,tico,roman08,iba by som sa potesil
pozri si temu otazky na rng