Vzťah s vdovcom, ktorý má dieťa

Príspevok v téme: Vzťah s vdovcom, ktorý má dieťa
macocha?

Ahojte, neviem či by som to mala dávať do tohoto fóra, ale chcela by som vás poprosiť o radu. Mám 25 rokov a rok sa stretávam s jedným mužom (on má 33). Ide o to, že on už bol raz ženatý, jeho manželka umrela pred 6 rokmi (dlhá choroba) a on ostal sám so synčekom - ten mal vtedy 3 roky. Má ho veľmi rád, často o ňom rozpráva. Na rande chodíme tak raz za dva týždne, strávime spolu večer a noc. Ale vídame sa skoro každý deň, lebo pracujeme v susedných budovách, takže chodíme spolu na obed. Keď sme mávali rande, strážila synčeka ho priateľova sestra. A teraz mi môj priateľ povedal, že by bol veľmi rád, aby sme spolu začali žiť, že si so mňou predstavuje budúcnosť a že ja som tá, ktorá ho po smrti manželky znova naučila milovať. Zoznámil ma aj so svojou mamkou, je ku mne veľmi milá. A aby nechodil okolo horúcej kaše, tak už zorganizoval na sobotu spoločnú večeru aj s jeho synom. Ja mám veľký strach ako ma chlapec prijme. Keď jeho maminka zomrela, mal tri roky, možno si ju pamätá, možno nie, neviem. ja vlastne ani neviem, ako sa mám k nemu správať. Mám byť kamarátska? alebo skôr taká materská? Mám mu doniesť nejaký darček, nebude to brať ako podplácanie? A čo sa vlastne páči deväťročným chlapcom? U nás v rodine sú malé deti skoro všetko dievčatká, iba sesternica má synčeka a ten nemá ani rok. Milujem svojho priateľa, ale čo ak sa nebudem jeho synovi páčiť? A jeho sa na tieto veci nechcem pýtať, aby si nemyslel, že som neschopná a že bude zo mňa zlá matka.
Ešte by som chcela povedať, že mne vôbec nevadí, že partner má dieťa, ja som to vedela od začiatku, len teraz mám taký hrozný strach. Asi si myslíte, že som hlúpa, ale fakt mi záleží na tom, aby si ma chlapec obľúbil a boli by sme skutočná rodina.

Deria

macocha, to je dobre, ze sa budete castejsie a hlavne s chlapcom stretavat, aby ste sa dobre poznali prv, nez sa k nim nastahujes. potom ta iste prejde strach, aj neistota.:)
moja mama si tiez vzala vdovca so 4 rocnou dcerkou. potom sme prisli my, surodenci ale mama nikdy nerobila medzi nami a nasou polovicnou sestrou rozdiely, co je velmi dolezite, preto u nas neboli ziadne väcsie problemy. ale podla toho, ake si robis starosti a ze sa chlapec na teba tesi, to vyzera slubne. vela stastia a daj vediet, ako to pokracuje.

miska 2415

ahojte ja mam tiez skusenost stym ze mam priatela ktory ma tiez chlapceka vtedy mal 6rokov teraz bude mat 8.no chlapceka mam aj ja teraz bude mat 3roky.tiez zo zaciatku som si myslela ze vsetko bude v poruadku a ked sa ma spytal ze ci mi nevady ze ma syna tak ja ze nie ved aj ja mam ze sme si 1:1 no lenze postupom casu mi strasne zacal vadit aky bol lebo robil take veci co ja som vzivote nevidela proste chytaval take amoky ze dovidenia asi zle znasal ze sme zrazu tam a moj syn ma hracky ze on uz je vecsi a proste to je na dlho vola ma mamina moj maly priatela tatino ale priznam sa ze neni to ono najradsej by bola keby ho nemal viete jeho mama sa na neho vykaslala lebo jej priatel ho nechcel lebo bol sneho psichycky na dne a ja som to brala inak no keby ho poznam radsej ujdem lenze uz bolo neskoro zalubili sme sa priatelom do seba a uz to bolo tazke terz budem trpeit pokial nebude asi dospely ja neviem je to velmy tazke a neviem co mam robit chcela som aj odist len som to nedokazala

miska 2415

ahojte ja mam tiez skusenost stym ze mam priatela ktory ma tiez chlapceka vtedy mal 6rokov teraz bude mat 8.no chlapceka mam aj ja teraz bude mat 3roky.tiez zo zaciatku som si myslela ze vsetko bude v poruadku a ked sa ma spytal ze ci mi nevady ze ma syna tak ja ze nie ved aj ja mam ze sme si 1:1 no lenze postupom casu mi strasne zacal vadit aky bol lebo robil take veci co ja som vzivote nevidela proste chytaval take amoky ze dovidenia asi zle znasal ze sme zrazu tam a moj syn ma hracky ze on uz je vecsi a proste to je na dlho vola ma mamina moj maly priatela tatino ale priznam sa ze neni to ono najradsej by bola keby ho nemal viete jeho mama sa na neho vykaslala lebo jej priatel ho nechcel lebo bol sneho psichycky na dne a ja som to brala inak no keby ho poznam radsej ujdem lenze uz bolo neskoro zalubili sme sa priatelom do seba a uz to bolo tazke terz budem trpeit pokial nebude asi dospely ja neviem je to velmy tazke a neviem co mam robit chcela som aj odist len som to nedokazala

darika

Nasla som ti aspon na nete kontakt na cloveka,ktory predava plagaty hokejistov.Skus toto.

