Preventivna prehliadka u gynekologa

.....

Veľmi milé odpovede ak niekto potrebuje poradiť. Ničoho sa neboj. Dá ti dnu 2 prsty, prehmatá maternicu, vaječníky. Určite ti urobí cytológiu. Robí sa raz do roka, potom raz za dva roky. Budeš cítiť taký malý podtlak (odoberie ti malú vzorku z krčka maternice)a budeš mať slabý ružový výtok, tak si potom daj intímku. Ak máš problémy tak ti spraví aj výter (takou vatovou tyčinkou). Ak ti rozbor preukáže nejaké kvasinky, plesne...alebo niečo iné....alebo aj nič. Ešte ti spraví ultrazvuk. V telke sa robí väčšinou na bruchu, ale v realite väčšinou vaginálny ultrazvuk - do pošvy ti strčí takú sondu - vyzerá to ako vibrátor, len je to tenšie. Ale ničoho sa neboj, nepočúvaj žiadne strašidelné reči. Je to úplne normálne vyšetrenie...ja sa tam napríklad vôbec nebojím chodiť. Tak držím palce. Pa

Majja222

Jasne, to som uz prezila :-) vysetrenie mam za sebou, ale prehliadku este nie.. viem, ze mi tam vezmu nejake stery z krcka maternice a take cosi. toho sa obavam, co to bude a ake to bude

Elwine

prvykrat sa s tebou bude pravdepodobne doktor len rozpravat o prvej menstruacii, pohlavnom styku ( ak bol ) a tak podobne :) ale je mozne, ze ta hned aj vysetri... tak si nezabudni zobrat so sebou kratku suknu... sadnes si na kreslo, nohy das do kovovych podperadiel, a par minut to mozno bude neprijemne... ja to citim skor ako tlak, ani nie ako bolest, ale zeby to bolo nieco skvele sa neda povedat :) ... takze sa hlavne nic neboj :)