Mam strach

Príspevok v téme: Mam strach
Liama

Neviem, ci si nenamyslam svoju psychicku labilnost, ale uz mam vsetkeho dost.
Zacalo sa to tym, ze som prisla na VS a zacala subezne studovat 2 fakulty. Ta jedna ma ale vonkocom nebavila a chcela som ju po 1.mesiaci ukoncit. Avsak, rodicia mi to nedovolili. 1.semester som uspesne zvladla, no v 2. nastala kriza. Otec s bratom o moznosti zanechania, pripadne prerusenia studia (ale len jednej VS) nechceli ani pocut. Ja pokial nieco robim, chcem to robit poriadne. Preto som sa nechcela venovat niecomu co ma nebavi a co robit nechcem. Zacala som situaciu riesit svojskym sposobom. Zacala som dost popijat. Spoznala som muza, do ktoreho som sa bezhlavo zalubila. On mi vsak zlomil srdce. V noci nemozem spavat. Zaspim vzdy okolo 2-3 nad ranom. Bolieva ma hlava a picha pri srdci. Pravidelne myslim na samovrazdu.
Myslela som, ze sa to vyriesi ked necham 1 skolu, ktora ma nebavi. To vsak viedlo k tomu, ze sa so mnou otec vobec nebavi. Uz je to tak 5 dni a ja uz dalej nevladzem znasat ten pocit, ze som ho sklamala. Snazim sa posobit vyrovnanym dojmom, ale niekolkokrat denne prepadnem placu. Napriek tomu, ze ma 2.skola skutocne bavi (a nie je to menejcenny odbor ako ten co som nechala) alebo aspon bavila, mam strach, ze to nezvladnem a nieco si spravim.
S otcom sa na temu mojich pocitov rozpravat neda. Bohuzial. A ja to uz dalej nevladzem niest. Co robit?

Lenuskaaa

A este ktomu vztahu. Trapit sa neoplati. ja viem je to tazke, mne sa stalo nieco podobne. Ale dnes lutujem tie prebdene noci a zatratene dni. Neexistuje len jeden chlap na svete, aj ked vtedy to tak berieme. Neskor nam zivot posle do cesty ineho cloveka a mozno az tam spoznas, co je to skutocna laska.
Takze vzchop sa. Toto je tvoj zivot. Studuj to co chces, urobila si spravne rozhodnutie. Oca to casom prejde. Teraz mysli na seba, kedze si sama, mas viac cas aj na svoje konicky, vyuzi to:). Tes sa sama zo seba a raz pride aj tvoj princ, ale ja by som sa nikde neponahlala. Drzim ti palce, aj takto nadialku mas moju podporu.

Lenuskaaa

Pani, to je smutne:(.
Naco ti budu dve VS, ked budes v haji. Bohate staci jedna a aj keby si ziadnu nemala. Poznam tolko bab, co nemaju a su stastne ako blsky. VS ti neprinesie pohodu a stastie. VS je fajn, ale v ramci moznosti, jasne, ze neskor lepsie uplatnenie. ja som studovala, to co ma bavi a bohate mi stacila jedna. A aj keby som nedoknocila, nic sa nedeje.
Tvojho oca sa narovinu spytaj, ci chce mat dceru, co ma 2 VS a zdravie a psychiku v haji alebo chce mat stastnu, zdravu, pohodovu dceru a jedna VS bohate staci. Aj keby nebola ziadna. Ale verim, ze tu jednu si rada dostudujes.
Ked to otec nepochopi, prepac,ale mysli na SEBA!!!

hm

este ze mna rodicia do nicoho takehoto nenutili a nenutia. ved predsa, je to moj zivot! a hlavne, ked som uz dospela. robim svoje rozhodnutia, nie ich!

alzbee

V prvom rade mysli na svoje stastie a nato, ze pravidelnym pitim absolutne nic nevyriesis..akurat si tak vypestujes zavislost a az potom budes mat riadny problem! A zualbohu, hadam kazdy sme si presli nevydarenym vztahom. Mne teraz jeden stroskotal po troch rokoch:( Boze, nechapem zmyslanie niektorych rodicov! On, ma akoze kolko skol, ak sa smiem spytat? Patri medzi tych, co sa snazia si svoje nesplnene sny preniest silou mocou na svoje deti? Kasli na fotra !!! Tak ked si raz citila, ze dve skoly nezvladnes a ze ta jedna ta ani vobec nebavila, tak si dobre spravila, ze si ju nechala. A nemaj ziadne vycitky voci otcovi. To by mal mat on voci tebe, ze miesto podpory ta podkopava!