Požadovaná funkcia je prístupná iba pre administrátorov

KVASINKY A MLIECNE VYROBKY

nika1987

alica852
a nebola si na imunologii? tam ma poslal gynekolog kvoli kvasinkam idem tam vo stvrtok ale len na krv takze este uvidim a kvoli zapalu moc. ciest som bola na nefrologii a tam mi pomohli, zapal som odvtedy nemala

Petuska B

Odporúčajú sa kyslomliečne výrobky- tvaroh, probio jogurty- activia, acidko, kefírové mlieko. Pretože upravia črevnú flóru, jej narušenie totiž vedie k premnoženiu baktérii- kvasinky, výtoky, zápal. Preto je to dobré nie iba ako následná liečba ale aj ako prevencia.

alica852

tak u mŇa je to Tˇažké rozoznať, lebo ja nemám výtoky, potom ani krv v moči a ani zlý moč a ani horúčku. tie svoje problém som už opísala a sedia mi aj na zápal popšvy, ale aj moč. ciest.

nika1987

pri zapale moc. ciest mam zly moc, v moci krv a je to vidno aj na pohlad ( cervenkasty moc ), reze ta pri curani a bolia ta ladviny alebo dole v podbrusku, ja som zvykla mavat vysoke teploty okolo 39-40

pri kvasinkach ma pri moceni nepali len pri styku a po nom takze sa vtedy radsej sexualne zdrziavam a tiez mavam silnejsi vytok a svrbenie... taketo su moje priznaky, ja nemam problem rozoznat ci mam zapal moc.ciest alebo kvasinky

ale obmedzenim sladkeho nic nepokazis, pri kvasinkach to naozaj pomaha, probiotika som brala laktobacily a pomohli ale ked uz mam krizu a vracaju sa mi niekolkokrat do mesiaca dam si myco-max ale nechcem ho brat len ked fakt musim
na boj proti kvasinkam potrebujes vela casu a tiez vsetky tie probiotika a vselijake maste a neviem co mi stale gynekolog predpisuje idu do penazi
a ked raz dostanes kvasinky budu sa ta drzat ako repic, vratia sa hocikedy
tak drzim palce vsetkym :)

alica852

a ešte mi lekárka - gynekologyčka odporúčila tie acidofilné a kefírované mlieka, umyť sa po styku, nejesŤ sladké, nosiŤ bavlnená nohavičky, nenosiť úzke nohavice, nepoužívať mydlá na pošvu a toto sa odporúča aj pri záplaloch pošvy aj močových ciest. tak existuje medtzi nimi vobec nejaký rozdiel alebo je to to isté?

alica852

počujte, tiež mám ten problém ako vy tam dole - (časté močenie, rezanie pri močení, svrbenie v pošve, pálenie, sčervenané pysky a pošvu) po sexe, ale aj ak je vonku horúco, ak sa prejem sa sladkosŤami, pred menštruáciou... tie príznaky a príčiny sedia aj na zápal močových ciest, ale aj na zápal pošvy. gynekologička my z pošve vzala výter a bol tam zlatý stafilokok. povedala, že ide o zápal, ale čoho, to už nie, tka je medzi zápalom moč. ciest a pošvy nejaký rozdiel alebo je to to iosté? leboo ono to podobné je, hlavne príznakmi, čo som si na nete hňladala.

kaciatko7

treba pozriet na nete, alebo v lekarni, je ich kopec. najlepsie je, ked maju co najviac druhov prospesnych bakterii. ja uzivam s obsahom Lactobacillus acidophilus, bifidobacterium (10 bilionov zivych bakterii), ale su aj silnejsie a aj s inymi druhmi bakterii. treba pohladat, tiez nejake hladam, silnejsie.

kaciatko7

a ked uz niekto uziva probiotika, je vhodne ich uzivat vecer pred spanim s kuskom jablka, obsahuje pektin, pomoze tym dobrym bakteriam vytvorit v creve spravnu crevnu floru.