Vyšetrenie EEG

MariaC

Na eeg ťa poslala lebo chce úplne vylúčiť epilepsiu pri tvojom prípade pretože tetánia má podobné príznaky ako epilepsia. Záleží aké eeg jedno je také že ti zakážu doma spať celú noc aby si sa vyspala tam. Dajú ti na hlavu takú čiapku s dierkami cez ktoré ti nagéluje hlavu a dám tam také kábliky ľahneš a spíš. A potom je jedno pri ktorom máš len zavreté oči dá ti tú čiapku a vidíš blikať svetielka, je to nepríjemné ale asi viac nepríjemný je ten gél. Nie je sa čoho báť, väčšinou potvrdia že o epilepsiu nejde a je to len tetánia.

Lenika

Ahoj potrebovala by som poradit, mam hyperventilacnu tetaniu a moja neurologicka ma poslala na EEG vysetrenie, co mozem od toho vysetrenia ocakavat? Co vsetko sa na tom da zistit , mam tetaniu a poslala ma toto vysetrenie vsade kde som si to pozrela tak pri tomto vysetreni ide o epilepsiu...

emilia 1234

dobri den potrebovala bi som vasu radu mam rocne dievcatko a nebolo vôbec chore ked sa narodilo a v utorok bola dost slabucka nevnimala ludi kolo seba zvracala mi a potom zacala zaspavat cele to trvalo asi 15 min. zavolala som sanitku a oni mi povedali ze vizera to na epilepticky zachvat šli sme na decku kliniku a tam nam povedali ze je dehidrovana neviem si visvetlit ako sa mohlo dieta dehidrovat za 15 min. ale dobre dostala sa s tj dehidracie us mi papa pije a poslali ju aj na EEG visetrenie tam nam povedali ze epilepticky zachvat nemala ale ze jej pomalsie pracuje mozog a nevedia mi povedat preco preto vam pisem ci bi ste mi nevedeli nejak poradit ako mam postupovat a z ceho sa jej to mohlo stat za pochopenie vam dakujem

lamii

dobry den, ja sa len chcem opytat, pred par dnami som mala nieco ako maly epi zachvat, nasledne mi urobili este v ten den CT hlavy a ten je v norme cize nepotvrdil nic nejaku abnormalitu. ale teraz som este internistom odoslana na EEG a bojim sa aj ked CT nic neukazalo. totiz mambolest na lavom spanku a aj krcnej chbtice uz 2dni. Teda ci to EEG moze este nieco zle ukazat aj ked CT bolo ok. dakujem

E l á n i s t k a

... awojky ja som uz taketo wysetrenie absolwowala wiac krát spočíwa na wysielaní elektromagnetických wln twojho mozgu proste tam ta napoja na prístroj na hlawu ti daju ciapocku a na nu napoja akokeby kábliky ... prepác nie som odborník tak ti howorim iba to cwo som widela newiem to tak odborne powedať ale zistia ti tam wela oplati sa to ja tam chodím 2x do rocka - myslim moznwo aj 3 ...

elenka.v

Prv než vam začnem písať obiavila sa u mňa epilepsia mám ju už 12 rokov, chodím aj na neurologické kontroly. beriem lieky lamiktal.Mám bolesťi chrbtice, a dosť ťažko sa mi chodí, od malička som prekonala D.M.O.Mám 30 rokov,Zachvaty do mesiaca mám dva krát. Dosť ťažko sa mi chodí, som aj na vozíku. Elenka.

alternativa

Pre IVI: vymen neurologicku, urcite. Skus sama zvysit prisun B komplexu /nadbytok sa z tela vyplavi mocom/ a horcika /magnezium/ - maju protikrcove ucinky. Viac bud na vzduchu, viac spi, relaxuj. Moze to naozaj byt z psychickeho pretazenia.

ivi

Dost casto mávam po uraze krce v hlave za uchom (v mieste úrazu) ked nahle idem do zimy,alebo zo zimy do tepla.Posledne týždne mavam ale krč v lavej polovici vrchnej casti hlavy, nezavisle od toho kde som,alebo co robim.Nemam ziadnu naslednu bolest hlavy, len pride zovretie,trocha slabosti vtedy,a potom je všeko OK.Neurologicka mi bez akehokolvek vyšetrenie predpisala Amitriptylin.Ten je ale na depresiu...,tak som a ho rozhodla nevybrat.Nema tu s tým niekto skúsenosti?