hladam uzivatela nicku VEVERICKA co chodi na PRIFUK do BA

vevericka

ahoj.
ano ja mam vedecky smer..chemia uf no neviem ako to je teraz, dost menili studijne plany, takze su ine ako sme to mali my, a my sme mali chemiu 3 semestre, ak si chcela este aj ine napr dalo sa dat volitelne..chemia bola anorganicka, organicka a biochemia..v podstate to nebolo velmi narocne..teda aspon mne sa nezdalo..biochemia bola klasicka zameranie na fotosyntezu, dychanie, tvorba jednotlivych zloziek v tele,AMK, pentozovy cyklus a podobne..organika skor vzorce a reakcie anorganika orbitaly..ale ako to je teraz netusim, uz nemam nikoho medzi tak mladsimi kolegami, aby mi to zistil,
studium ma uplatnenie..aspon ja som toho nazoru:) su klasicke odobry ako zoologia a botanika, ale ja nove moderne ako genetika a molekularna biologia,tie maju aj vacsie uplatnenie..aj ked toto sa rozhoduje cca az v 2. rocniku kam chces ist neskor..zamestanie..neviem ako klasicke odbory, ale genetici a molekuranici, pripadne este fyziologovia maju uplatnenie v medicine, farma firmach (mozes robit aj predajcu, ale zas to by clovek nerobil narocnu skolu ze ano), SAV, policia a sukromne firmy na prenatalnu diagnostiku, ci otcovstvo
inak myslim, ze studijny plan by mal niekde byt na stranke fakulty, tak skus popozerat tam:)
drzim palce:)

karoliiinka

ahoj VEVERICKA,
viem ze tato tema je uz velmi stara, ale ak nahodou chodis este na toto forum, bola by som velmi stastna keby si sa ozvala :)

chcela by som ist studovat biologiu - vedecky smer...predpokladam, ze ty to studujes

ale mam dost velky problem s chemiou, neviem ci by som to tam zvladla...je jej tam vela?
ma toto studium uplatnenie?
a ake su moznosti nejakeho blizsieho zamerania co sa tyka biologie ,?

diki moc :)

lovelylily

jej to vazne? a ako na to ? :) mam sa osobne s nim dohodnut, ci na studijne ist? vevericka pisala ze tam sa netreba ucit, ani skusky niesu, vraj len komunikacia a ucast je dolezita...co je na tom pravdy? a filozofiu som mala, sice len rok ale mala , tak aspon nieco viem :D a ako zistim ci su (respektive co su prerekvizity?) ? ci to je jedno ked ju ich tato filozofia nema ze?

alzbee

lovelylily: ja som si dala v letnom semestri 1.rocnika tu filozofiu a taktiez si ju davam aj teraz v 2.rocniku :-)) s tym Sklenkom, co ju vyucuje, nie je ziaden problem..ty si v podstate mozes zapisat aj predmet z vyssich rocnikov, pokial tam nie su prerekvizity a ak s tym prednasajuci suhlasi. Dokonca v prvom rocniku som si zapisala predmet od tretiakov Zaklady ekologie lesa...a ani ziadni tretiaci tam nechodili-iba prvaci a druhaci:))

lovelylily

no ta filozofia je az v tretom rocniku :( no to sa nacakam :D
nooo tento predmet nemame spolocny s bio :( takze sa asi mozem len vymenit v skupine...ach jaj ale nahnevalo ma to, ako mozu zostavit rozvrh, ked zapis ostatnych predmetov je od pondelka do 2.10. ... no hruza, snad sa mi to nejako podari

vevericka

filozofia sa da, ale je to povodne pre druhakov tusim,tak si sku pozret druhacky rozvrh, ci to tam nemaju
no ved ka ti sa ti dacobude rkyt napr cvika alebo tak..sda sa medzi skupinami dako prehodit, pripadne sa daj do cistej biologie ak su to cvika ktore maju aj biologovia aj vy sybe, niektore su rovnake totiz
alzb..ja som ho mala v druhaku a v tretiaku som si dala este aj tu tretiu dobrovolnu..ale ked mam pravdu povedat..nic som z nich nemala..este z tcy hpovinnych ako tak hej..par biologickych tem sa preberalo..ale tu tretiu sme mali so si sice rodenym americanom..ale o biologii vedel asi tolko, co ja o prave v amerike..a mali sme na hodine system volieb americkeho prezidenta, kedze akurat vtedy mali oni volby..no viac som tam nebola ako bola:D
co sa tyka toho kurzu..viem, ze najaki ludia od nas ho mali, ale co tam robili alebo ake podmienky boli vobec netusim..

