Výter z mocovej rury (uretry)

trpitel

kámo tak to bol brutal pred tým ako pôjdeš na zákrok najdi si dobreho urológa čo ma male tičinky!!! vyberali mi klince z ramena z lokálnym umrtvením odrezávali mi kus z palca bez umrtvenia. a bola to menšia bolesť jak u toho trízniteľa v košiciach v novej nemocnici. myšlienka na toaletu mna vyvoláva večší rešpekt ako štátnice!!!

kondylom

Zdravím, taktiež sa podelím o skúsenosť.

Dnes som bol prvý krát u urológa (kvôli bradavici).

Vôbec som sa na to nepripravoval a radšej si nič popredu nečítal. Ani som netušil, čo mi tam bude robiť.

Boli dva výtery, áno, nie je to príjemné, no vôbec to nie je taká bolesť, ako tu opisujete, dá sa to vydržať. (ale tak možno záleží dosť na lekárovi). To, ako krúti s tou tyčinkou,... no trvá to len chvíľku, napr. vrtanie zubu je nepríjemnejšie.

Čo sa močenia týka, u mňa nebol žiaden problém. Keďže som nič o tom dopredu nezisťoval, ani som nevedel, že to má bolieť.

Vymočený asi hodinu po výteroch, trochu som sa toho bál, no bolo to úplne normálne, nič bolestivé, proste ako keby som ani na výteroch nebol. A to som ani veľa nepil. (možno prvú sekundu som niečo zacítil).

Hovoril mi, že sa mi ale budú pozerať nejakým prístrojom aj hlbšie do močovej rúry, toho sa už trochu bojím.

MUDr.

Zdravím diskutující,
je to sice už stará diskuze, ale je dost možné, že sem někdo zavítá i po letech a bude si to číst.
Jelikož jsem se právě z jednoho takového výtěru vrátil, rád bych se podělil o své zkušenosti.
Bylo to u mě už 3. vyšetření (2 loni), letos teď jednou (pokaždé 2 vzorky), takže zkušenost nějakou mám, celkem od 2 různých urologů.
Pravda je někde mezi tím, co se tady člověk dočte. Zcela bezbolestné či dokonce příjemné to není, ale nějaký horor každopádně také ne. Neumím přesně říct, kolik sekund 1 výtěr trvá (čas určitě člověk vnímá jinak:) ale je to tak max. pár sekund). Musí se zkrátka odebrat dostatek "materiálu", aby byla maximální výtěžnost vyšetření. Nebo-li lépe o trochu déle, ale se zaručneným výsledkem, než jen povrchně krátce polochtat a nic nezjistit...
Čili je to krátký a intenzivní vjem, ale člověk skousne a je hotovo. Horší je spíš to váhání před tím, zda jít či nejít. Potom úleva, že už to je hotový. Uvědomte si hlavně důvod vyšetření, pokud máte příznaky nebo i pouhé podezření, je v některých případěch stěr jediný spolehlivý způsob, jak nákazu zjistit a nasadit léčbu. Informace o vyšší spolehlivosti sérologických testů či odběrů moče jsou v některých případech zavádějící či zcela mylné. Takže za ten klid to kratičké nepohodlí stojí. Neléčené následky jsou vždy nesrovnatelně horší a pak se teprve jedná o průser. Navíc v případě pohlavně přesnosných chorob člověk ohrožuje i partnerku a bohužel k povaze tohoto problému často nechtěně i další osoby. Takže pokud už panuje podezření, že by "tam něco mohlo být", tak seberte odvahu a jděte do toho.
Močení potom je chvíli nepříjemný, ale osobně jsem raději hodně pil, abych tu slizniční "oděrku" pořádně promyl:)
A kdo tady strašíte a tvrdíte,že už nikdy, tak se jděte vypovídat na pivo a nestrašte tady zbaběle anonymně zbytečně ty, kteří to vyšetření potřebují.
Přeju brzké uzdravení.

