mamicky a lakovanie nechtov

aluska

podla mna si cerstve mamicky nelakuju nechty lebo na to nemaju cas alebo im t pride v tej chvili absolutne nepodstatne

brieta

ja ked som cakala babo som sa pytala na tie vlasy mojej lekarky a povedala ze farbit urcitie nie v prvom trimestri!!! Pokozka hlavy je velmi jemna a citliva a absorbuje vsetku chemiu z farby pocas doby farbenia cca 20-40 min. nasava ako spongia vsetko z farby do krvneho obehu a babatku to nemusi robit dobrotu.A lak si myslim ze az tak uskodit nemoze.Ja konkretne som si hned v porodnici odlakovala svoje dlhokanske krasne nechty a ostrihala na kratko,aby som malu vobec mohla prebalit a pomojkat.Je to prakticke a hygienicke zaroven.

jajka001_

je to tymi chemikaliami, ja som bola na ne "citliva" vzdy, a pri babatku obzvlast. aj vonne sviecky som prestala pouzivat, aj parfemy.

mw

no ja si myslim, ze je to skor vdychovanim tych chemikalii. nie som chemik, ale napr. sa neodporuca pracovat s chemikaliami (predsa si mozem dat rukavice) a ani farby-laky, kde moze dojst k vdychnutiu olova. mozno je to skor o tom, ze tie laky na nechty a farby na vlasy nemusia chytit...

modroockoali

aj mna by to zaujimalo a velmi..mam gelove a tiez uz rozmyslam nad potomkom..a este by ma zaujimalo aj to farbenie vlasov...farbim si ich kedze mam uz vela sedivych

bublik

tak tak, len som chcela vediet ci je to bezpecne alebo nie a pokial mi nevies sakraproblem odpovedat na otazku tak neviem na co sa vobec vyjadrujes.

alzbee

sakraproblem: na tom, ze sa bublik spytala, ci sa mozu lakovat nechty v tehotenstve, nevidim nic zle...nikde nepise, ze je to pre nu najvacsi problem, ze sa nedokaze zaobist bez nalakovanych nechtov...proste zrejme to niekde pocula, a tak ju zaujima, ci je to pravda.

sakraproblem

Tak to, ze si cerstve mamicky velmi nechty nelakuju, bude asi tym, ze maloktora cerstva mamicka ma cas a chut pri vecne revajucom, kojacom, posr... babätku si lakovat a odlakovavat furt nechty, nie... ?!

Ked budes mat decko co v kuse spi, alebo ho budes mat komu hodit na krk, kludne strav tu chvilku volna a pokoja s lakovanim nechtov.

Tak tomuto fakt hovorim " PROBLEMY "... :((( Musiet sa vzdat lakovania nechtov kvoli babätku. Jezisikriste, to je tragedia!!!

EO

Bublik
Mnohe laky na trhu obsahuju velke mnozstvo nebespecnych chemikalii,
Japonska manikura je viac na prirodzenej baze, alebo treba vyhladat laky ako napr CHI.Alebo, vydrzat dobu bez lakovania nechtov? .