Ustipnutie osou

RNG

Uvediem tu ludovy ale ucinny prostriedok, co najskor si na to prilozit medennu mincu(penny, cent)a prelepit leukoplastom. Med nejak reaguje a detoxifikuje jed.

gabca zabca

caute, nezvyknem prispievat, ale musim poradit tym co ich neprijemne ustipla osa, dnes znenazdajky priletela osa a zautocila na mna, pichla a usla, uzasna bolest-ale dalo sa vydrzat:), utelala som dnu a prilozila som si prekrojenu cibulu- ta zmiernila bolest, dala som si propolis -opuchalo dalej a uz ked opuch bolel dost, tak som si spomenula na Lioton 100000 a cuduj sa odpucha a zmirnuje sa bolest- musim podotknut ze som precitlivela na ustipnutie vcelou a osou a jedine lioton pomohol skuste mozno pomoze aj vam. Vela zdravia prajem. gabca

osicka

vdaka za rady. vcera som si dala octovy obklad, potom cibulou som si to potierala ale nic som nemala, ani dithiaden, nic take na papanie. Akurat som si dala panadol na noc. Ten Cvitamin ma nenapadol. Dam si teraz.Dnes sa zsda , ze je to na ustupe, ale vecer to vraj zas zacne svrbiet.ale uz to nieje take horuce a bolestive. Tiez to mám od zapastia po laket cele opuchnute.

majkaH

ozaj zabudla som dodat, ze som tam mala vcera asi tak 4 hodiny zabalenu nadrobno nakrajanu cibulu a pred tym aj potom to mam stale zabalene v igelitovom vrecku a natieram si to gafrovou mastou na mieste vpichu a zbytok octanovou mastou...tuto kombinaciu mi naordinovali na pohotovosti uz minule a nepomaaaha to...nic nezaberaaaa

AdamKrt

Na postipnutie hmyzom vraj posobi dobre potierat si ranu listami zo Stevie cukrovej. Len ju treba mat po ruke... :)

majkaH

mne nepomaha nic...vcera ma tiez stipla osa na predlaktie...mam ju uz opuchnutu od zapastia skoro az po rameno...okamzite som si dala ocot, lad, fenistil, specialny roztok na stipnutie, dithiaden a nic...svrbi to neskutocne a opucha veselo dalej...dnes som si naordinovala zocdac a stale nic...jedine vydrzat pokial to prejde...tak isto to bolo aj pred par tyzdnami s ustipnutim od vcely...som mala tak cca 2 tyzdne opuchnutu nohu a dalsie 2 to este svrbelo..

Peto T

Mňa dnes popoludní uštipla osa. Bolelo to, ale len chvíľu, a zatvrdlo mi okolie. Našťastie som už predtým stihol v rámci zvyku užiť cca 2g vitamínu C. Keď ma uštipla, užil som ďalšie 3g, a teraz večer už ledva hľadám miesto, kde to bolo.

O to viac je vitamín C potrebný pre alergikov, tam môže zabrániť väčšej pohrome, ale potrebné sú vysoké dávky, rádovo aj 12 gramov. Toľko užil aj Dr.Klenner, keď ho uštiplo 15 sršňov, a všetky príznaky za pár minút prestali.

Pozrite kapitolu Uštipnutie sršňom, a tiež Vedľajšie účinky. rizikaockovania.sk

kaciatko7

ja mam tiez alergiu na ustipnutie hmyzom. pomaha mi natriet mocom, komu to nie je velmi po voli, pomaha aj potierat olejcekom z maty alebo cajovnikovy olej. pomaha mi aj vypit moc, kedze obsahuje antihistaminika. dokonca ma komare a ina haved menej stipu. inac neviem, preco alergikov viac stipe hnyz, mozno je to o zlozeni krvi alebo co. neviem.