alzbee

vevericka: ahoj :) predpokladam, ze ty si uz taka ostrielana na nasej skolicke, tak mam na teba otazku, ak smiem :-P neviem, ci ste to aj vy kedysi tak mali, ale v 1.rocniku v LS sme mali 1-kreditovy Vyrovnavaci kurz cudzieho jazyka, ktory sme mali spravit, aby sme si teraz v 2.rocniku mohli zapisat Cudzi jazyk...avsak mne sa ten kurz ani do tretice nepodarilo spravit, cize ho prenasam a ak ho buduci rok spravim, tak si Cudzi jazyk mozem zapisat az v 3.rocniku...a mam z toho obavy :-( ja viem, ze je to este daleko, ale toho sa bojim, ze nebudem v 3.rocniku stihat chodit na prednasky, pisat bakalarku a este aj na anglinu chodit:-( Tebe sa podarilo zapisat si jazyk uz v 2.rocniku alebo si bola "sikovna" ako ja a podarilo sa ti to az v tretom? respektive nemas info od tvojich spoluziakov, ktori dopadli ako ja, ci sa da zvladat cudzi jazyk az v 3.rocniku? a je tazky? ach, ja som taka tupa z angliny, ze neviem, ako sa mi podari ten Vyrovnavaci kurz napisat...stavim sa, ze nakoniec kvoli tomu zo skoly vyletim...ale pocula som, ze je tusim aj dake doucovanie na nasej skole, tak to si asi dam..o tom nemas prosim info? dakujem moc :-)) a inak som prekvapena, ze uz takto pred vikendom nam rozvrh hodili na stranku :-D

lovelylily

no jazyky nemozem.,lebo v prvaku nemam na vyber...ale tu filozofiu by som chcela !! ale to nemam nikde v rozvrhu, kedy sa dozviem, kedy sa kona ta filozofia??? velmi by sa mi hodila :) a hlavne ked sa tam netreba nic ucit...da sa to aj pre prvy rocnik?
nooo, ale ten povinny ktory sa mi kryje s vyberovym - ide o to , ze ja este nemam zapisany ani jeden volitelny, na to mam vraj cas do 2.10. (mi napisala v maili teta zo studijneho), takze oni nevedia ci ho chcem alebo nie, ale nechapem preco potom urcili skupiny...okrem toho priezvisko mam na J cize asi budem akurat v tej prvej co ? :(
no a ide o to ze ten predmet mam akurat hned v pondelok a akurat hned druhu hodinu, cize neviem, ako im nahlasim tak rychlo, ze som v prvej skupine (ak som) a kryje sa to ?

vevericka

no ak sa ti to kryje, bud si v tej druhej skupine..alebo sa stala chyba a vtedy treba zajst na studijne, skupinu sa dozvies az v skole (nevem preco to rozdelnie nikdy nedavaju aj na net)bude to pri rozvrhoch, teda neviem, ci vies, kde je vytrinka s rozvrhmi..je to na chodbe medzi pavilonmi ch1 a b2. su pri nich plastove stoly a stolicky
no ja som si davala kredity tak zvacsa 31-32 ak sa dalo a potm som mala menej roboty v tretiaku, kedy sa treba venovat bakalarke, a este si mozmes davat aj predmety od inych odborov..alebo celofakultne predmety, napr uvoddo filozofieza 2kred..tam dava znamku len za dochadzku, netreba sa nic ucit, on iba rad diskutuje s ludmi na vseliake temy, a este su jazyky za 2kred, ale neviem ci mate moznost si to dat od prvaku, lebo tu robili zmeny..anglina alebo nemina

lovelylily

prepac ze som dlho nepisala, nebola som vobec na nete :) dneska som zistila rozvrh a mam trosku chaos lebo po 1. : neviem v ktorej som skupine..lebo na rozvrh mame ze skupina jedna skupina dva... ako zistim v ktorej som ?
po 2. : ak som v prvej skupine tak sa mi kryje povinny predmet s vyberovym, ktory som si chcela zapisat, co s tym??
po 3. : ak mam v prvom semestri, teda tomto zimnom, celkovo viac predmetov na vyber a sancu ziskat viac kreditov, ako v tom druhom, mam si toho dat viac? priklad: ja teraz chcem mat aspon 30, ale ked ratam ten letny semester tak tam mi vychadza ledva 24 a to mi nestaci na tych 60 za cely rok, co odporucas ?
po 4. : strasne moc dakujem za ochotu, tvoje rady , a cas :-)