Chladíte inzulín?

Príspevok v téme: Chladíte inzulín?
Radooo

Zdravím všetkých cukrovkárov.

Chcem sa opýtať či chladíte inzulín?
Lekár povedal, že 8 stupňov je potrebných pri dlhodobom skladovaní a že to v pohode stačí.
V rodine sú traja cukrovkári o to viac ma to zaujíma.
Ako to riešite na cestách?
Napr. autom?
Vyrieši už tento problém niekto?
Je niečo na uskladnenie takéhoto liečiva?
Vďaka za typy, ktoré mi pošlete, pomôžete aj ostatným.

Rado

Radooo

Super je to. Aspon to od Oriku vypada teda k svetu.
Má to niekto? Aké to je?
Budete mať záujem o viac informácii? Dnes sa s nimi skontaktujem a ak chcete, môžem sa podeliť s dojmami.

eng

Kozmetická chladnička - napríklad na www.orik.sk - ceny tam nenájdeš, treb kontaktovať telefonicky...

Frio chladiace púzdra vhodné na turistiku a bežné nosenie v taške a batohu - výrobca a predaj v UK: www.friouk.com a český distribútor (tam je aj cenník v KČ): www.elekta.cz

Radooo

Ahoj, čo si to písal o tej kozmetickej chladničke?
Je to dobré?
Tak, aby som nemusel mať inzulín medzi zeleninou, ktorú mám na spodku chladničky v šuflíku.
Lekár mi totižto povedal, že mu nerobí dobre ho podchladzovať a že sa nato začali na Slovensku robiť nejaké prístroje.
Kto o tom vie čo? Má to niekto? Kde ich nájdem?

eng

Pri dlhodobom skladovaní (po odnesení domov z lekárne) ulož inzulíny do chladničky čo najďalej od výparníka (väčšinou na najspodnejšiu policu, alebo do najspodnejšieho šuflíka). POZOR!!! Inzulín nesmie zamrznúť!!!

Po vybratí inzulínu a jeho vložení napr. do pera ho už nie je potrebné mať v chladničke... Pri vysokých letných teplotách je možné použiť chladiace púzdro - napríklad FRIO (viď. nižšie), alebo cestovnú, resp. kozmetickú chladničku.
Aj v horúcom lete mi v pohode vydržal v pohode v perách uložený v ruksaku na bicykli tak, aby bol čo najďalej od jeho okrajov... A to aj na týždňovej túre bolo bez problémov... :-)

========= Ešte k tým púzdram FRIO ======
Na firemnej stránke firmy FRIO UK, Ltd. (www.friouk.com )som našiel ako českého distribútora uvedenú firmu Elekta - link: www.elekta.cz (tento link je funkčný a sú na ňom aj ceny jednotlivých púzdier :-) ). Na stránke som síce nenašiel zmienku o dodávke do SR, ale dobierkou by to nemal byť až taký problém (a keby sa našlo viacej záujemcov, tak by sa dalo ušetriť na poštovnom...)

kikina..

ahoj, no ja ho mam doma normalne v chladnicke dolu vo dverach, ten, co pouzivam,co je prave v pere chladit netreba. ked uz niekam ideme na dlhsie autom a budem potrebovat dalsie zasoby, vtedy zvycajne berieme aj nejake zasoby jedla,tak ho strcim do tej prenosnej chladnicky. a ked nemame so sebou tu chladnicku...podla mna to tych par hodin vydrzi, kym prideme na miesto. existuju aj tie chladiace frio obaly, ale to nemam...