Sanca pre novy vztah alebo navrat k ex?

Príspevok v téme: Sanca pre novy vztah alebo navrat k ex?
muk

Ahojte,mozno niekto z vas uz riesil podobnu dilemu a preto by som vas rada poprosila o nazor. Pred 2rokmi sa mi rozpadol koli nevere 5rocny vztah.Ex si nasiel inu a mal s nou 2roky vztah.Od zaciatku to ale medzi nimi nefungovalo a on si uvedomoval,aku chybu urobil,ked ma 'zemenil'.Problem bol,ze ja som sa chcela viazat,niekam sa posunut (vek sme na to mali, obaja po 30tke)ale on sa na to este necitil..Teraz sa chce vratit.Vraj ma teraz uplne ine priority,uvedomil si aky sme mali uzasny vztah,vraj sa dal vtedy zlakat 'atraktivitou niecoho noveho',chce deti a vlastnu rodinu..Ja som sa pred par tyzdnami zacala stretavat s inym muzom. A teraz neviem co mam robit. Mam ex verit,ze teraz uz vie, co chce? Ze ho nezlaka 'nieco nove' o pat rokov zasa? Nas vztah bol inak naozaj super,kym to ex nezbabral.Musim sa rozhodnut,dat sancu ex alebo dat sancu novemu vztahu.Mam oboch rada..ale kazdeho inak,5rokov a par tyzdnov sa neda porovnat.:/Dakujem za vas nazor.

muk

Ahojte,vsetkym moc dakujem za nazor.

diabolko: podla mna ta ma tvoja priatelka...sorry, kamaratka:)) rada ale este si nie je ista, ci si ten pravy.Mozno pred tym zazila sklamanie a boji sa vztahu..alebo nieco podobne. Preto ma z toho stres, ked beriete vas vztah moc vazne, ma mozno pocit, ze uz sa potom z toho tazko vycuva, keby to necitila tak ako ocakavas..A preto si mysli, ze vycuvat z 'priatelstva' je jednoduchsie a nevyvija to na nu taky tlak.
Daj jej ten cas, ktory potrebuje, aby zistila, ze si pre nu ten pravy..Btw.uvidis, ze ked pojdes s kamoskou na pivo alebo sa jej nebudes tak intezivne ozyvat, ked bude mat pocit, ze ta moze stratit...tak si uvedomi, ze ta stratit vobec nechce...Daj jej prilezitost uvedomit si, ze si ten, bez koho nechce byt:)

usiko

muk, nikto ti neporadi, len ty sama musis vediet co robit, co citis. opytaj sa samu seba, ci by si vedela svojmu ex este doverovat. ak ano, moze si zasluzit druhu sancu. ak nie, tak mu ju nedavaj.

.........alebo:na druhej strane, ak ta tvoj ex tak velmi lubi, tak pocka este chvilu...a ty sa zatial venuj novemu priatelovi. po case zistis, ci ti ten novy vyhovuje alebo nie.....

........Alebo: prehodnot svoj stary vztah, ci mal zmysel, co vsetko ste na sebe milovali, ci to este stale milujes, ako dobre ho poznas a ci si viete tolerovat svojde muchy...dalej, ci sivies predstavit s nim rodinu a manzelstvo.....

Ja viem, tlaci ta cas, mas po 30- a myslis ze sa musis hned rozhodnut, poznam to, ...ale nejde to, hned sa rozhodnut neda.....len ty musis vedie, kde vidis samu seba o pat rokoc, ci v rodine s novym alebo v rodine s ex.....

alickaa

Ahojte, moja skusenost je nedavat druhu sancu, ja som tak po 5 rocnom vztahu odpustila trikrat a vzdy ale vzdy sa to vratilo do starych kolaji a spravil to znova...Neverila som, ze moze byt druhy vztah, ale uz rok mam priatela a az teraz vidim, aky moze byt vztah aj pekny.

diabolko

Mam podobny "problem". Mali sme stvor rocny vztah a potrebovali smesi dat prestavku. Neboli sme spolu nevele tri mesiace a nedavno sme sa zacali stretavat. Porozpravali sme sa ako to medzi nami je,mame sa radi a zatial je vsetko v poriadku az na to,ze ona nechce vztah,ale kamaratstvo. Chce aby sme spolu travili cas,ale nie kazdy den,aby sme sa nehadali,chodili spolu na vylety,aby sme spolu spavali,aby sme sa nekontrolovali,ale nechce vztah-aj ked si vsetko hovorime kam kto ide co sme robili cez den,co koho trapi..... Zijeme skoro tak isto ako predtym,ale nemame vraj vztah,ale sme "len" kamarati. Nerozumiem jej o co jej v tomto ide. Travime spolu trosku menej casu a je pravda,ze sa teraz skoro vobec nehadame ale mne to pride ako celkom normalny vztah.

zlapacientka

tazko radit, ked nemame uplny obraz o tvojom ex..:-))ale podla mojej osobnej skusenosti sa ludia moc nemenia....aj ked sa mozno snazia zmenit svoje navyky, podstata ich charakteru prerazi kazde snazenie....ale nechcem ta odradit, ak mas pocit, ze tvoj ex za to stoji, tak mu daj sancu...skus a uvidis ci si stoji za slovom...je to len a len na tebe

jaLENja

No ťažké rozhodnutie..... Ale asi by som to riešila tak, že teda keď ste mali 5 ročný vzťah a máš ho stále rada, nečakala by som a rovno prešla na vyšší level a už by som s ním nechodila, ale rovno zakladala rodinu, ako to on chce, nie že zas budeš čakať 5 rokov.... ak chce, choďte rovno do toho a nečakajte.... ak sa bude zase obšívať, kašli naňho a nekaz si ten nový vzťah....