Problémy s krvným tlakom

Príspevok v téme: Problémy s krvným tlakom
pata

Od roku 1997 som evidovaná v nefrologickej ambulancii pre chronickú glomerulonefritídu, arteriovú hypertenziu. Doposiaĺ som nemala žiadné problémy hodnota tlaku bola 160/95 až 180/100.užívala som Tarku 1 ráno. V posledných dńoch som mala silné bolesti hlavy.28.11.2006 som bola na int.vyšetrení TK:210/130,podané Tensiomin12,5mg,MgSO4 10% 10ml,urobené odbery o dva dni kontrola TK:220/110 Výsledky odberu:MOč:B++,kreatinín 91,cholesterol 7,1 ostané v norme.Od 11.12.2006 som bola hospitalizovaná na internom oddelení.Všetky vyšetrenia : USG pečen,žaludok,obličky nadobličky,slezina,USG štitna žlaza ,USG ciev,RTG hlavy a hrudnika,gynekologické vyšetrenie boli v poriadku. Naordinované lieky : Tarka 1-0-0 , Gopten 0-0-1 , Ebrantil 1-0-1 , Cynt 0,3 1-0-0 ,Simvacard 20mg 0-0-1.Vyjadrenie lekarov bolo že pričinou zvyšenia tlaku je stres a pracovné vytaženie.Ale nie som si vedoma toho aby som preživala nejake veľke stresy a prac. zaťaženie. VELMI PEKNE ĎAKUJEM ZA ODPOVEĎ !!!

jankaa

to nie je pravda, ze mas narok na vysetrenie az po 40 - tke, pretože už 13-ročné deti chodia na vyšetrenie cholesterolu a cukru, ja mam 18 rokov a bola som na cholesterole 3 krat

Ivka 1

Pata aj ja by som sa v prvom rade zamerala na zníženie cholesterolu,kreatinín je tiež zvýšený.
Zvýšené hodnoty cholesterolu môžu mať
naozaj pôvod v strese.V prípade záujmu sa mi ozvite,možno nájdeme spolu riešenie.

jankaa

ahoj pata,
tiez som mala problemy s tlakom a bola som na vysetreniach a vsetko bolo v poriadku, moze to byt stresom ale mozno aj tym, ze mas velmi velku hladinu cholesterolu, tym sa ti zuzuju cievy a tlak stupa...skus vyskusat caj na cholesterol, mne tak za mesiac klesol cholesterol aj tlak....tak ti zelam vela stastia