Ja akne a chleba

Príspevok v téme: Ja akne a chleba
mackousko

Tak prvoradem zdravym zdravie. Mam taku otazku ze ci moze sposobovat akne chleba a za ako dlho sa prejavia nasledky na akne, ked ho zjem. Priblizne ci dni, tyzdne alebo mesiace. Pitam sa preto lebo som spozoroval drasticku zmenu (akne mizne) po vysadeny chleba. Dokonca som cital ze aj kava napomaha k vzniku akne, co ma donutilo nepit kavu. Dakujem za info.

babenka

kamaratka mala tiez akne-vyrazky po tvari a nakoniec sa zacal ozyvat zaludok, isla s nim k lekarke,dala jen nejake ATB na zaludok a zmyzlo akne. lekarka jej potom povedala,ze to moze byt z toho,vraj mala zrejme zo zleho zaludka vyrazky...zle travenie. aj zla cinnost criev sa moze prejavit vyrazkami na tvari.

mackousko

prof. uz nie som v puberte 23 rokov hovori za seba a mineralne vody plus stolovu vodu pijem dene nic sladke nepijem, dokonca ani nic sladke nejem, este ze ma sladke nepritahuje. Zistil som ze chleba mi nesposobovalo akne. Teraz som chory prestal som posilovat koli chorobe a akne pomaly mizne. Nekde som sa docital ze to moze byt nedostatkom nejakeho stopoveho prvku alebo vitaminou. Zacal som preto bravat multivitaminy a multiminerale a akne ustupuje. Neviem moze mat posilovanie, multivitaminy a multimineraly vpliv na tvorbu akne?

babenka

chlieb je kyselinotvorny,takze prekysluje zaludok a organizmus, teda bysom povedala, ze u niktorych pripadoch moze mat vplyv aj na stav koze. na nej sa predsa prejavuje stav organizmu.
mackousko,moj nazor, ak ti pomaha nejedenie proti akne,tak ho nejedz. ja tiez nejem a citim sa lepsie, ibaze na kožu v mojom pripade nema vplyv.
mozes mat napr.alergiu na lepok, na to sa daju urobit testy, ale ci na vplyv na akne,tak to som nepocula. ale s tym prekyslovanim organizmu je to pravda, takze mozno u teba to moze byt prepojene. kazdy sme iny.

prof.

Chlieb nemoze v ziadnom pripade sposobovat akne. Jeho vysadenie urcite nemohlo byt zodpovedne za znizenie tvorby akne. Tvorbu akne v puberte je sposobena nadmernou produkciou pohlavnych hormonov, v neskorsom veku je za akne zodpovedna bakteria Propionibacterium acnes, ktora je sucastou prirodzenej koznej mikroflory cloveka. Za jej premnozenie moze byt zodpovedna prave voda s mensim obsahom dezinfekcnych latok, cize odporucam pit najma mineralne vody. Kedze umyvat sa s nou musis tiez, tak by si mal pouzivat vhodne cistiace prostriedky na pokozku. Taktiez to moze byt sposobene nadmernym potenim, kedze tieto bakterie sa lepsie mnozia pri vyssej teplote a vlhkosti. Dalej by si mal obmedzit jedenie potravin s vysokym obsahom tuku, pretoze akne samo o sebe je vylucovanie nadmerneho mnozstva tuku z mazovych zliaz chlpkov, cize ak nebude co vylucovat, nebude akne. Konzumacia tukov samozrejme uplne obmedzit nejde, ale v kombinacii s ostatnymi faktormi, ktore som uz vyssie spominal by si mal mat po problemoch.

lenka22

mozes mat alergiu... daj sa otestovat kym je este zima, v lete sa testy nerobia... drahy napr nemoze kavu, citrusy a pod. ja nejem jablka, kiwi, mrkvu a tak :(

xyz

kazdemu nerobi dobre cosi ine- potravina.najlepsi je test na sebe,aky chleba?mozno ti nevyhovuje len jeden druh chleba, skus iny.ja napr.nemozem psenicny. inak akne je-priznak toxinov v tele.treba pit zihlavovy caj a kazde rano nalacno si stahovat biely povlak z jazyka lyzickou.pomaha to mam to odskusane,len to treba robit pravidelne a samozrejme vyhybat sa potravinam ktore ti nerobia dobre,napr.cokolada,kysle uhorky atd.u kazdeho cosi ine.

to je jedno

Cau,

no ja si myslim, ze vplyv hleba na akne je mozny. Viem, ze niektore kultury nejedli chleba v dnesnej podobe, dalej viem ze niektory ludia chleba vysadzuju ...
Dalej neviem aky ma vplyv chleba na kvasinky v trakte zazivacom

KAzdopadne skus a uvidis. Aurat jedz pestr aby ti nechybali vitaminy z chleba.

mackousko

Pre kura. Viem ze to je prkotina lenze, keby som neodskusal tak neuverim. A inak mastne a ja sme hlavny nepriatela, neze by som sa snazil mastne nejest ale nechuti mi to. A tu vodu nepit skusim vyskusat mozno to pomoze, ked pocitam ze sa dehydrujem a na to nasledne umrem tak by to mohlo pomoct, kedze sa mrtvole asi uz tazko urobia akne.