fenomenalny Dr.N.W. Walker

Príspevok v téme: fenomenalny Dr.N.W. Walker
pišta

Dr. Walker vo svojich 113 rokoch napísal svoju poslednú knihu. Keď zomrel bez viditeľných známok choroby, mal 118 rokov. Je to neuveriteľné, ale je to tak.
.
Dr. Walker objavil priamu súvislosť medzi znečistením hrubého čreva a chorobami. Popísal a vo svojej praxi potvrdil, že jednotlivé úseky hrubého čreva sú poprepájané s jednotlivými orgánmi. Tento jeho objav má epochálny význam a dá sa prirovnať k objavom meridiánov z tradičnej čínskej medicíny a súvisiacich reflexných zón na tele človeka.
Ak pozitívne ovplyvníme čistotu a funkčnosť čreva, ktoré je nezastupiteľné pri vstrebávaní potravy a všetkých potrebných látkach, vieme potom pozitívne ovplyvniť aj zdravotný stav celého organizmu.
Podľa Dr. Walkera ide najmä o surovú stravu a očistné kúry.
Táto strava je aj podľa neho jediný prirodzený zdroj vitálnych látok, ktorá naše organizmy nevyhnutne potrebujú. Súčasná strava a spôsob života neumožňujú takéto látky prijímať a z toho pramení množstvo chorôb, ktoré majú vzrastajúcu tendenciu
Dr. Walker sám bol vzorom takéhoto prístupu a týmto spôsobom liečil aj svojich pacientov, ktorých bolo viac ako 4000..
Vo svojej praxi poukázal na mimoriadny kladný vplyv ovocných a zeleninových štiav.
.
Prínos Dr. Walkera je neprehliadnuteľný. Z jeho prác čerpá mnoho ľudí - lekárov, vitariánov, tí, ktorí sa rozhodli urobiť niečo so svojím zdravím, cituje sa v mnohých knihách o zdravej výžive.
.
Svojím životom, objavmi ako aj medicínskou praxou ľuďom dáva nádej, že naše telá je možné ozdraviť a udržať pri výbornom zdraví.
Jeho pojem „Žiarivé zdravie“, je odkaz pre nás všetkých.
Ten odkaz je veľmi lákavý a humánny. :-)))))

Viac na www.sk2.goo.cz

igris

ahoj Pista,
vratim sa k tym detom :), myslim ze im treba doverovat hlavne ked su vacsi, ze sme do nich stepili spravne zasady a hodnoty, nie je to lahke aj ja sa to ucim a vobec mi to neulachcuju :). Som v takom veku ze zacinam troska prehodnocovat "odzite" a zistujem ze vety ktore boli pre mna kedysi frazy su vlastne dolezite aby clovek prezil / co ta nezabije to ta posilni ..../ Dost bolo mudrovania , prijemny den a usmej sa :)))

pišta

Ahojko, Igirs :-)
Tvoje milé slová, netajím, potešili trochu moje srdce skormútené :-))
Vieš, s tými liekmi je to noazaj ťažké a zložité.
Od malička sme vedení ku tomu, že nás lekári zachránia a ich hlavný nástroj, pilulka.
Postupne prichádzam ku tomu, že toto je jeden z najväčších omylov v histórii ľudstva. A naproti tomu sa javí naozaj až zarážajúce jednoduché riešenia - byť integrálnou súčasťou prírody.
Toto jednoduché konštatovanie v praxi však naráža na veľké množstvo "protivenstiev".
Treba nateraz hľadať aspoň prijateľné kompromisy.
Dobre si vycítila, ide aj o moje dcéry...
Vždy ide aj o naše deti.
Ach, kompromisy...:((

igris

Hallo Pista,
dnes si sa tusim rozpisal :),
co sa tyka liekov je to hrozne osemetna vec, neviem ci ta trapi tato otazka "vseobecne", alebo tvoje "kocky". Ked ti mam pravdu povedat ja som tiez skoro "bezhranicne " verila liekom aj ked v niektorych oblastiach som ich brala len ako "nevyhnutne", prechodne obdobie. /problem z chrbticou som vyriesila pravidelnym cvicenim mozem len a len odporucat :)a zenske pr.len v casovom obdobi kedy klady prevysovali zapory, ale na to musi asi prist kazdy sam a nestaci mu to len hovorit, tie cvakania v hlave su dolezite :) / Vacsina ludi vcetne mna, sa pozera na veci hrozne zlozito / v domneni ze to je komplexne/, ale to nie je to "prave orechove". V jednoduchosti je krasa a to je vec ktorou ma stale milo prekvapujes :) a snazim sa ju "obkukat".

pišta

Ahoj, Igris.
Ak si myslíš, že mnoho „príspevkov“ čaká na lieky ako na jediné riešenie svojich problémov, tak si myslíš to isté čo ja.
Je to dosť smutný omyl, ktorý bráni skutočnému zdraviu.
Tak na čo je to potom dobré, hm?

pišta

Hallo, Igris :-)
I am sorry. I forgot for your question.
Yes, almost all is very kysle.
Preto je vela prekyslenych a …chorych.
Ale nemusi byt : - ). Treba si vecer urobit kupel:
www.zdravie.sk

igris

toto je dobre :)
"Zápachu z úst po cesnaku najlepšie predídeme tým, že cesnak nožom rozdrobíme a bez požutia ho tekutinou zapijeme"

igris

Železo zo surového špenátu sa ľahko vstrebáva a dostáva sa do krvného farbiva, hemoglobínu. Z vareného špenátu sa môže vstrebať len v nepatrnom množstve. Varením sa kyselina šťaveľová viaže s vápnikom a tvorí s ním nerozpustnú anorganickú zlúčeninu, ktorá sa hromadí v obličkách v podobe obličkových kamienkov.
Keď sa rajčiaky uvaria alebo konzervujú, viažu sa tieto kyseliny s vápnikom a vytvárajú močové kamienky v obličkách a v močovom mechúri
atd,.....