Kto bol hospitalizovany s uzkostnymi poruchami? panickou poruchou...?

bubot

Mne psychiatrička povedala, že pokým som bez liekov a viem fungovať a nezhoršuje sa mi to, že mám ešte vydržať.
Mám priateľa, kt. tiež mal takéto stavy, ale on sa z toho vyliečil a už 3 roky je okej. Povedal mi, že jeho recept je, že na to treba prestať myslieť, zamestnať sa inak, on prerušil aj psychologickú liečbu, lebo sa k tomu vôbec nechcel vracať, ani o tom hovoriť, tak ma podporuje, že aj u neho to trvalo aj rok, pokým sa z toho dostal, že mám vydržať, no tak uvidím.
A to s tou liečbou máte pravdu, mne stačí, keď som dva dni doma a nejdem nikde von a potom keď mám ísť medzi ľudí, nebodaj do nákup. centra, tak mi je konec. Všetkým vám strašne držím palce, pretože viem, aké sú to hnusné pocity v hlave...

bubot

Ahojte, ja tým tiež trpím rok. Brala som už aj lieky 4 mesiace a zabrali mi úplne, potom som ale vysadila, mala som nejaké iné zdravotné problémy a teraz ma to postupne chytá, nie vždy a nie úplne, viem to vydržať, ale nie je to ako predtým... V škole vydržať, fuuu a teraz ma čakajú aj určité prednášania pred spolužiakmi a mám z toho už teraz stres:) Aké vitamíny sú vhodné pre nás?

ivana4837

Ahoj,

užívaš lieky AD,absolvovala si už psychoterapiu???Pre nás panikárov je vhodná KBT,ja trpím PP 8,5 roka a lieky mi veľmi nepomáhajú a viem,že užívanie liekov nie je všetko,treba dobrú psychoterapiu,zmenu životného štýlu,vhodne sa stravovať,pozit.myslenie atď.,...odporúčali mi nepiť kávu,alebo to aspoň obmedziť a tiež fajčenie náš stav iba zhoršuje,tak som pred dvoma rokmi začala postupne dávku znižovať a z jednej krabičky som dnes na 3-4 cigaretách za deň.Pred 3mesiacmi mi bolo navrhnuté mojim psychiatrom absolvovať 6-týždňovú skupinovú psychoterapiu formou hospitalizácie,nakoľko je veľa ľudí ktorým to vraj pomohlo,ale som tiež zároveň zástancom názoru,že byť vytrhnutá na tak dlhý čas z reálneho sveta...neviem,pripadá mi to také divné a tak premýšľam o dennom psychiatrickom stacionári,ktorý mi poradila jedna žena z diskusného fóra,ktorá ho absolvovala.Je to to isté čo sa obsahu terapie týka,ale prídeš tam o 8:00 a ideš domov o 14:00...to mi pripadá oveľa lepšie riešenie,cez google si nájdeš o takomto stacionári viac info aj miesta,ktoré sú najbližšie Tvojmu bydlisku.pa

zdravieeee

súhlasim s JUJULOUX, pobyt na psychiatri ti s panickou poruchou a úzkosťou nepomôže, vyskúšaj od svojho psychiatra niejaké antidepresíva a podobne, v nemocnici dostaneš ešte večšiu úzkosť a paniku, skús prechádzky v prírode, stretká s kamarátmi, vitamíny, plávanie, držím palce

dama-drama

tiez panikar dakujem aj tebe. Nemam ju dlho - pol roka, ale je velmi intenzivna. Ambulantna liecba nezabera vobec. Mam 23 rokov.

tiez panikar

Chod na stranku www.doktorka.cz a je tam sekcia psychicke problemy kliknes a dnu je tema PP9 sa popýtaj ludi niektorí boli, chodila tam aj jedna slovenka a pochvalovala si, ambulatna liecba nezabera? kolko mas rokov a ako dlho mas panicku poruchu?

dama-drama

Jujula, vdaka, ze si sa ozvala. Vidim, ze mas zlu skusenost, ja som si vsak povedala, ze skusim hocico... Len nech mi uz nieco pomoze. Prosim ta, mohlo sa fajcit? Nechali ti mobil (pripadne notebook) ? Popis ak mas cas, nieco blizsie, lebo asi nikto iny uz nema skusenost. VDAKA

Jujula x

Nechod na ziadnu psychiatriu. Ja som bola a velmi lutujem. Prezila som tam traumu este vatsiu ako som mala, ked som tam sla. Tam su alkoholici aj vazne chori ludia. Nemohla som sa ani vyspat. Do dneska mam s toho nocne mory. Musela som skor odist na vlastnu ziadost inac by som skoncila v klietke. Bola som na otvorenom oddeleni cez den to bolo ako tak ale vecer tam vystrajali vazne chori ludia. Vsetko zavisi od toho ake zlozenie ludi je pocas pobytu prave tam. Sestricky su super. Lekari su nadludia a tak sa aj chovaju. Si tam len cislo!!!!! Psychiatrie su preplnene a lekary aj keby chceli tak nestihaju a tak kaslu na to. Nikdy viac!