Očkovanie vakcínou proti infekcii HPV

ojka

posledné roky sa cena týchto injekcii znižuje, myslím,že v sučastnosti celé to očkovanie stojí okolo 430 €, tak to je asi cca nejakých tých 13 000,-- , čo tu bolo spomínaných. Podla mna je tiež fajn sa nechať zaočkovať, tiež nad tým premýšľam. (:
!!veru!!
prevencia je prevencia, nikde nemáš napísané,že to je doživotne 100%.Nik nikoho do toho nenuti. (:

Sasenkaa

alzbee nuz mne sa teraz mari,ze poistovna preplaca do urciteho veku tusim jednu vakcinu a dve si platis sam nooo neni som si istaa ako to je:)

alzbee

Mne sa tak zda, ze je to nejak vekom ohranicene, lebo zato som mala jednu vakcinu lacnejsiu, ze si lekarnik pomylil moj vek :-P ale nikde na nete to neviem najst...

Sasenkaa

Ja som bola takisto u gynekologa ale zaockuje ta aj obvodak.A v case ockovania som mala 17 rokov..myslim,ze to neni ani vekovo ohranicene odkedy sa moze ockovat.Ja som za vsetky tri vakciny platila vzdy inac ale vyslo ma to dokopy okolo 13 000 sk.

mumuland

a to ste sa dali očkovat u svojho obvodneho lekara a nie gynekologa? Lebo tak 13 000 sa mi aj tak zda vela.Vkolkych rokoch ste sa dali zaockovat? Ja mam 20.

Sasenkaa

Ja som takisto ockovana proti HPV infekcii a nemam ziadne problemy:)A myslim si,ze nic nestratis ak sa das zaockovat.Takze ako sa rozhodnes je na tebe ako pisala alzbee.Ale ja som rozhodne za prevenciu.