palokovacik@gmail.com , tel : 090759533

darika

Ten maly potrebuje zenu-mamu.Mozno budes prekvapena ako ta prijme hned.Uz to,ze priatel ti povedal,ze sa na teba tesi,to je dobre znamenie,lebo vidno,ze ho na teba dopredu pripravil.Ja keby som bola na slovensku,by som ti toho Satana zohnala hned,ale takto ti aspon skusim zistit ako sa k nemu dopracovat.Kedy tam mas ist?

macocha?

ahojte, ďakujem vám všetkým za rady, cez obed som sa predsa len opýtala priateľa, povedal mi, že nemusím vôbec stresovať, že sa mám správať prirodzene tak ako vždy, že jeho syn sa už na mňa veľmi teší a že mu netreba nič kúpiť. Ale povedala som mu, že mi je hlúpe prísť s prázdnymi rukami, že aspoň niečo sladké, tak mi povedal, že chlapec nie je veľmi na sladké, čokoládu nemá rád, akurát tak z času na čas zmrzlinu - takže toto odpadlo. Ale povedal mi o jeho záľubách a o tom, čo uznáva - neviete, kde by som zohnala veľký plagát Mira Šatana na stenu?

Deti spolu plánujeme, ale chceme počkať ešte rok, ja popri robote študujem diaľkovo, teraz som už konečne v piatom ročníku, tak snáď až potom. Aj priateľ s tým súhlasí. A inak to nechápte tak, že sa idem k nemu hneď nasťahovať, najprv ich budem len navštevovať, alebo budeme spolu chodiť na výlety, aby sme sa s chlapcom lepšie spoznali. Inak toho sa bojím aj ja, že ma neprijme a že nič mu nebude dosť dobré, dúfam, že si ma obľúbi.

darika

hlavne si poloz otazku,ci si pripravena sa hned nastahovat a zdielat s nimi spolocnu domacnost.Nie je to ako byt so svojim dietatom.Ten chlapec ta moze zo zaciatku ignorovat,vykrikovat ti,ze nie si jeho mama,moze ziarlit,pretoze bude vidiet,ze sa uz musi s tebou o otca delit.Budes sa starat o domacnost,varit,moze ti povedat,ze take a take nema rad,moze protestovat.Bude ti to luto.Ine je si urobit poriadok so svojim.Ja sama mam 9 rocneho syna a viem co to je.Taky chlapec sa uz snazi si presadit svoje a niekedy povie aj co ti moze prist luto.
Ak si na toto vsetko pripravena,tak drzim palce a prajem hlavne pevne nervy a vela sily.Bude velmi zalezat od teba,ale hlavne od priatela ako sa aj on k tomu postavi,ked bude jeho syn mat svoje muchy proti tebe.Musite sa o tom porozpravat,aby ked sa nieco stane,nesiel proti tebe,pretoze on je jeho syn.Ine je zit spolu a stretavat sa.Prinesenim si kufrom do spolocnej domacnosti sa vsetko zmeni.Chces mat aj ty svoje dieta?Vie o tom partner?Toto vsetko si musite prediskutovat.
A vobec sa nemusis bat kupit aj darcek v podobe nie sladkosti.Zalezi od tvojich financii,ale 9 rocneho chlapca si uz neziskas cukrikom.Tan moj ma rad Ronalda.Jeho by potesil kalendar od neho,alebo hra na playko...Keby si mala moznost sa dostat do jeho izby pred navstevou a zistit co v nej ma,mozno by si prisla na to,co by mu urobilo radost.Drzim palce.

MMMaruska

Ja si myslím že porozprávať sa o tom s priatelom, ako sa správať k jeho synovi nie je vôbec hlúpe. Máš 25, ako môžeš vedieť niečo o 9ročných deťoch ked žiadne nemáš? Nebude si myslieť že budeš zlá matka. Práve naopak ked sa o jeho syna budeš zaujímať tak tým sa predsa tvorí vzťah, že niekoho poznáš:)

Ja som tiež za darček áno, asi čokoládu, nejaké cukríky, také niečo, to deti poteší:-) Len sa popýtaj priatela čo má rád:)

Určite sa o tvojom strachu porozprávajte! Ved nie ste malé deti:)

esty

Buď sama sebou, a skôr kamarátska. 9 ročný už nie je dieťa ale trochu pred pubertou. Ja by som asi darček nedávala (vzhľadom k jeho veku, by sa asi len pousmial nad nejakou hračkou a oblečenie to už sa mi zda blbé), aby to nebral že si uňho robiš očko, ale skôr nejakú sladkosť, napr.čokoladu a cukríky. Trošku som sa pozastavila nad tým, že rok ste spolu a so synom ťa až teraz chce zoznámiť. Ale zrejme chcel tomu nechať čas. Nemaj strach, ak ste spolu šťastný tak treba vzťahom pohnúť ďalej. Budete aspoň častejšie všetci traja spolu.

AdamKrt

Na zaciatok by asi nebolo dobre davat chlapcovi darcek. Ak chces, tak nejaku malu pozornost, ale nie darcek. Netreba zvykat na podplacanie. To sa casom obrati proti cloveku.