chorobná KONTROLA

Príspevok v téme: chorobná KONTROLA
Ľudka

ahojte...
Moj problem spočíva v tom, že vždy všetko prehnane niekoľkokrát skontrolujem,či už sa jedná o zavreté vodovodné kohútiky,dvere, chladničku, no najmä o plyn. Pri týchto úkonoch si musím nechať rezervu aspoň 5 minút, keď niekam ochádzam z domu. Som schopná opäť odomknúť byt a opäť všetko nanovo poporiadku skontrolovať. Pri šporáku si hovorím "pozri všetko je vypnuté, všetko je OK" len čo sa obujem, idem si to ešte overiť. Kontrolujem veci ešte aj po rodičoch a súrodencoch. Spím ...zobudím sa na to, že niekto bol v kuchyni - okamžite idem skontrolovať, či niečo netečie, nesyči a pod. Viem, že to nieje v poriadku a ze to nie je normalne, ale ja to jednoducho musim robiť. Chcem sa toho zbaviť, ale neviem ako. POMOŽTE MI prosim... ĎAKUJEM

vera

ak ti to pomoze ja to mam tiez za sebov a niekde v zahranicnej literature som citala ze je to choroba inteligentov :-)

Ľudka

Ste všetci veľmi milí...
Ano mám strach, že niečo sa stane kvôli tomu, že na to nebudem dozerať. Raz sa mi stalo (16 rokov), že som zabudla na plyne polievku a odišla som z domu a keď prišiel brat domov, bol hrniec celý prepálený a plno dymu. O dva roky neskôr, keď sme mali ešte starý družstevný sporak, tak sa mi pretočil celý gombík na plyne a začal unikať plyn - nikto nebol opäť doma. Na ceste hasiči a plynári a sused s hasákom v ruke zastavil plyn. Rok som sa nedotkla ani nového sporaka. Tu je asi ten koreň veci. Dodnes mam zimomriavky na celom tele, keď zacitim plyn. Ano poviem si, že je všetko vypnuté, že už sa nepôjdem pozrieť, ale ja proste musím. Je mi to divné ísť s tým za psychológom, mám pocit, že mi s tým nepomôže, že to nejde prestať...

princes

ja myslym ze obsedantno-kompulzivna porucha patri medzi neurozy a nie psychozy.Neurozu vyvolava podnet. Cize myslim ze Ludka musi bojovat proti strachu ze nieco zostane pustene,otvorene atd... skus si povedat ze nic by sa nestalo ak kohutik bude kavapkat a podobne..ten strach treba odstranit..je to spociatku velmi velmi tazke ale drzim palce..a ked sa toho prestanes bat zmierni sa to..ak si este nevastivila psychiatra skus to a urcite sa ten navstevy neboj..

hela

Pre janik: ako mam odstranit ten problem?odpustit tym,ktory mi poublizovali,zajst k psychyatrovi alebo na akupunkturu?Napis jasnejsie co treba urobit!Dat sa liecit?

hela

Ja som uz na ceste do roboty ale pre istotu sa vratim zo zastávky a prekontrolujem svetla,plyn,vodu a vchodove dvere.Raz uz zlomim kluc tak silno to zamykam.Co mam robit,niekedy mi je do placu,lebo sa rano ponahlam a kvoli tomu meskam.Boli casi ked som vypla vodu a ked dosli skorej domov ako ja tak nevedeli ze preco u nas netecie voda.Troska sa mi to uz zlepsilo.Zatial sa nechystam psychiatrovi,ale mozno sa aj vyberiem tam.Ludka nie si sama,trapime sa viaceri.Maj sa.

s1

Aho Ludka, ked som citala zaciatok, ako keby som videla seba. Ten zaver uz velmi nesedi,ale podobne je to aj u mna. Tiez musim na viackrat kontrolovat niektore veci. Hlavne plyn a dvere, zehlicku. Drzim Ti palce