pomoc k opatrovaniu

D.D

candy,ked zanesiete vyplnene tlaciva,trva to asi 3 mesiace,pokial vam daju rozhodnutie na kolko percent toho dotycneho ohodnotia,ked je to viac ako 50%,daju vam ZTP preukaz a ci vam schvalia celodenne opatrovanie a dalej ci mas narok aj na nejake kompenzacie-zalezi od zdravotneho stavu dotycneho-napr.na dietne stravovanie,alebo na hygienu.....Ked vam toto priznaju,zaplatia vam prispevok spätne od kedy ste tlaciva na urade podali.

candy7

dakujem za rady už iba budem čakat čo bude na úrade mi dali tlačivá vyplnit aj od lekárky ,ešte urobíme nejakých doktorov už sme boli u2 ešte máme dalších 2 tahá sa to lebo mali dovolenky .Ked som sa hoci čo opýtala na úrade nevedeli mi nič konkrétne povedat iba vypíšte to a dalej uvidíme my nevieme čo a či vám to schvália .Tak potom kto to vie?to iba čo mi povedala dotyčná pani na úrade.

D.D

Opatrovatelsky prispevok sa vybavuje na Urade prace soc.veci a rodiny,oddelenie kompenzacii.Mestsky urad ta moze zamestnat tiez,ale on ti urci na kolko hodin denne-napr.2-3 hodiny denne,kde musis rozpisovat presne svoje cinnosti,ktore pri chorom vykonavas a za ktore si od uradu zaplatena.Vtedy ti odvody strhavaju z place,kdezto pri OPATROVATELSKOM PRISPEVKU z UPSVaR ich za tebe plati stat.

D.D

candy,ked budes zamestnana,dostanes aj danovy bonus.Odporucila by som ti ist opytat sa priamo na Urad prace,soc.veci a rodiny pod ktory patrite,pretoze kazdy urad si zakon vysvetluje po svojom.Viem,ze ked sa zamestnas,niektory UPSVaR ti potom robi "vietor" kvoli tomu,ci si naozaj zasluzis opatrovaci prispevok,pretoze podla nich by to mala byt celodenna starostlivost,bla,bla,bla,bla.A kazdopadne kazdy mesiac budes musiet nosit potvrdenie od zamestnavatela o zarobku,ci si neprekrocila dvojnasobok zivotneho minima.Urcite odporucam zajst sa poinformovat na prislusny UPSVaR,oddelenie kompenzacii pre ZTP osoby.
Mozes napisat otazku na stranku www.csz.sk odkial ti odpovedia odbornici.

neva

Obecný, alebo mestský úrad by ta mohol zamestnať ako opatrovateľku danej osoby a vtedy by si mala nárok na danový bonus.

candy7

dakujem .prepáč chcela by som ešte vediet danový bonus na nezaopatrené dieta potom dostanem ,lebo teraz ked som nezamestnaná nedostávam,.

D.D

Peňažný príspevok na opatrovanie možno poskytnúť aj vtedy, ak fyzická osoba, ktorá opatruje fyzickú osobu s ťažkým zdravotným postihnutím, vykonáva zamestnanie a jej mesačný príjem z tohto zamestnania nie je vyšší ako dvojnásobok sumy životného minima pre jednu plnoletú fyzickú osobu ustanoveného osobitným predpisom;29) vykonávanie zamestnania nesmie byť v rozpore s účelom a rozsahom opatrovania fyzickej osoby s ťažkým zdravotným postihnutím.

www.csz.sk