tehotenstvo a bulimia /vyvolavanie si vracania/

Príspevok v téme: tehotenstvo a bulimia /vyvolavanie si vracania/
tiffany

Ahojte kocky. Zostala som tehotna, co nie je az taky problem, kedze som vydata a mam 24 rokov. Problem je ze uz roky bojujem s poruchami prijmu potravy, resp. aktualne roky s bulimiou. Viem, ze to nie je dobre ale zacala som si vyvolavat vracanie posledne tyzdne, kedze mi viac chuti a bojim sa pribrat hned tak na zacatku /som len v 9.tyzdni/. Niektore zeny vraj schudnu alebo priberu len minimum a ja nechcem byt ina. Nehladujem, prijmam dost kalorii aj pre babetko, vyvratim iba to co sa prezeriem a dokonca ani to nie vsetko. Vobec nechudnem. Vyhovaram sa, ze ved aj tehotne zeny vracaju a neskodi im to ani babetku. Neviem, co mam robit, ako prestat, moze to skodit? Co sa moze stat? Mam pokusenie dat si prehanadla ale neviem co to spravi... Prosim poradte mi. Vdaka

vitalita

neboj sa, tie kg po porode pojdu rychlo dole, ked budes musiet neskor stale obskakovat okolo dietatka, nic sa neboj. Neskor po porode mozes zacat pomaly cvicit, zdravo sa stravovat, atd atd. Moja svagrina pribrala asi 20 kg pocas teho, ale uz sa jej podarilo zhodit asi 10 kg a dost rychlo.
Urcite ti ta "panika" nestoji za zdravie tvojho dietatka. Tie kg ti po porode vecne neostanu, ale poskodene zdravie dietatka (nedajboze) ostane navzdy.. Tak si vyber.

rada

tiffany chapem ta a ten strach z pribratia - az moc dobre
urcite navstiv psychologa sprav to pre tvoje babetko!!!!! tiez mam strach z tehotenstva a z tych kg navyse ale si hovorim ak to privedie moje dieta na svet tak to za to stoji a tie kila nebudu navzdy ale len 9 mesiacov ;) nestoji ta obeta za toho krpceka? :)

tiffany

nie nechcela, nemyslite si ze som na seba pysna ani hrda ani spokojna. nenavidim sa za to a musim s tym nieco robit.

tiffany

dakujem za zmyslupln rady i nadavky. kamaratka mi poradila teuto stranku ale je to otras uz sem nikdy nepridem. som zo spisskej novej vsi a viem o jednej dobrej psychologicke tak to skusim...

fidorka003

spamätaj sa zavčasu a neubližuj bábätku..ktoré zato nemôže.....
ja myslím, že život je o inom....ako len o chudnutí,,,vracaní....a podobne
a keďže si vydatá a k tomu ešte aj tehotná..myslím,,,že nejaké to kilo navyše nebude nikomu vadiť
hlavne sa preber...a prestan okamžite s vracaním.....neubližuješ už len sebe...ale hlavne miminku!!!!!!!!!
ak nedokážeš sama prestať s bulímiou...-tak vyhľadaj lekársku pomoc(konkrétne psychiatra)....a to čím skôr

rada

prepac ale je to pekne nezodpovedne liecit si bulimiu tehotenstvom resp otehotniet v stave kedy by si ublizovala babetku - ANO MOZES AJ POTRATIT tym vracanim ci prehanadlami, po prip sa moze narodit dietatko postihnute
este dnes by som na tvojom mieste nasla psychologa a objednala sa na sedenia!