chora:(

Príspevok v téme: chora:(
marianita

dobre ranko. tak moj problem:
minuly piatok ma chytila horucka (38,5), bolest hrdla (mandle vybrate), bolest hlavy a vlastne celeho tela. typicka chripka. cely vikend som prelezala, pchala do seba paralen a ibalgin a pila vela caju. horucka klesla, boleesti presli az nejako v stredu, no teraz prisiel zas kasel a stale mam sople a akoby zahlienene vsetko a dnes rano ma hrozne zacalo boliet ucho. taka hnusna bolest v intervaloch, co bije az do hlavy a oka.
u dr som nebola, v nadeji, ze mi to prejde a bohuzial, nemam ani cas, musim pracovat a nema ma kto tieto dva tyzdne zastupit.
co mi na to pomoze? nejake lieky, volnopredajne. alebo mam predsa zajst k dr? dik

alternantka

Tak na tie hlieny Solmucol... Mne pomohol velakrat, vykasles vsetko... :) Skore uzdravenie prajem. Ja som odvcera na PNke s antibiotikami - mam povolanie, kde potrebujem vela rozpravat a taky kasel ci horucka nepripadaju do uvahy, tak som v posteli a potim sa.

marianita

alternantka- dakujem za rady, jasne, cez vikend to prelezim, dufam,ze to prejde.. to hrdlo uz tak neboli, len vykasliavam hlieny

marianita

AdamKrt- ja som sem-tam uzivala (nie teraz) to Teraflu, no zdalo sa mi, ze mi je este horsie po vypiti :( bolo mi akurat teplejsie a dobre to chutilo, nic viac.

alternantka

Chripku zasadne treba vylezat. Prechodena chripka sa zvykne vratit v silnejsej intenzite (vlastna skusenost).

Volne dostupne su lieky Orofar - na hrdlo, ale pozor - nelieci, iba znecitlivie hrdlo, takze ta neboli, mas dojem, ze sa lepsi, ale ono je len akoby "umrtvene", preto neboli. Je to len taka "prva pomoc".

Odporucam Solmucol - prasky. Nasypes do pohara s vodou, vlaznou alebo teplou, chuti to ako dzus, podporuje to vykasliavanie a posobi proti chripke.

Na bolest ucha a zubov - Ibalgin, pripadne sa popytaj v lekarni.

Ak ti to cez vikend neprejde, chod k lekarovi, s tym sa neradno zahravat.

marianita

agaven- dakujem za radu. penicilin doma mame, aj acylpirin. a ten paralen a ibalgin si sem - tam dam, ked sa citim horsie
karioll- keby si poriadne cital, co pisem, pochopis..nemam negativny postoj k mojmu zdraviu, len v tomto pripade volno nie je mozne a viac sa k tomu vracat nebudem! ked to nevies pochopit.
AdamKrt- tak zinok uzivam uz asi mesiac pravidelne, toho ovocia sa snazim tiez jest viacej a paradajky mam kazdy den. no neviem, ci to staci. a caju tiez pijem dost, hlavne ten , co je na prechladnutie. a dakujem

AdamKrt

Coldrex nedavat. Je to velke svinstvo. Raz som si ho sice pouzil, obsahuje obrovske mnozstvo paralenu. Jednak si clovek ublizuje na pecen - docasne mu to mozno pomoze, ale ono sa to vrati a este horsie. Clovek si takto ponici imunitu a bude castejsie chory.

AdamKrt

Moj recept - ak to na cloveka iba lezie, vtedy pomaha Osciloccocum. Ale ked to uz prepukne tak nie.

Potom sa liecit mozes:

Dopriat si kopec ovocia ako jablka, ananas, banan, ale aj ine. Rozmanitu zeleninu - papriky, rajciny, kapusta, cvikla, hooodne cesnaku, cibula, kludne kel, kalerab...

Niekto si moze napr. 3x denne 500mg vitaminu C. Plus bezne davky vitaminu E a zinku.

3x denne kloktanie JOXom. Medzi tym pitie mnozstva vlazneho caju - repikovo, nechtikovo, rumancekovy.

karioll

marianita
nechapem preco chces od nas radu,ked sama mas taky negativny postoj k svojmu zdraviu?
a zamestnavatel ta predsa musi pustit k lekarovi

agaven

skoda ze nemas doma penicilin zeby si si dala ale zase skus coldrex také cosi no jedna znama ma deti atd aj pracuje ako ty povies no malo casu na vysedavanie v ordinacii ale ako od teploty davaj paral ibalgin ale ja by som kupila ten coldrex je ich viav takych ale viem ze je aj norufen dobry tieto dva zaberaju skus sice cenovo to je od 100až do 140 ale zase je to na vas