levos86

Tak ja som bol na výtere vo štvrtok. Bolelo to asi tak ako to tu opisujú ostatní, vôbec to nie je nič príjemné, ale tak trvá to našťastie iba asi 15 sekúnd, prežiť sa to dá. A navyše, mne robili našťastie iba jediný ster. Horšie to bolo s močením, keď som sa išiel prvý krát vymočiť, tak som myslel, že od bolesti odpadnem, keď močiš, máš pocit, akoby ti cez mechúr prechádzal vriaca voda. Ale pomohlo to čo tu opisuje milan187 - čurať do vody - páli to tiež, ale nie je to také strašné, ako keby si nemočil do vody. A bolelo ma to iba prvé dva dni, potom to už bolo ok. Ale tým, ktorým brali aj tri stery, tak tým verím, že ich to mohlo bolieť aj týždeň. tá bolesť zrejme záleží aj od toho ako citlivo to robí urológ, aká je tá vatička hrubá.

Peši

Tak mne robili vyter vcera, pri spomienke na ten pocit na to mi je nevolno.. Nechcem tu niko strasit ale ja ak by som to mal este raz podstupit uteciem. 3 x mi robil vyter asi 5 cm hlboko a ňúral sa mi tam... Teraz som prvy den po zakroku bojim sa ist na zachod lebo ked cikam strasne to boli a páli az sa bojim ist na zachod... Teraz som si kupil urologicky caj tak sa modlim.. :(..
Vela stastia.. ;(

gasf

ale trt a dva orechy to nic neni. Je! Uz nikdy v zivote. Hlavne ak mas zapal a kvoli tomu robi vyter. Ta tycinka nema 2mm jak tu niekto pisal ale ako riadna kvalitna vatova tycinka. Priemer cca 5mm a 2x za sebou. V miestach zapalu dobre 4cm hlboko. Skoro som zomrel a este sa v tom vyzival a posmieval, ze: to neni len tak pretahovat kazdu ze? Kompletka, ureaplazma, mykoplazma, ine kraviny a plus krv na chlamidie. Takovy ponizeni.. A tiez ma potom skoro porazilo ked mi znamy urolog povedal ze lepsie vysledky sa daju zistit z krvi a mocu, len diagnostika je drahsia. Preto ti tam narvu radsej hentu sadisticku palicu. Na kontrolny ster ich mozem kaslat. Jedine z krvi a mocu. Uz si do neho rvat palice nenecham.

1111dsgvydfv

Je to bolestive hlavne ked zatlaci hlboke zalezi aj od doktora ako hlboko to pichne mne dost hlboko a palenie po moceni som nemal pil som predtim dost caju a po cca 3 hodinach som isle na vec a uplne pohode

ver mi

koment ako tento by som velmi rad nasiel vcera. Cital som tu vselico a skoro som na vysetrenie ani nesiel :)
Robili mi to dnes rano, brali mi 3 odbery. Je to uplna pohoda, prvy nic, druhy som jemne citil a treti bol trochu neprijemny, ale o bolesti sa neda hovorit! Doktorka mi povedala aby som si ho chytil a dvoma rukami snazil roztvorit dierku...sup sup a bolo. Horsie bolo vypalovanie bradavic tekutym dusikom. Tie prve boli v poho...este si hovorim ze pohodaaaa, ale ked mi vypalovala tretiu stvrtu...tak uz sme sa smiali...cuuval som lebo som mal pocit ze mi odpadne..bol cely premrznuty..to fakt bolelo. ale cca po hodke uy skoro nic necitim. A k tomu staniu....uy som bol a nic extra...vlastne som skoro nic necitil..vlastne nic. Zhrnutie: zubar je horsi ;)

brano507

Ahojte .
\"akvor\" a pomohlo ti to ked si nepil tolo?? pokolkych dnoc ta to prestlo boliet ? Lebo ja mam podobne problemi . niesom padavka uz som zatil vela bolesti ale toto este veru nie . uz som s toho zufali. s tym curanim do vody to pomaha ? je to lepsie ?

incas1

nazdar všetci, dnes mi robili výter, spolu tri,je to úplne vpohode, nemusíte sa ničoho obávať, tycinka má hrúbku možno 2 mm a na konci tenká vatička, netreba ísť psychicky pripravení, že to bolí, treba sa obávať následkov keď nepôjdete, určite by som nepodceňoval žiadny zápal v močovom trakte, je pravda, že pri močení ma rezalo, ale dá sa vydržať, sú v živote omoc horšie veci. Amen.