MATURITA 2009/2010

miška...90

ploche_brusko-Ďakujem Ti,veľmi veľmi si mi pomohol.Thank you very very much:)

>Ja si opakujem iba slovíčka,čítam všetko anglicky,pozerám po anglicky,a čaká ma aj popri škole kurz.(3mes.)Snať to pomôže.<

Ja vďaka Boku mám dobrých profesorov,dúfam že aj na maturách budú OK :)

ploche_brusko

miska- pisomna cast- tu ams v marci mas tam rozdele- posluch, potom porozumenie textu, a napisanie slohu a na usten mas zahrnute tri maturitne temy...tzn ze si vytiahnes otazku a mas tam prvu cast- to je opis obrazku , ten mozes mat z temy technologie, potom mas rozpravat o danej teme nepriklad rodina, a na koniec mas diskusiu s profesorom to moze byt knihy, vascinou ho mas o niecom presvedcit, ale tato diskusia moze byt aj zamenena so simulation, to znamena napr. praca, mas zadanie ze prides na pohovor a co by si ty povedala, co by si sa spytala, co by oni od teba mohli pozadovat atd...v KE je vyborna akademia vzdelavania, a ano plati sa tusim okolo 2 500 na jeden semester co su tri mesiace. mozes ist vybrat obycajny kurz, robis tam rozdelovacie skusky, alebo potom maju kurz pre maturantov, alebo rozne ine kurzy, treba sa tam ist spytat :)

inak vynikajuca kniha na maturitu je zmaturuj z anglictiny, toto si urcite kupit, mas tam celu gramatiku, pekne vysvetlenu, a v druhej knihe (su dve) mas maturitne temy rozpracovane plus cvicenia k nim na pisomnu cast :)

inak nebojte sa jazykov, nie kazdy moze byt nadany na vsetko, a vas profesor vidi ze ci vam to ide horsie preto ze sa flakate alebo preto ze proste to lepsie nejde, a nenecha vas pohoriet:) ak vsak neviete preto ze to flakate, a nebodaj ste este aj drze tak potom sa aspon tento posledny rok krotte :)

ploche_brusko

no tak rped dvoma rokmi boli maturitne okruhy verejne, ale minuly rok boli tajne tzn. ze nikto nemal vediet ani tie okruhy, ale zavisi to od dobrej vole profesora...moja sesternica, mala tak ze zo slovenciny im nechceli dat okruhy, ale zastupkyna im dala papier so svetkymi okruhmi, teda vlastne aj otazky, mali do predu, a z nosky sa tie okruhy velmi dat nedjau, lebo tam su pospajane konkretne otazky, takze nam dali konkretne otazky, ale nevedeli sme ze ako budu pospajane....ono je to tak, ak mate dobreho profesora, nemate sa coho bat a ak mate zleho profesora, tiez sa nemate coho bat lebo mozte si tie otazky vypytat z druhej triedy....a pisomna cast, tak tam budete robit minulorocne testy, takze na to sa pripravit da dobre :) a ucte sa na pisomnu cast, lebo tohto roku to bol zevraj strasny zabijak :)

miška...90

Ahojte všetci milý maturanti!
Aj ja mám veľký strach na "tote" maturi
Hmm...čo už.
Mám len jeden strach,a to angličtina.
A slovenčina:(

Ako sa maturuje Angličtina? (priebeh atd)
1 su ustne čo na nich?
2 písomne ?
poplietla som to?

Plus
Vie niekto o dobrej jazykovej škole v Košiciach?
A platí sa na tej škole+koľko trvá???
A dalo by sa nastúpiť trošku neskôr(nie v septembri)???

Prosím,pomôžte...Ďakujem

jabĺčko

ahojte, aj ja budem maturovat teraz - SJ, NJ, matika, fyzika
nebojim sa,v tychto predmetoch som dobra,mala som z nich jednotky, aj som bola na olympiadach z fyziky a matiky

a pre vsetkych, co sa boja tu mam prislovie: maturita je ako plot, ak neprelezies sam, prehodia ta :)))

podla mna sa netreba stresovat, ked vidim kazdy rok, aki magori porobia maturity bez problemov, tak to zvladnem aj ja

queen_sam

allica: tento rok to je dost blbe, lebo vraj zrusili otazky, ze sa nesmu davat a zadaju nam len okruhy maturitnych tem no..je to dost nafigu..ale ked nam budu davat ako cvicenia minulorocne maturitne testy, myslim, ze to tento rok nebude inak.. :)
slniecko:)) :to mas teda pravdu :) rychlo to ubehne a az potom si tesne pred maturitami budeme hovorit ake sme blbe, ze sme sa neucili poctivejsie a nakoniec to spravime :D
ja_ona: to mas pravdu, kazdy nema nadanie na vsetko..ja som napriklad tupa na matiku. keby mi niekto dal veci typu grafy a pod..ja som nahrata. inak viesco, ja som nikdy nemala problem s anglictinou no i tak som chcela vediet lepsie a tak mi pomohlo ked som chodila do jazykovky. mala som ju 3x do tyzdna po 3 hodiny, ale super to bolo. odporucam, je to lepsie ako doucko :)

ja_ona

queen_sam ..... bola som dohodnuta na toto leto ze budem chodit stale a bola som len 3x absolutne sa mi nechcelo ucit radsej som bola na kupalisku a takk.... viem ze som urobila zle ale nemala som na ucenie naladu naucila som sa 120 slovicok na tych douckach ... potom som sa mala dalsich 90 ale uz sa to nedalo jednoducho... no chcem zacat od septembra chodit normalne :) na odusko popri skole tak dufam ze mi to pojde a dam to niako na 4 aspon... keby nebolo angliny mam same 1 aj na vysvedcku no smola... nemoze byt kazdy mudry:)

slniecko:))

baby, aj ja tento rok maturujem!:) mile, ze ste tu zalozili tuto temu:) ale ja si to este vobec neuvedomujem, v podstate na to vobec nemyslim a uzivam si prazdniny, hlavne teraz, ked sa nam koncia, tak si ich chcem vychutnat naplno:) este mame naozaj vela casu a netreba zbytocne dopredu stresovat, staci, ked budeme stresovat tak tyzden pred maturitami s tym, ako sme sa mali zacat ucit skor a ze nic nestihame a nic nevieme:D ale aj tak to vsetky zvladneme, ja to viem!;)

allica

ahojte, keď som tu našla tuto temu, rada by som sa spytala ako to je teraz s otazkami, su dopredu dane okruhy otazok alebo dokonca otazky, či je to založene na tom, čo profesorovi práve skrsne v hlave?? ja budem maturovať až o 3roky, tak sa to môže ešte zmeniť, ale i tak by ma to zaujimalo... ďakujem :D

poliewoocka

to je fakt, ako sa hovori-maturita formalita:) len to treba zazit..ale ozaj,ved este sa ani skola nezacala, nemate preco stresovat:) a ak ste sa normalne ucili tieto 3 roky a vyslovene neflakali, ziaden strach..a nemusite sa ucit nejak dopodrobna, ten cas na odpoved tak ubehne, ze ani nestihnete povedat vsetko..ja som maturovala tento rok-biola,chemia,anglina a sj-lit.. mala som to pekne rozdelene po celom tyzdni-pondelok,streda 2 predmety a piatok..a potom sa slo oslavovat:D uzite si stuzku,dozvuky a cely rok, bude vam potom za skolou smutno ako mne teraz:((