Krvácanie z ďasien

Príspevok v téme: Krvácanie z ďasien
miruškaaa

Už asi týždeň sa mi minimálne raz za deň pustí krv z ďasien a je to fakt strašne nepríjemné, aj keď zuby ma v podstate nebolia.No a pri umývaní zubov...samá krv.Prosííím nejakú radu, skúsenosť, pomoc,...čokoľvek ale prosíííííííííííííím neposielajte ma k zubárke...

Petqo

Na vien tomu moze byt aj zle umyvanie zubov, ked na zuboch ostava povlak a tieto bakterie sposobuju zapal dasien... treba si zuby poriadne umyvat (od dasna k zubu) a pouzivat specialnu pastuiu a ustnu vodu proti povlaku

miruškaaa

Ďakujem za rady skusím repík a ostatné vecičky a zrejme idem aj k tej zubárke :(((((( Kefku mám práveže dobrú, od zubárky....Už teraz sa mi klepú kolena....

rata

Najlepším riešením je návšteva dentálnej hygienicky, ktorá ti citlivo odstráni zubný kameň a povlaky, ktoré spôsobujú krvácanie a tým aj zápal ďasien. Čím dlhšie to budeš odkladať, tým to bude horšie. Všeliaké ústne vody ti možno na čas zastavia tvoj problém, o krvácanie sa objaví znova. Mám to vyskúšané....

alti

Zvys v strave obsah vitaminov, mineralov, hlavne C vitaminu, prip. pridaj aj synteticky. Tiez je dobre jest co najviac zeleniny s obsahom chlorofylu /brokolica, hlavk. alebo ladovy salat/. Usta si do zahojenia vyplachuj napr. repikovym alebo salviovym odvarom. Napriek Tvojej vyzve "ziaden zubar" by som odporucala kvalitnu ustnu hygienu /odstranovanie zubneho kamena, ktory je zvacsa pricinou krvacavosti a zapalu jasien/.