Rakovina krcku maternice (u starsich zien)

Príspevok v téme: Rakovina krcku maternice (u starsich zien)
viera s

Ahojte,
ma z vas alebo vase blizke okolie skusenosti s r... krcku maternice?
Prosim podelte sa zo skusenostami.
Moju mamu diagnostikovali s tymto ochorenim ma 66 rokov povedali ze je to v zaciatkoch.
Berie teraz radioterapie nechceli ju operovat najprv ju chcu ozarovat lebo ma skratene posvove vazy --tak nejako sa vyjadrili.
Ja sa v tom absolutne nevyznam prosim poradte.
Ma s Vas niekto skusenosti so zelenym jacmenom alebo s inou pridavnou liecbou prosim poradte.
Ako je to s tymi radioterapiami ake to ma bocne ucinky....

Dakujem pekne

jaja_jaja

viera s ja som mala tiež problém s krčkom maternice, nebola to rakovina,ale mala som ranku už som to tu aj písala.Keby som si nedala ranku do poriadku, neviem ako by som na tom bola dnes po 2 rokoch. Dala som sa do poriadku.Ak chceš napíš a dám vedieť čo pomohlo mne.

juhajda

ajka zv, a to ti ako na to prišli? chodila si každý rok na cytologiu alebo sa to takto udialo behom roka? Držím pasť.

Ivka 1

Dievcata da sa pomoct prirodnymi doplnkami vyzivy. Dolezite je v prvom rade podporit imunitu a doplnit do organizmu antioxidanty a produkty ktore zabranuju vzniku novotvarov. Rovnako je potrebne zmenit stravovacie navyky.
Vylúčiť zo stravy : červené mäsa /bravčovina , hovädzina/ ako aj výrobky z nich.
Vylúčiť : biely rafinovaný cukor , výrobky z bielej múky , lúpanú ryžu, biele pečivo, rastlinné tuky, sladké mlieko, sladké nealkoholické nápoje, cigarety, alkoholické nápoje . Dávať si pozor na obsah éčiek a stabilizátorov v potravinách.
Z mäsa je vhodné : rybacie pripravované prírodným spôsob , varením bez tuku.
Po dokončení pridať pár kvapiek olivového oleja.
Do stravy zaradiť : dostatočný prijem / nesladený bylinkové čaje a minerálne
vody z overených minerálnych prameňov, zeleninové šťavy.
denne 5 porcii surovej zeleniny, hlavne listovú zeleninu /šalát,brokolica, sladká kapusta/
- používať kvalitné oleje / olivový panenský olej a slnečnicový/
- maslo
- kyslomliečné produkty s čo najnižšou dobou trvanlivosti
- výrobky z celozrnnej múky a cereálie.

bambulos

ahojko, no neviem ci to moj prispevok pomoze ale moja mama bola tiez operovana na tuto diagnozu, je tomu uz 5 rokov, tiez to mala v zaciatocnom stadiu a hrozilo je ozarovanie alebo chemoterapia, ale po hystologickom vysetreni sa zistilo,ze nepotrebuje ziadnu liecbu, chodi na pravidelne kontroly, je sledovana a vysledky su zatial stale ok, brali jej maternicu, krcek, vajecniky a lymfaticke uzliny, dnes je veda uz na lepsej urovni, lekari urcite vedia co a ako urobit aby bolo dobre, drzim palce nech to vsetko dobre dopadne. A kde ma byt mama operovana?

madame24

Ahoj, sice skusenost ani poznatky o moznostiach liecby konkretne nemam, chcem ti len vyjadrit podporu, nech to dobre dopadne s maminou. A mysli najma na to, ze tento druh rakoviny je v zaciatocnych stadiach dobre liecitelny. Urcite sa z toho dostane. Drzim palce.